Zavrieť

Porady

Čo s neplatičmi, ktorý neprispievajú do FO????

Bývam v 4-bytovke a máme tu dvoch neplatičov. Po odkupení bytov pred 10 rokmi sme boli zapísaný do SVB, ale dohodli sme sa, že sused bude správca bytovky a ja budem pokladník. Dohodli sme sa platit do FO mesačne. Jedna rodina neplati už vyše 2 roky a správcova rodina asi rok. Boli opakovane ústne vyzvaný ale neplatia. Nemame žiadnu zmluvu o tom čo sa stane ak sa nebude platit takže žiadne penále ani pokuty nemožme žiadat. Vlastne nemožme ich nijako donutiť zaplatit. Chceli by sme správcovstvo previesť na SVB aby sa o to staral nestranný spravca, ale povedali nám, že musime vlastne vyriešiť tento dlh.
Dalšia vec je, že ideme robiť kanalizáciu a na to sa mali použiť peniaze z FO. My a dalsia suseda sme platili pravidelne takže my na to máme vlastne nasporené ale nebudeme predsa platiť aj za tých neplatičov. A zase posúvať sa to neda do nekonečna lebo kanalizáciu treba súrne. Stretol sa niekto s niecim podobným a vedel by poradiť ako postupovať v tomto prípade?
Usporiadat
ladybird22 ladybird22

ladybird22 je offline (nepripojený) ladybird22

Halli dakujem za podporu, zacala to pred 10rokmi mama a ja som to zdedila takze to chcem uzavtiet co najskor.
Dakujem za rady zatial
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

ladybird22 držím Ti aj ja palce, bude to beh na dlhú trať......
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zmluva o spoločenstve by mala byť založená v registri spoločenstiev vlastníkov bytov a NP na príslušnom obvodnom úrade alebo krajskom úrade. Uvádzaš, že dve rodiny sú sociálne (čo to je ?). Ak je to skutočne tak, majú nárok na sociálny príspevok na bývanie. V žiadnom prípade nemôžu sa na toto vyhovárať a neplatiť. Tiež ti držím palce aby si mala dobré nervy a vydržala to.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Viete, to nie je možné riešiť za takéhoto stavu. Podľa 182 je treba nadpolovičnú väčšinu, prípadne dve tretiny. V tomto prípade je to tri byty a oni sú dva : dva.

Bol tu už taký prípad. Dvaja chceli a dvaja nie.

http://www.porada.sk/t114394-prostoduchi-susedia.html
Naposledy upravil sito : 06.11.10 at 18:25
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať