Zavrieť

Porady

Dôchodca a dobrovoľné nemocenské poistenie

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať - neviete náhodou, či bude od nového roka zmena v dobrovoľnom nemocenskom poistení týkajúca sa dôchodcov?? Je pravda, že dôchodcovia už nebudú môcť byť dobrovoľne nemocensky poistení??? Ďakujem krásne za odpovede.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
prepac ale preco mne ? nie je mojou ulohou riesit tvoju specificku situaciu ...
ja som za urcitu solidaritu s tymi ktorí ju potrebuju, ako napr. aj ty, a mne by vobec nevadilo keby invalidny dochodok v pripadoch ako tvoj bol vyzsi, ale ja to nevyriesim ...
ale v tejto teme je rec o DNP, a urcite si nemyslim ze riesenim v tvojom pripade je davka, ktoru zneuziva 95% poberatelov z radov dochodcov ...
alebo hadam nechces pocut ze ludom v situacii ako si ty mame zo sucitu povolit napr. kradnut, lebo na to maju dovod ?
bubkoch, nemôžem s tebou súhlasiť. DNP som si popri povinnom poistení živnostníka platila 7 rokov, nem. dávku som z neho poberala raz - trvala celý rok a skončila priznaním ID. Chodila som na pravidelné mesačné komisie o obvodného lekára, kde sa v čakárni porozprávalo všeličo.
Zatial čo ja som bola vďačná za každé odborné vyšetrenie, ktoré som v rámci kontroly mohla absolvovať, mnohí frflali na posudkovú, lebo za ten čas čo všetko mohli doma urobiť.

Nehľadaj rezervy v DNP dôchodcov - tie sú uplne inde.

Kolko zamestnancov a živnostníkov malo vypísanú PN-ku v čase nedostatku práce - ako zdroj príjmov ? Prísnejšie kontroly a príp. postihy obvodných lekárov, ktorí takéto PN-ky vypisujú by priniesli viac ...
3 0
gitka57 gitka57

gitka57 je offline (nepripojený) gitka57

53 r.
bubkoch Pozri príspevok
prepac ale preco mne ? nie je mojou ulohou riesit tvoju specificku situaciu ...
ja som za urcitu solidaritu s tymi ktorí ju potrebuju, ako napr. aj ty, a mne by vobec nevadilo keby invalidny dochodok v pripadoch ako tvoj bol vyzsi, ale ja to nevyriesim ...
ale v tejto teme je rec o DNP, a urcite si nemyslim ze riesenim v tvojom pripade je davka, ktoru zneuziva 95% poberatelov z radov dochodcov ...
alebo hadam nechces pocut ze ludom v situacii ako si ty mame zo sucitu povolit napr. kradnut, lebo na to maju dovod ?
riešením by bolo keby ma posudkový lekár SP mal na základe čoho uznať plne invalidnou. Keďže v "zozname" NIE JE moja dg, /je veľmi, veľmi zriedkavá, až neobvyklá/, tak si platím DNP a je mi umožnené doterajšou právnou úpravou čerpať dávku.
Prečo sa mám cítiť ako zlodej keď je niekde v zákone diera ?
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bubkoch Pozri príspevok
prepac ale preco mne ? nie je mojou ulohou riesit tvoju specificku situaciu ...
ja som za urcitu solidaritu s tymi ktorí ju potrebuju, ako napr. aj ty, a mne by vobec nevadilo keby invalidny dochodok v pripadoch ako tvoj bol vyzsi, ale ja to nevyriesim ...
ale v tejto teme je rec o DNP, a urcite si nemyslim ze riesenim v tvojom pripade je davka, ktoru zneuziva 95% poberatelov z radov dochodcov ...
alebo hadam nechces pocut ze ludom v situacii ako si ty mame zo sucitu povolit napr. kradnut, lebo na to maju dovod ?
Ty si ešte tu? Trochu za zamýšlaj nad tým, čo hovoríš. Nepovie sa zneužívať zákon - to je logický nezmysel.
Povie sa využívať zákon. A ten údaj, že 95% dôchodcov si platí DNP máš z akého zdroja? Buď taký láskavý a zverejni ho. Ďakujem.
0 1
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

gitka57 Pozri príspevok
riešením by bolo keby ma posudkový lekár SP mal na základe čoho uznať plne invalidnou. Keďže v "zozname" NIE JE moja dg, /je veľmi, veľmi zriedkavá, až neobvyklá/, tak si platím DNP a je mi umožnené doterajšou právnou úpravou čerpať dávku.
Prečo sa mám cítiť ako zlodej keď je niekde v zákone diera ?
Nemáš sa prečo tak cítiť. DNP podľa názoru ministerstva dierou asi nie je, keď ho nechcú zrušiť celkom. Len si chcú vyberať koho poistia. Rátajú tam s mladými, zdravými a bohatými. Vysoké príjmy a nízke výdaje. Narozpočtovali si to pekne.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katija Pozri príspevok
Nemáš sa prečo tak cítiť. DNP podľa názoru ministerstva dierou asi nie je, keď ho nechcú zrušiť celkom. Len si chcú vyberať koho poistia. Rátajú tam s mladými, zdravými a bohatými. Vysoké príjmy a nízke výdaje. Narozpočtovali si to pekne.
Katija, dlho som nad touto témou rozmýšľala. Lebo faktom je, že kto by už poisťoval s vedomím straty? Už ani štát nechce.
Príklad: Úrazové poistenie mi v 55 nechceli dať, iba v kombinácii s investičným ŽP. Aj to len do 65 ky.
Ale pravdupovediac, hoci som už dva roky na dôchodku, aj som bola chorá, ńikdy ma nenapadlo, že sa môžem dobrovoľne poistiť a niečo z toho mať. A prečo? No asi som to nepotrebovala, mám slušný dôchodok, denne užívam len jeden liek. Ale čo tí, čo nemajú slušný dôchodok? Ako oni? Preto zásadne nesúhlasím s tým, aby boli z poistenia vyňatí všetci dôchodcovia rovnako. Veľká väčšina dôchodcov má taký dôchodok, že keď príde vážnejšie ochorenie, nemajú na lieky, ako majú prežiť?
Dávka z DNP je u nich náhrada za tú časť dôchodku - ich príjmu, z ktorého veľkú časť musia dať do zdravotníctva. O tom to je, nie o zneužívaní systému. Práve takíto dôchodcovia potrebujú aspoň minimálne poistenie, ich dôchodok na liečbu nebude postačovať. No a dĺžku PN určuje lekár, nie pacient.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katija Pozri príspevok
...... Len si chcú vyberať koho poistia. Rátajú tam s mladými, zdravými a bohatými. Vysoké príjmy a nízke výdaje. Narozpočtovali si to pekne.
.. no tak to sa podľa mňa prerátajú
keby som bola mladá (zdravá) a bohatá ... tak mám DNP na háku

možno nakoniec im budeme stačiť aj my "sedemnástky" .. lebo v našom veku sa už nejaká tá choroba ohlási (minule som využila - skončila som v špitáli - ale až také výdavky SP so mnou nemala).
A aj tí dôchodcovia určite do kasičky SP niečo len priniesli ....
A hlavne - zneužívaniu sa dá zabrániť dôslednou kontrolou (ako už je tu spomínané)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať