Zavrieť

Porady

Mam narok na podporu v nezamestnanosti

Dobry den,
ak ratam tri roky dozadu tak ...v roku 2008 mi zamestnacatel zaplatil poistne za januar a februar za tym mi este stale platila zivnost ale sama som si poistenie neplatila,potom v decembri 2008 az do februara 2010 som bola zamestnana v zahranici a poistne mi platil zamestnvatel tam,od februara 2010 do maja 2010 som bola registrovana na urade prace lebo niekto chytri mi to tak poradil ale o podporu som neziadala lebo by mi ani nevysla ani o socialnu davku som neziadala ale poistne mi oni asi aj tak zaplatili navyse na rozhodnutie o zaradenie do evidencie som cakala takmer 3 mesiace lebo mi vysoka skola nebola schopna urychlene zaslat potvrdenie o navsteve skoly dokonca par krat ani so spravnostou mojho mena a na UPSVaR mi potom povedali ,ze socialnu davku mi dozadu aj tak nedoplatia asi preto lebo som o nu hned nepoziadala ako som sa isla registrovat,
za tym od 3 maja 2010 do 25.9.2010 som znova pracovala v zahranici a teraz som sa prihlasila ako samoplatitel v socialne poistovni lebo neviem co mam robit ci mi daju davku v nezamestnanosti alebo ju mam ziadat v zahranici i ked ja tam uz nezijem a ani sa neplanujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Od 1.9.2010 platí, že Ti priznajú podporu v nezamestnanosti, keď si robila a platila odvody 2 roky z posledných troch.

    Mam narok na podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.