Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnanca

Dobrý deň, prosím chcela by som sa spýtať, zamestnanec dal výpoved podľa § 67 Zákonníka práce s dvojmesačnou výpovednou lehotou, asi takým štýlom, že ju neposlal doporučene, len ju vedúcemu položil na stol, nedal si ju ani prevziať, jednoducho dnes 2.11. ju našiel na stole a nepodpisoval prevziatie. Pracovný pomer po výpovednej lehote chce zamestnanec skončit k 31.12.2010, je možné doručenie výpovede nejak spochybniť?
Dakujem za všetky odpovede
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

andrea123 Pozri príspevok
Súhlasím. Andrea123, ale najskôr si over, či nemá svedkov, ktorí by potvrdili doručenie pred 1.11.2010 (t.j. že by výpovedná doba uplynula 31.12.2010). Pre istotu by som ešte zamestnancovi dala písomne na vedomie, že ním uvedený termí skončenia prac. pomeru je nesprávny, lebo výpoveď bola doručená až 2.11.2010 a výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca (dala by som presnú citáciu zo Zákonníka práce).

Livia, je to už v poriadku, proste riaditeľ nechce robit nejake problemy, zamestnanec ju položil na stol 29.10.2010, myslim piatok to bol...potom 30,31,1 bolo voľno...neviem či som presne 2.11. napisala sem k tomuto prvy prispevok, neznamena, že sa všetko zomlelo v deň, ked som sem na tuto temu napisala pytala som riaditeľa, on ho pustit nechce, ale zase nechce mu ani robiť problemy, ale stala sa aj taka vec v tyždni od 2 - 5.11.2010, že zamestnanec dačo spravil uplne šlendriansky, proste vedel to spravit dobre a akoby naschval to odflakol, tak si riaditeľ proste povedal, že on ho pusti, že problemy robit mu nebude, ale že ma sto chuti ho troška ponatahovat...za tie nepodarky, pretože riaditel vie, že ten zamestnanec to vie spravit vyborne, takže z toho citi určity naschval...neviem, rieši sa to zatial, uvidime, čo a ako z toho bude...
Osobne, ja zamestnancovi aj tak radit nemožem, ten mi telefonoval, že čo ma robit, lebo že mu riaditeľ povedal, že jeho vypoved je neplatna...hovorim, prečo ste si ju nenechali prevziat? a zamestnanec mi na to - a k čomu by mi to bolo?hovorím, vždy nech prídete kdekoľvek, je to vaša osobná kontrola, že máte potvrdené prevziatie, alebo požíčku, čokolvek, co je psáno, to je dáno...nejak tomu ani dobre nerozumel...potom sa spytal - a čo teraz mam robit? ja som mu povedala, nech sa skusi do konca mesiaca nejak snažit a na konci mesiaca nech sa s nim seriozne porozpráva, že teda si našiel zamestnanie, či by predsa len nebolo možné to ukončit ku koncu roka...

Problém je v tom, že on mi medzitým volal, aby som mu poslala vzor vypovede aj s datumami, aku by mal podať, pokiaľ by mu tato povodna neprešla, teda taku, kde by končil PP 31.1.2011, teda posunuta vypovedna doba...musela som /aj chcela/ povedať, že nemožem predsa zamestnancovi radit, ako opustit firmu, v ktorej pracujem...aj keby som mu zrovna držala palce a priala všetko dobre, proste pokial nehajim zaujmy firmy a pomahala by som mu, znamenalo by to, že tiež pracujem niekde, kde skratka ani nechcem, lebo sa mi vela veci nepači, ale držim hubu a krok...a tak to nie je, akože netvrdim, že som spokojna, ale v každej praci je niečo...takže asi tolko k tomu
Vzor vypovede najde napr. na stranke profesie:
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...dokumentov/114

Ja by som zasla za riaditelom, nech na tu vypoved rucne dopise Prevzal dna 29.10.2010, podpis ... ked mu nechce robit problemy a urobila z toho kopiu, ktoru by som dala zamestnancovi s tym, ze vypovedna doba plynie od 1.11.2010 do 31.12.2010.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať