Zavrieť

Porady

Čím meriame hodnotu šťastia

obyčajný človiečik
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Polozim trosku netypicku otazku. Preco ti zlyhali oblicky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alabut Pozri príspevok
Polozim trosku netypicku otazku. Preco ti zlyhali oblicky?
Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
alabut...páči sa mi Tvoja otázka... len škoda, že lekári nemajú čas sa tým zaoberať... a zachraňujú len "dôsledky".........
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja sa to snazim riesit podla tohto: :-)

http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky...ikov-obliciek/
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alabut Pozri príspevok
Ja sa to snazim riesit podla tohto: :-)

http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky...ikov-obliciek/

Preštudovala som a ak mi oblička sadne, určite si ju budem chrániť ako oko v hlave
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mysimis Pozri príspevok
Preštudovala som a ak mi oblička sadne, určite si ju budem chrániť ako oko v hlave
..

..mojuš, budeme na teba myslieť a aspoň takto ťa podporovať v dobrej viere, že oblička bude pasovať a všetko dobre dopadne...a keby si potrebovala krv, daj vedieť...mám darcov...
12 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
pepsikova Pozri príspevok
..

..mojuš, budeme na teba myslieť a aspoň takto ťa podporovať v dobrej viere, že oblička bude pasovať a všetko dobre dopadne...a keby si potrebovala krv, daj vedieť...mám darcov...
Veronička moja, veľmi pekne Ti ďakujem a sľubujem, že Vás budem pravidelne informovať, že čo sa okolo mňa deje.....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

betka631 Pozri príspevok
Nedávno som prečítala knihu od Waris Dirieovej Púštný kvet. Veľmi ma zaujali slová Waris a uvedomila som si, že tu do tejto témy sa veľmi hodia.

"Dodnes si cením hodnotu jednoduchých vecí. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí vlastnia krásne domy, niekedy niekoľko domov, áut, lodí, šperkov, ale myslia len na to, ako získať viac, ako keby im tá ďaľšia vec, ktorú si kúpia, konečne priniesla šťastie a pokoj. Ľudia vravia, och, tebe sa to teraz ľahko povie, keď si môžeš dovoliť kúpiť, čo len chceš! Ale ja nechcem nič. To najcennejšie v živote je zdravie. Ľudia si ničia zdravie tým, že si robia starosti pre všetky možné zbytočnosti." (Waris Dirieová)
nestastny clovek nemoze byt zdravy,a chory clovek nedokaze byt stastny.....

zdravi ludia maju tisic priani a tuzob.
chori len to jedine...................zdravie.
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
osky Pozri príspevok
nestastny clovek nemoze byt zdravy,a chory clovek nedokaze byt stastny.....

zdravi ludia maju tisic priani a tuzob.
chori len to jedine...................zdravie.
Vieš Osky, ja sa napriek tejto mojej diagnóze cítim byť šťastná a vôbec to neberiem ako chorobu. Priznávam sa psychicky som sa zrútila, keď mi lekár oznámil, že čo ma čaká. Mala som vo svojom okolí podporu a naučila som sa žiť aj takto. Odmietam invalidný dôchodok a riadne pracujem. Aj to mi dodáva silu ísť dopredu a nezamýšľať sa nad tým, že prečo práve ja.....
Nie sú to prázdne slová, ale som šťastná......mám pri sebe človeka, s ktorým ma život napĺňa, vychovala som dve krásne deti, mám prácu, ktorú milujem.......je treba viac???? Ja myslím, že vôbec nie a som vďačná za každý deň na tomto svete......
19 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pri čítaní Tvojho príbehu som si uvedomila ako sa zbytočne veľa krát trápime pre malicherné veci. Keď som si ďalej prečítala odpovede pre Teba, cítila som teplo pri srdci. Je krásne mať priateľov, ktorí Ťa podporujú. Dovoľ mi zaradiť sa medzi nich a posielam Ti mojich anjelikov strážnikov, aby držali nad Tebou ochrannú ruku. Prajem Ti nech Ti všetko dobre dopadne a dúfam, že sa nám ozveš, že je to dobré.
12 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mysimis Pozri príspevok
Vieš Osky, ja sa napriek tejto mojej diagnóze cítim byť šťastná a vôbec to neberiem ako chorobu. Priznávam sa psychicky som sa zrútila, keď mi lekár oznámil, že čo ma čaká. Mala som vo svojom okolí podporu a naučila som sa žiť aj takto. Odmietam invalidný dôchodok a riadne pracujem. Aj to mi dodáva silu ísť dopredu a nezamýšľať sa nad tým, že prečo práve ja.....
Nie sú to prázdne slová, ale som šťastná......mám pri sebe človeka, s ktorým ma život napĺňa, vychovala som dve krásne deti, mám prácu, ktorú milujem.......je treba viac???? Ja myslím, že vôbec nie a som vďačná za každý deň na tomto svete......
...kraasne a úprimne si to napísala... asi si pritom neuvedomuješ... ale ani tie najdrahšie lieky by nedokázali Tvojmu organizmu prospieť viac... ...veeľmi dobre sa mi čítajú tieto slovaa..........
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ajuška pekne píšeš, aj otec Tvojich detí je človek s veľkým Č
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď som bola v nemocnici so srdiečkom, na izbe som bola s jednou pani asi dve tri hodinky. Ja som prišla, ona odchádzala. Mala tiež problémy so srdiečkom, a chodila 3x týždenne na dialýzu. Bol pri nej pán doktor, so správami, že by bolo vhodné transplantovať obličku, kvôli problémom čo mala, čím skôr. Ona sa už ale medzitým informovala, ako dlho by čakala na obličku a povedali jej, že sa čaká aj 7 rokov...
Miška vždy keď som videla tvoje príspevky, vždy som si spomenula na tú pani, 7 rokov čakania, bez darcu z blízkeho okolia, pri takom stave je strašne dlhá doba. Držím Ti palce, aby tvoja láska bola pre Teba vhodným darcom a skvalitnili ste si svoju životnú púť bok po boku.
Ďakujem, že som si prečítala príspevok, ktorý dokazuje, že nielen láska ešte žije medzi ľuďmi, ale aj tolerancia, vďačnosť, ochota pomôcť a hlavne si uvedomovanie, čo vlastne zdravie je.
10 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
jozka56 Dnes, 09:54 PM
Ajuška pekne píšeš, aj otec Tvojich detí je človek s veľkým Č...
...ftip je v tom, že v danom období si on seba už vôbec nevážil a k tomu rozhodnutiu dospel s vedomím, že môže zachrániť život svojho brata... vysporiadaný sám so sebou, že to nemusí s ním dobre dopadnúť... a ja som vďačná "nebesiam"... že obaja "chalani" prosperujú... aj na duši... aj na tele... nie gesto... ale nemerateľný krok je to.............
4 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
mysimis Pozri príspevok
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Ja by som k tomu len toľko, že najväčším šťastím nie je zdravie, ale láska.
Lebo aj chorý človek, keď má lásku, môže byť šťastný /tak ako v tvojom prípade/, ale bez lásky ti ani to zdravie nie je k ničomu...
7 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

cloe Pozri príspevok
Ja by som k tomu len toľko, že najväčším šťastím nie je zdravie, ale láska.
Lebo aj chorý človek, keď má lásku, môže byť šťastný /tak ako v tvojom prípade/, ale bez lásky ti ani to zdravie nie je k ničomu...
Byť zdravý a poznať lásku je v živote človeka šťastím aj požehnaním. Čo je menej, viac, alebo najviac dôležité: každý má svoj meter, alebo každý má "namerané". Ak nás stretla láska a neobchádza zdravie, buďme spokojní a vďační... Moja mama mala v pamätníku napísané:
"Nežiadaj si zlaté doly, bohatstvo je blúdny raj.
Buď spokojná vždy s tým, čo máš, boháč si, keď zdravie máš." ... a lásku znáš.
10 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Utopia, tie iste deti po dospeni zacnu robit ine deti nestastnymi.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Buď šťastná, verím, že všetko dobre dopadne. Nemám viac slov...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Jeden čas som pokladal želanie zdravia za frazu,niekto to aj tak myslí-až človek to zdravie strati,zistí jeho skutočnú hodnotu preto myslím že zakadom každého štastia je pevné zdravie,potom dobré a srdečné rodínné vztahy, skutočné priatelstva, dobrý susedia, praca ktorá baví a pohoda v nej /kolegovia ktorý neintrigujú, neprovokujú, nezavidia, neosočujú/a k tomu stači že človek ma kde bývat,čo jest a čo na seba a nemyslím nejaký luxus,ak to vie človek získat k tomu všetkému čo som spomenul poctivým spôsobom,je to bonus navyše-ale je to všetko viac ako honosný majetok,jedný ho majú ale nikdy nebudu ho mat dost,lebo sú nenasytný a chýba im laska a empatia,iný zas spoznali skutočné štastie a hodnoty až je neskoro,lebo darom je aj vediet si najst alebo ho spoznat to svoje štatstie.
Raz pred Vianocami,vonku prijemne snežilo,hrala hudba ktorá ktorá dotvarala atmosferu,zrazu sa človek citil velmi fajn,hoci ho čakali ovela skromnejšie Vianoce,takisto i ponuka tovarov a všetkého hmotného bola omnoho skromnejšia ako teraz, tak som si minule Vianoce pomyslel,hoc človek by mal aj miliardy, určité pocity si nekupi-peniaze sú velmi potrebné,ale skutočné štastie je niekde inde.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať