Zavrieť

Porady

Dedenie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom dedenia. Zomrel mi otec, ostal po ňom byt, ktorý bude predmetom dedenia. Dediči sme ja, brat a mamina. Chcela by som vedieť ako máme postupovať aby sme platili čo najmenšie poplatky. Byt chceme dať prepísať na maminu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Oliwa;1778933]
AnitaMartinska Pozri príspevok

Teraz si sa preriekla, či...? Tzn. plánujete vybrať peniaze na pohreb pred smrťou rodiča, aby tých poplatkov nebol az,az... Len aby Vás smrť nepredbehla, resp. nedobehla...
A ja len dodám, poplatky sa odvíjajú od hodnoty dedičstva. Takže dediť áno, ale....
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

[QUOTE=Oliwa;1778933]
AnitaMartinska Pozri príspevok

Teraz si sa preriekla, či...? Tzn. plánujete vybrať peniaze na pohreb pred smrťou rodiča, aby tých poplatkov nebol az,az... Len aby Vás smrť nepredbehla, resp. nedobehla...
Mimochodom - istá je len smrť, všetko ostatné je neisté...
Neviem,preco by som sa preriekla.Ja nic neplanujem, nechystam,len sa informujem.Samozrejme, ze sa lahsie vybavuje, ked je z coho platit poplatky. Nie kazdy ma hotovost doma, resp. peniaze navyse. Niekomu jeho prijmy nedovolia zafinancovat nepredvidatelne okolnosti.
Ved sa jedna o to, ze kym sa dostaneme k peniazom, az ked prebehne dedenie, z coho mam vsetko zaplatit?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Prečo by si mala znášať náklady Ty, keď píšeš, že prístup k účtu má brat? Náklady spojené s pohrebom sa odrátajú z dedičstva tomu, kto ho vybavoval, platil a nahlasoval pozostalosť notárovi a ten pozostalý aj predloží všetky doklady súvisiace s pohrebom notárovi...
Môžte sa prípadne dohodnúť, že sa budete na nich podielať spoločne...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať