Zavrieť

Porady

Prenajom reklamnej plochy na web stranke

Zdravim,

mam web stranku na ktoru chodi pomerne dost ludi a chcel by som na nu umiestnit reklamu - aby zarobila aspon na poplatky ( hosting + domena ) a ked vyjde tak aj na kofolu

V etargete sa mozem zaregistrovat aj ako fyzicka osoba - student nepodnikatel, nezivnostnik - a na stranku umiestnit ich reklamne plochy.

Nasledne mi prijem z reklamy poslu na ucet a ked presiahne sumu tusim okolo 300 € ( mesacne? rocne? ) podam si danove priznanie a zaplatim nejaku dan.

Moja otazka je: Ak by sa nasiel nejaky zaujemca napr o banner ( tiez reklamna plocha ) - ako mam postupovat?

Mozem mu takyto priestor poskytnut? Ako sa potom klasifikuje platba ( kedze fakturu mu asi nemozem vystavit )?

Zivnost si zatial zakladat nechcem, kedze zatial neviem aky prijem bude generovat kontextova reklama... a zaujimalo by ma, ci teda mozem prenajat priestor pre banner aj nejakej inej firme a ak ano, tak za akych podmienok...

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Prejanom internetoveho priestoru na reklamu nie je nijako priamo upravene nejakou pomenovanou zmluvou. Nakolko ty si FO nepodnikatel, staci uyatvorit zmluvu o prenajme internetovewho priestoru na reklamne ucely ako nepomenovanu zmluvu podla Obcianskeho zakonnika.

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    Dakujem za odpoved. Cize to znamena, ze staci ked vyplni nejaky jednoduchy formular na stranke ( kde si napr vyberie, ze chce banner v hornej casti na 30 dni), posle mi peniaze na moj sukromny ucet a hotovo? Alebo nejaku zmluvu musime fyzicky obidvaja aj podpisat ( v ktorej budu podmienky prenajmu, ... )?

    Povedzme, za takto budem plochy prenajimat cely rok a potom raz rocne podam danove priznanie, kde spocitam celkovo zarobenu sumu a z nej odvediem odpovedajucu dan, vsak?

    Pocita sa potom do danoveho priznania aj prijem, ktory mam ako pracujuci na dohodu v nejakej firme? Asi ano, ze? A potom sa dan plati z celeho zarobku ( cize brigada + reklama )?

    Dakujem

    p.s.: poplatky za hosting a domenu si asi nemozem dat do nakladov a znizit tak zaklad dane? To az keby som mal zivnost... ci?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Ak to urobis jednorazovo, zivnost nepotrebujes.
    Akonahle to budes robit trvaslejsie, budes musiet msat na to zivnost a budes musiet vystsavovat faktury.

    2. Nakolko pojde o tzv. nepomenovanu zmluvu, tak staci aj jej uzatvorenie konanim, tj., staci aj vyplnenie formularu.

    Pre prijem zo zamestnaneckeho pomeru je v danovom priznani osobitna cast. Toto pojde do prijmov podla § 6. Pracovny pomer ide do § 5.

    3. Prijem zo zamestnania ti zdani zamestnavatel.
    Co sa tyka prijmu z reklamy tak tam mas moznost vyuzit 40 percentne pausalne naklady.

    Prenajom reklamnej plochy na web stranke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.