Zavrieť

Porady

Čím meriame hodnotu šťastia

obyčajný človiečik
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Usporiadat
Téma je uzavretá.
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Evka, tiež som ho pochopila ako Ty a neverila som vlastným očiam.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...asi by som sa alabuta aj troška zastala... ja v jeho slovách čítam tú pravú podstatu... nie lekári... ale človek sám na sebe/so sebou... najviac zmôže... aj pokaziť... aj napraviť... ...výrazne hlbšia je jeho myšlienka........
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Počkám si na jeho vyjadrenie, možno do jeho myšlienok neviem tak dobre vniknúť ako ty. Sľúbila som, že ak som chybila, ospravedlním sa.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Pri čitani Alabutovho prispevku som aj ja citila niečo podobne ako Ajuška... neviem to presne popisať.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...je na tom niečo, aj ja som sa "tešila" na oper.,sľubovala som si od toho koniec môjmu trápeniu a dopadlo to presne opačne. Dos....i mi celý život. alabut to napísal ale veeeľmi necitlivo a myslím si, že aj v nepravý čas.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
Mal som znameho, tesil sa na doktorov, vysetrenia, operaciu. nedavno zomrel. Ked sa vratil z nemocnice, nemohol som ho spoznat a zrejme ani on mna. :-)
Tak ty si teda musel vyzerať. Pamätaj, nad alkoholom ešte nikto nevyhral, iba východniarom sa podarilo remizovať.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut Pozri príspevok
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)
Ono je to tak, že nie vždy dopadne všetko tak, ako si človek predstavuje. Ja mam aj dobré aj zlé skúsenosti ale po jednej zlej skúsenlosti nemozem na všetko zanevrieť. Ja sa liečim aj sám ale lekárov neobchádzam.. aj keď si občas pofrflem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)
A vieš žiť aj bez obličiek? Asi nevieš čo sú to dialýzy. Alebo si sám robíš aj transplantácie?

Lebo táto téma je o tom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Piťko-amater Pozri príspevok
Ja myslím, že porada.sk je VEREJNÁ stránka ,

a tým pádom, by žiaden Poraďak nemal otvárať tému v ktorej rozoberá SÁM SEBA a svoje súkromne a osobné záležitosti.

Ale to je len moj nepodstatný názor.
Piťko klobúk dole pred tebou. Iba jedným očkom kukneš a problém je vyriešený.

Mal by si tie nové pravidlá aj dať na známosť. Nevedel som, že ich aj ty určuješ. Ja som sa dočítal iba o týchto.

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Piťko-amater Pozri príspevok
Ja myslím, že porada.sk je VEREJNÁ stránka ,

a tým pádom, by žiaden Poraďak nemal otvárať tému v ktorej rozoberá SÁM SEBA a svoje súkromne a osobné záležitosti.

Ale to je len moj nepodstatný názor.
?????? tak tomuto vobec nerozumiem... je to porada a clovek chce poradit, podelit sa s problemami a skusenostami. Ako ma poziadat o radu pre seba ked nepovie svoj problem ? Samozrejme ze porada je verejna stranka a je o tom aby sa tu ludia aj poradili ale ked nebudu rozoberat trebars aj sami seba tak budu vsetci mlcat. Keď si v obchode a nevies sa rozhodnut pre kúpu tovar tak aby to bolo najlepsie tak co spraviš ? Ostaneš pred regalom čumieť ako puk alebo požiadaš niekoho o radu alebo predvedenie tovaru ? Ludia sú ľudmi aj preto ze komunikuju medzi sebou. Je tu tema a o tej sa debatuje ale ked chceš, tak daj návrh na temu a bude sa v nej mlčať... vobec nerozumiem tej tvojej poznamke....
8 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
alabut Pozri príspevok
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)
Alabut, ja si nemocníc a zdravotnictva užívam až až. O pár dni ma čaká operácia a vedz, že veru nie prvá a ani druhá, ale tvoje slová na mňa zapôsobili veľmi necitlivo. Na Porade sa mi od ľudí dostalo, veľa povzbudenia a asi neuveríš, ale veľmi mi to pomáha.
Takže ak si nemal pre Mišku slovká, ktoré by ju povzbudili a podržali, mohol si si ten príspevok kľudne odpustiť. Mňa osobne si svojim príspevkom tiež dosť rozhodil.
8 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Piťko-amater Pozri príspevok
Moju poznamku,treba chapať v tom zmysle , že informácie o zdravotnom stave jednotlivca su prisne dovernými informaciami, ktoré by sa mali riešiť len medzi pacientom a lekárom a najbližšími rodinnými príslušníkmi.
Ale keď to pacient chce, prečo by to nemohol riešiť aj takouto formou ? Ja so si prežil rakovinu a zaveľa vďačim tomu že môžem o tom aj rozpravať a nie len s ľudmi s podobnym osudom ako mam aj ale aj so nepacientami. Nikomu to neublíži, práve naopak, chorému človeku to pomôže. Že choroba je problém medzi pacientom a lekárom a dôverná záložitosť s tým ja nesúhlasím. O všetkom treba hovoriť.. je to to isté ako kedysi keď bol SEX tabu... nesmelo sa o nom hovoriť a potom si ľudia nerozumeli. Pred svatbu žiadny sex a manželstvá boli nešťastné a troskotali... o všetkom je treba hovoriť a je na človeku či chce alebo nechce. Tak neberme ľudom vôlu rozprávať... alebo že by sme sa vratili do starej dobrej totality ?????
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Piťko-amater Pozri príspevok
Moju poznamku,treba chapať v tom zmysle , že informácie o zdravotnom stave jednotlivca su prisne dovernými informaciami, ktoré by sa mali riešiť len medzi pacientom a lekárom a najbližšími rodinnými príslušníkmi.
A ty ju chceš poslať do basy za to, že niečo prezradila?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myslim, ze strane tri je povedane vsetko. :-)
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dovolím si vyjadriť sa k celej záležitosti asi takto: ja som nerozoberala svoj zdravotný problém, ale celkovo obecný stav, ktorý sa môže týkať ktoréhokoľvek z nás. Choroba obličiek je tzv. tichá choroba, čiže nebolí a tým pádom sa neskoro prichádza na to, že niekomu zlyhávajú obličky. Nerozoberám ani dôverné informácie, lebo tie si nechávam pre seba a svojich. Mám ale pocit, že niektorí majú zatemnený mozog alebo neprežili žiadnu vážnu chorobu a nevedia zhodnotiť pocity tých ktorí to už zažili. Ja som si dovolila v tejto téme oceniť človeka, ktorý je ochotný obetovať zo seba niečo čo sa nedá oceniť žiadnymi materiálnymi statkami.....je to proste niečo neoceniteľné. Ak si niekto myslí, že som ho touto témou obťažovala a nezaujíma ho, poprosím, aby to ani nečítal, lebo ja sa do tém ktoré ma nezaujímajú vôbec nepúšťam.....Za pochopenie ďakujem.
13 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
mysimis Pozri príspevok
Dovolím si vyjadriť sa k celej záležitosti asi takto: ja som nerozoberala svoj zdravotný problém, ale celkovo obecný stav, ktorý sa môže týkať ktoréhokoľvek z nás. Choroba obličiek je tzv. tichá choroba, čiže nebolí a tým pádom sa neskoro prichádza na to, že niekomu zlyhávajú obličky. Nerozoberám ani dôverné informácie, lebo tie si nechávam pre seba a svojich. Mám ale pocit, že niektorí majú zatemnený mozog alebo neprežili žiadnu vážnu chorobu a nevedia zhodnotiť pocity tých ktorí to už zažili. Ja som si dovolila v tejto téme oceniť človeka, ktorý je ochotný obetovať zo seba niečo čo sa nedá oceniť žiadnymi materiálnymi statkami.....je to proste niečo neoceniteľné. Ak si niekto myslí, že som ho touto témou obťažovala a nezaujíma ho, poprosím, aby to ani nečítal, lebo ja sa do tém ktoré ma nezaujímajú vôbec nepúšťam.....Za pochopenie ďakujem.
Niektorým ludom jednoducho nereže nič. Téma, čim meriame hodnotu šťastia je podľa mňa veľmi hodnotná téma, má človeku čo dať a myslím že núti človeka sa zamyslieť sa nad hodnotami ľudského života. Za túto tému som vďačný
10 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....

A o tomto to je. Mysimys som ponukol link
http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky...ikov-obliciek/ ... aby porozumela ochoreniu, ked zlyhali ti, ktorych je to predmet podnikania. Ked porozumie ochoreniu, moze velmi napomahat tim, ktori za to zinkasuju financne prostriedky, ktore doteraz stradala na ucet zdravotnej poistovne. Hovori sa tomu podnikanie zo zakona. Mysimys ... vela stastia, ako vidim, pri tychto ho budes potrebovat.

Co tu meliete za kreposti? :-)

- O ochoreni treba hovorit s ostatnymi. Dovod? Aby sa ostatni vyvarovali chybam, ktorych sa dopustili chori. Bohuzial DNA cloveka neobsahuje informacie zo skusenosti ani otca ani matky. Neobsahuje ani taku zakladnu informaciu, ze ked je nieco horuce, tak sa decko popali. Musi si to skusit. Novy clovek sa uci skusenostami, ked mu ich maticka DNA neposkytla a kde ich ma zobrat, ked bude kazdy mlcat. U zvierat je to zrejme ine. Clovek sa rodi predcasne, aby dokazal bez poskodenia vyliezt cez dieru von, preto mu pravdepodobne chybaju zakladne informcie o nebezpecenstvach sveta, ktore sa nedokazali vyvinut. Je mozne, ze je to evolucne
naschval, aby bola zabezpecena vacsia diverzifikacia cloveka, ktora je na nizkej urovni.

- beta 631, keby mne mal vtedy niekto poradit. Dnes som vdacny za kazdu informaciu, aj ked je neprijemna. Ty si sa aspon dostala na operacie, tak sa tes zo zivota. Ci nechces poznat pricinu, preco? Prepac, odpustam ti. :-)
Naposledy upravil alabut : 29.11.10 at 07:44
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Vies alabut, niekomu mozno vadi ze sa nabavime o nom, ci o nej. Ale v zasade treba odpustim aj jemu ci jej. Je to mozno len nevedomost toho, ze komunita sama rozhoduje o com sa bude, ci nebude rozpravat a ked sa rozhodne ze sa jej tema nepaci tak k nej nebude prispievat. Myslim ze v tomto pripade sa komunite tema pacsi prevelice.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko Dnes, 09:38 AM
Vies alabut, niekomu mozno vadi ze sa nabavime o nom, ci o nej. Ale v zasade treba odpustim aj jemu ci jej. Je to mozno len nevedomost toho, ze komunita sama rozhoduje o com sa bude, ci nebude rozpravat a ked sa rozhodne ze sa jej tema nepaci tak k nej nebude prispievat. Myslim ze v tomto pripade sa komunite tema pacsi prevelice.
...dovolím si aj inak povedať ...

Nejde o to , či sa bavíme o niekom .
Táto stránka , respektíve určitá téma nie je ani tak o jednotlivcoch , skôr o opaku by som vravel .

Nevedomosť možno , no nie o tom , či bude prispievať alebo rozhodovať či sa mu daný problém páči alebo nie ...
Nevedomosť spočíva aj v obrovskom strachu o tom neznámom , čo jednotlivca čaká...
Že komunita reaguje tak , ako reaguje ???....je to o každom z nás ...


Povedal by som aj tak , že verím všetkým , každému ...no nie tomu diablovi , ktorého máme každý v sebe ...

Niekedy sa totiž jednotlivcovi zdá , že je proti nemu celý svet ...
No občas opak je pravdou ...že ten jednotlivec ide proti celému svetu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať