Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie

Uvažujem nad stavebným sporením. Asi v takom zmysle, že budeme robiť zateplenie a omietku rod.domu, takže budem mať dosť bločkov. Asi tak do roka by som aj čerpala úver. Oplatí sa to ešte v dnešnej dobe? A ktorú si vybrať, vonkoncom sa mi nechce chodiť po stavebných sporitelniach. Poradte ak ste poraďáci. Ďakujem.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Podľa mňa keď sa ten úver(medziúver)poctivo spláca,tak to na žiadnu kontrolu nikto nepríde- veď polovička ľudí to takto pofidérne robí-ale to nechcem nikoho na nič navádzať...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Podľa mňa keď sa ten úver(medziúver)poctivo spláca,tak to na žiadnu kontrolu nikto nepríde- veď polovička ľudí to takto pofidérne robí-ale to nechcem nikoho na nič navádzať...
Ano, ale osobne by som na nieco take nemala odvahu ani nervy. Dostat sa pre par € do problemov, vsetko sa podla mna da vyriesit aj legalne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zena Pozri príspevok
Ano, ale osobne by som na nieco take nemala odvahu ani nervy. Dostat sa pre par € do problemov, vsetko sa podla mna da vyriesit aj legalne
Ešte tak otázočka , to je koľko , tých pár € ..????

U mňa je to do cca ....aj to je niekedy veľa ....
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

buchač Pozri príspevok
Ešte tak otázočka , to je koľko , tých pár € ..????

U mňa je to do cca ....aj to je niekedy veľa ....
Samozrejme niekedy je aj 100€ vela, ale dostat sa pre ja neviem 3 000€ do opletaciek s bankou a policiou by som nikdy neriskovala. Radsej by som to riesila beznym uverom, aj ked su tie % take vysoke.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
No hej ...

Ale napríklad , kúpil som , povedzme pred 8 rokmi / som v tolerancii / vodovodnú batériu za cca 5.000 Sk - vtedy boli ceny vyššie ...
Pred rokom mi ale táto vypovedala službu , reklamácia už neplatí , tak som si kúpil novú , ale len za cca 40 € - ceny išli dole ...

Je predsa samozrejmé , že chcem svoje peniaze , podľa možností čím viac , tak dokladujem vyššiu sumu ...

Takže , babo , raď ...
Jooooooj vieš niektoré veci majú svoju životnosť, bajočko 8 rokov batéria no dalo by sa. Síce budeš oponovať že aj podlahy sa dajú meniť. Hej pravda, ak mám na fotke napr. podlahu dekoru buk, a potom hodím dekor čerešňa a mám bločky v rozmedzí 6 rokov, tak sú to podla mna oprávnené výdaje na stavebné sporenie teda na úver. Ale ked mám na bločku jeden a ten istý den tak to je smiešne.

Btw. stavebné sporiteľne majú zoznam firiem, od ktorých neakceptujú bločky, lebo tieto firmy ich vydávali na požiadanie. Bločky faktúry vyslovene len na účel stavebného úveru.
0 0
ragyinar ragyinar

ragyinar je offline (nepripojený) ragyinar

Zdravím.Chcem sa spítať,že za kolko dní dostanem peniaze zo stavebného sporenia,keď si ju zruším.Už mám viac ako 6 rokov.Ďakujem za odpovede.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ragyinar Pozri príspevok
Zdravím.Chcem sa spítať,že za kolko dní dostanem peniaze zo stavebného sporenia,keď si ju zruším.Už mám viac ako 6 rokov.Ďakujem za odpovede.
Ja mám skúsenosť z pred 2 rokov v (ČSOB), trvalo to cca 3 týždne.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

V ČSOB je to teraz do 30 dni a pokial si zaroven otvoris nove sporenie na dalsich 6 rokov do 15 dni ti peniaze poslu na ucet.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať