Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tak sa mi zdá, že jediná kompetentná osoba na bodovanie je a bude, len Richard:-)))
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Denda
Tak sa mi zdá, že jediná kompetentná osoba na bodovanie je a bude, len Richard:-)))
Alebo aspoň na mazanie nekompetentne pridelených bodov
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
andrej_rv
Proste netreba zase prikladať bodovaniu nejaký neprimeraný význam. A najmä nie teraz, keď sa to ani poriadne nerozbehlo.
tak tak tak, trochu to bodovanie prosím odľahčite, tuším ste viacerí PREmotivovaní....

andrej_rv
Nie každý má možnosť reagovať na príspevok medzi prvými, nie každý natrafí na zadávateľa otázky, ktorý za správnu a kvalitnú odpoveď poďakuje bodom, často sa body pridelia aj za menej významné resp. menej správne odpovede alebo dokonca len za názory...
presne tak .-) ešte dodám, že nie každý môže mať toľko bodov ako andrej, pretože nie každý má také šťastie ako on
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Richard
presne tak .-) ešte dodám, že nie každý môže mať toľko bodov ako andrej, pretože nie každý má také šťastie ako on
Nie, to nie je šťastie, to je len protekcia, že mi nemažeš nekompetentne pridelené body . Ale zase na určitú zhovievavosť mám nejaký nárok - ako bolestné za dni, keď som mal červené body na neslušné správanie :p
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Ja myslím si že bod za radu znamená, že ja sa pýtam=riešim problém a niekto mi ten problém pomôže vyriešiť=dávam mu bod. Alebo by sme mali dávať body aj za to, že niekto poradil inému a ja ho ocením ? To je mi čudné. Richard, aby to nestratilo pointu

Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktoré okrem toho, že pomôžu vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako kvalitný všeobecný návod i pre ostatných v budúcnosti. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

evina
Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCIOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktorý okrem toho, že pomôže vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako všeobecný návod i pre ostatných. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane
Nie, nevyjadrila. Ja som už tiež dal bod za zodpovedaniu otázky, ktorú som nepoložil ja, ale odpoveď bola prínosom aj pre mňa. A tiež si myslím, že je to v súlade s Richardovým zámerom.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

evina
Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktoré okrem toho, že pomôžu vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako kvalitný všeobecný návod i pre ostatných v budúcnosti. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane
Evina, vyjadrila si sa veľmi zrozumiteľne, ale v prvom rade by ho mal oceniť ten, komu sa pomohlo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Evina, vyjadrila si sa veľmi zrozumiteľne, ale v prvom rade by ho mal oceniť ten, komu sa pomohlo.
Je to paradox, možno nastanú aj prípady, že práveže ten mu ten bod nepridelí, ale príspevok môže oceniť ďalších 10, lebo pochopia jeho kvalitu....
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
presne ako píše evina aj andrej....

len dodám, že práve to že bod udelí aj ten kto vôbec odpoveď nepotreboval vyváži nedostatok, ktorý by nastal v prípade, že niekto poradí dotyčnému a dotyčný sa na bodovanie vykašle...

TOPporadcovia je nielen kvalita ale aj kvantita (najochotnejší).... Teda kto napíše viac (kvalitných, výstižných, použiteľných, proste bodovania hodných) príspevkov, ten bude mať logicky viac bodov (plus mínus odchýlky)...

TOPporadcovia znamená, že dotyčný radia veľa a dobre. Je to hodnotenie "produktivity" na Porade.

Ak nájdeme lepší názov, tak to premenujem, ale "najochotnejší poradcovia" sa mi zdá trochu DLHÉEEEEE

Možno by bolo dobré nechať TOPPORADCOVIA v názve tak a nad zoznamom vysvetliť, že ide o najochotnejších, najproduktívnejších poraďákov (aby si niekto nemyslel, že ten kto je na dvadsiatom mieste je "slabý").
Je tam aj počet príspevkov, takže ak bude mať niekto o tretinu menej bodov a zároveň o polovicu menej príspevkov, dá sa povedať, že jeho rady sú jedny z najlepších....
Možno neskôr pridám nejaký ukazovateľ - pomer body/príspevky, ale určite nie body za počet príspevkov .... Momentálne to však neplánujem, lebo by to demotivovalo písať príspevky.....
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Richard
TOPporadcovia znamená, že dotyčný radia veľa a dobre. Je to hodnotenie "produktivity" na Porade.

Ak nájdeme lepší názov, tak to premenujem, ale "najochotnejší poradcovia" sa mi zdá trochu DLHÉEEEEE
TOPZÁVISLÁCI
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Takže možno by zámer, princíp a "etiku" bodovania bolo dať do podobnej formy, ako je Etiketa porady a umiestniť niekde "poblíž" - nech to majú "prvoopytovatelia" i "prvoprispievatelia" na očiach pri prvom vstupe na Poradu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A ešte možno jednoducho:
TOPPORAĎÁCI

znie to predsa len trošku inak. .-)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
andrej_rv
Takže možno by zámer, princíp a "etiku" bodovania bolo dať do podobnej formy, ako je Etiketa porady a umiestniť niekde "poblíž" - nech to majú "prvoopytovatelia" i "prvoprispievatelia" na očiach pri prvom vstupe na Poradu
aj to bude.... ešte som nedokončil všetky novinky... nakoniec táto diskusia bude asi aj dobrým námetom....

Myslím, že sme konečne našli koreň problému bodovania. Každý to bral iba ako hodnotenie kvality poraďáka.
Je to aj o aktivite (aj preto je za odborný článok viac bodov ako za príspevok - vyžaduje si to hlavne viac aktivity ).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozerám si svoje bodové hodnotenia a čítam komentáre bodujúcich - ďakujem Vám .

Richard, bodovanie neruš, tie komentáre ma ozaj potešili a povzbudili do ďalšej práce.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kde sa dajú prečítať komentáre k bodovému hodnoteniu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Skús http://www.porada.sk/usercp.php
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vďaka (aj za body).
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Jozef Mihál


...áno, na tejto adrese môže ktokoľvek vidieť a meniť Váš profil

Nie, neviem ako ostatní, ale ja sa tadiaľto dostanem iba do svojho profilu....:p
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

No a tam si klikni na nastavenia.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Verejný profil si môže meniť iba každý sám sebe. Druhému sa nedá vstúpiť do nastavení. Alebo sú tu takí šukuláci Poraďáci?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať