Zavrieť

Porady

Čím meriame hodnotu šťastia

obyčajný človiečik
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
len tak ... na zamyslenie... http://moje-pravdy.cz/index.php?opti...vdach&Itemid=2
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Samozrejme, ze by som daroval, laska zaslepi rozum. :-)

jozka, na strane tri je povedane v podstate vsetko, aj s url. Preco mam hned brat od zivota krajne riesenie. Clovek ma niest svoje bremeno sam, preco do toho zatahovat inych? Pretoze chce! ... to znamena, nechce zostat so svojim bremenom sam. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ako by ste jej pomohli v dzungli alebo pusti, kde nie su take vymozenosti ako transplatacie? Kolko ludi je ochudobnenych o moznost tejto radosti a uziva si zivot plnym duskom, akoby mal byt poslednym. Ciganovi staci tucny pes a flasa palenky. Niekomu staci k stastiu chyza, niekomu ani luxusna vila na Malorke nepomoze. Vazim si toho Cigana.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rozhodnutie priateľa mysimis určite nebolo z noci na deň, to nám je všetkým jasné......ale na základe zadanej témy, by sme sa mali
uberať prianím, aby zdravie mysimis bolo plnohodnotnejšie a zároveň skutočne oceniť dobrovoľnosť jej priateľa spraviť pre svoju drahú, čo najviac, aj na úkor svojho zdravia. A basta.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Alabut. Nejako moc to rozoberash. Same "ked", "keby", "ako by", "kolko". Vykashli sa na to. Neposudzuj. Skus iba zobrat na vedomie, ze je niekto chory, ze mu niekto ponukol pomoc a ze prve testy dopadli dobre. Iba o to tu ide. Iba to sa udialo, nics viac. Tvojho znameho je mi luto, ale nema s tymto nics spolocsne. Ani tvoja obchodnicska. S kym, alebo s csim ich porovnavash? Ako som pisal, kazdy je sam sebe strojvodcom. Mali by sme mysimis nechat ist tou jej cestou, bez nejakeho posudzovania. Dolezite je cso ona tu a teraz povazuje za stastie a z csoho sa tesi ona. Vsak to je nakoniec aj temou tejto diskusie, csi nie?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mas pravdu, asi sa vratim ku gulasu s kokosom a marcipanom. Dnes oblicka, zajtra neviem co, automechanici vymenia. Ozaj, kolko je vlastne tych cakatelov? Stastie. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut noooo.........
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Na otázku ci by som daroval svoju ladvinu.. ano, velmi rad, to by som mal istotu ze mam obe zdrave. Keby sa jednalo o záchranu milovanej osobyalebo záchranu zivota, daroval by som jej tu svoju zdravu a tu choru by som si nechal a kto ma pozna, vie ze nekecam... A prehlasujem, nie je to zaslepenost laskou ako to tu bolo povedane. *Dokonca by som mohol pri tom prist kludne aj o malicek....
2 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
alabut... predsa len sem občas nakuukni od gulášu... hodnota šťastia sa tu meria aj "kopancami" z nepochopenia....... ale Ty si si zrejme už zvykol......
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mozes sa realizovat, nebud skrob, cakatelov dost. Pomysli na Kristovo: "Miluj svojho nepriatela, pretoze milovat svojho priatela dokaze kazdy". Budes mat srdce namieste, ja tiez. Ja to nedokazem. Nez by som mal pytat od niekoho jeho organ, radsej v pokoji umriem. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Jaaaaj Ajuska, zvykol, pravdaze zvykol. Ci je Slovac onakvejsia? Zivot je docasna stanica, miliardy rokov som ho nepotreboval a dalsie ho nebudem potrebovat. Ale su na svete rovnejsi, ba aj pyramidy hotovili, ktovie, ako dlho im sluzia. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ale tu sa nepíše o pýtaní, ale o dobrovoľnosti a to je veľký rozdiel...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Dnes, 01:40 PM

Mozes sa realizovat, nebud skrob, cakatelov dost. Pomysli na Kristovo: "Miluj svojho nepriatela, pretoze milovat svojho priatela dokaze kazdy". Budes mat srdce namieste, ja tiez. Ja to nedokazem. Nez by som mal pytat od niekoho jeho organ, radsej v pokoji umriem. :-)
Prosíme ťa vyslyš nás. Amen
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pripajam sa, vyslys. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Nech len nikto neumiera ked nema.. kazdy nech umrie vtedy, ked pride jeho cas. Idu vianoce tak si zelajme len dobre veci, nie zle.. aj ked ja smrt za zlu nepovazujem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ale kludne si moze zelat moju smrt, nebude sam. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja neverim ze by niekto vedel uprimne zelat smrt, skôr to bolo myslene ironicky... vlastne ano, existuje aj smrt z milosti, clovek dobrovolne zvoli smrt aby sa netrapil ale to je o inom. Ja by som nevedel ani cloveku ktory mi ublizil zelat nic zle, ani len malu zlomeninku, vobec nie... a zelanie zleho sa do tej mojej gebule nejak nevmesti...
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Never tomu. Zlo moze byt stotoznene s dobrom.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ľudkovia, to čo ste tu dnes všetko popísali ?!???? Akosi sa táto téma zmenila na ......... neviem nájsť ani presný význam ....
Čo tak uzavrieť prímerie ?!! Koľko ľudí, toľko názorov... takže usmejte sa na seba cez tento adventný čas a nakoľko dnes je prikázaný sviatok, nezaškodilo by Vám zájsť do kostola a neveriaci, nech aspoň porozmýšlajú o svojich činoch a myšlienkach... Pekný dník !
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
evuš Pozri príspevok
Ľudkovia, to čo ste tu dnes všetko popísali ?!???? Akosi sa táto téma zmenila na ......... neviem nájsť ani presný význam ....
Čo tak uzavrieť prímerie ?!! Koľko ľudí, toľko názorov... takže usmejte sa na seba cez tento adventný čas a nakoľko dnes je prikázaný sviatok, nezaškodilo by Vám zájsť do kostola a neveriaci, nech aspoň porozmýšlajú o svojich činoch a myšlienkach... Pekný dník !
Evus, primerie mozes uzavierat, len ked si vo vojnovom stave. A to my tu nie sme. Prosta diskusia. Vsak si nemozeme stale len bozteky, srdiecka a usmevceky posielat no nie? Normalna, diskusia, aj ked miestami nelubiva. A hlavne, zas vieme vsetci o nieco viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať