Zavrieť

Porady

novely zákona o spotrebnej dani z liehu a zákona....

Vraj ma nadobudat platnost nejake Zmena novely zakona o spotrebnej dani z liehu.

Nevie niekto blizsie informcie ci sa to bude tykat len vyrobcov liehu alebo aj predajcov ako potraviny, krcmy, restauracie...atd.

Viem, ze doteraz sa povinne hlasie o liehu zrusilo. Bude teda opat obnovene?
Usporiadat
mybestfriend mybestfriend

mybestfriend je offline (nepripojený) mybestfriend

podla mna v 15 e) nieje vobec jasne, ktory mesiac sa tym mysli. Logicky sa to da chapat predchadzajuci alebo aktualny ale pravne to moze byt ktorykolvek...
či?
0 0
mybestfriend mybestfriend

mybestfriend je offline (nepripojený) mybestfriend

este otazka k prispevku od mailer23 č.138:
na čo merali písmenka na obmedzujúcich opatreniach?
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Písmenká majú mať svoju veľkosť v mm. Takže daj si pozor, aby si si nevyvesil veľmi peknú tabuľku,ktorú ti daruje dodávateľ aj s reklamným logom výrobcu nealko nápojov a písmenká budú nafigu! Rovnako si daj pozor, ktoré písmenka majú oprávnenie merať.

Mal by si si v pokoji niekoľko krát za sebou prečítať ods15. Okrem toho ods7 b) túto evidenciu je povinný držiteľ povolenia mať k dispozícii v prevádzkarni.

Ak nebudeš mať zapísaní účtovný stav zásob na konci kalendárneho mesiaca v evidencii,ktorú si povinný držať v prevádzkárni, nevedieš evidenciu podľa zákona.

A už nespájaj logiku s týmto zákonom,ani sa nad ňou nezamýšlaj(to za teba spravili v NRSR),ale dbaj na to,aby si splnil všetky povinnosti,kt. ti ukladá.
0 0
sojka5 sojka5

sojka5 je offline (nepripojený) sojka5

adam Pozri príspevok
Myslíte, že sa s petíciou budú tí hore zaoberať? Akým spôsobom sa táto petícia dostane na prevádzky, aby bolo čo najviac podpisov?
AJ JA CHCEM VEDIET AKO SA DOSTANEM K PETICII NA PODPIS
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/c/5774427/re...ciu-liehu.html
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/c/5776657/kr...niu-kodov.html
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
A ďalšie:

http://www.economy.gov.sk/aktuality-...ov-/10s135934c
0 0
lululu25 lululu25

lululu25 je offline (nepripojený) lululu25

dobry den. chcela by som vas poprosit o radu. dnes nam prisla z colneho uradu vyzva, ze sme nedolozili evidenciu o stave zasob spotreb. balenia liehu. min rok sme sa zaevidovali na colnom urade kedze rozbiehame novu prevadzku. no nastali iste problemy a prevadzku sme doteraz nespustili. ako by malo vyzerat to potvrdenie, kedze na sklade nemame este ziadne balenia liehu? dakujem krasne
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Má niekto prosím Vás informacie o pripravovanom navrhu zákona o spotrebnej dani z liehu? Podľa všetkého sa zmení denná evidencia na mesačnú, kedže sa o tom v mediach toľko hovorilo,ale 3 čarovné podmienky pre distribúciu(10 zamestnancov,obrat a plocha skladu) zostávajú zachované. Je možné, že aj v súčasnej vláde majú kapitalisticko fašistickí zlodeji takú silu, že vylobujú znova prijať protiústavný zákon? Ak máte niekto info, dajte vediet...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mailer23 Pozri príspevok
Má niekto prosím Vás informacie o pripravovanom navrhu zákona o spotrebnej dani z liehu? Podľa všetkého sa zmení denná evidencia na mesačnú, kedže sa o tom v mediach toľko hovorilo,ale 3 čarovné podmienky pre distribúciu(10 zamestnancov,obrat a plocha skladu) zostávajú zachované. Je možné, že aj v súčasnej vláde majú kapitalisticko fašistickí zlodeji takú silu, že vylobujú znova prijať protiústavný zákon? Ak máte niekto info, dajte vediet...
Písala som tu, pozri si to aj v NRSR.
http://www.porada.sk/1750970-post40.html
0 0
Luboslava 101 Luboslava 101

Luboslava 101 je offline (nepripojený) Luboslava 101

dobrý den.
Prosím vás čo to merali na prevádzke? písmenka na obmedzujúcich opatreniach? to je čo? čl.144
vediem si dennu evidenciu vo vlastne vytvorených tabulkách a potom mesačný stav zásob? čo mi chýba?
Dakujem
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Výborne, takže ani dnešnej vláde, ktorá sa považuje za pravicovú, vláde zloženej hlavne s podnikateľov nevadia 3 čarovné podmienky ... deformácia podnikatelskeho prostredia a protiústavnost zákona. Za peniaze sa dá asi úplne všetko.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Od 1.9.2011 platí novela http://www.porada.sk/1812381-post6.html
2 0
karinke karinke

karinke je offline (nepripojený) karinke

Dobrý deň,

prosím vás o informáciu, či som povinná poslať do 25.1.2012 colnej správe (teraz už finančnej správe) inventúru liehu k 31.12.2011. Ak áno prosím o § v zákone čo všetko tam má byť uvedené, aby som im do tabuľky všetko uviedla. Ide o krčmu, máme vydané povolenie na predaj SBL. Svoju činnosť sme začali v 8/2011. Mesačnú evidenciu vedieme na prevádzke.

Ďakujem za každú pomoc.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

karinke Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím vás o informáciu, či som povinná poslať do 25.1.2012 colnej správe (teraz už finančnej správe) inventúru liehu k 31.12.2011. Ak áno prosím o § v zákone čo všetko tam má byť uvedené, aby som im do tabuľky všetko uviedla. Ide o krčmu, máme vydané povolenie na predaj SBL. Svoju činnosť sme začali v 8/2011. Mesačnú evidenciu vedieme na prevádzke.

Ďakujem za každú pomoc.
Nijakú inventúru nemusíš posielať.
Riadiš sa už zákonom č. 530/2011 Z. z. Zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorý nadobudol účinnosť od 1.1.2012 (nie celý je ale účinný od 1.1.2012, niektoré časti nadobudnú účinnosť 1.9.2012 a niektoré 1.1.2013.
Teba sa týkajú povinnosti v § 54, ktorý je už účinný.
Vedenie evidencie pre tých, čo majú povolenie na predaj je upravené v odseku 7:
(7) Osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len „držiteľ povolenia“), je povinná
a) predložiť na požiadanie colného úradu doklady preukazujúce spôsob nadobudnutia spotrebiteľského balenia,
b) viesť za kalendárny mesiac evidenciu spotrebiteľských balení podľa dokladov o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f),
c) skladovať v prevádzkarni spotrebiteľské balenie určené len na predaj v rámci podnikateľskej činnosti,
d) oznámiť každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 3 a odseku 4 písm. a) a odseku 5 colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku.

(8) Držiteľ povolenia je povinný lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení nakupovať, alebo inak odoberať na účel ďalšieho predaja v rámci podnikateľskej činnosti, len od osoby, ktorej colný úrad vydal oprávnenie na distribúciu.
Naposledy upravil Kvaka : 18.01.12 at 17:17
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Ešte by som upozornil na ustanovenie ods. 19, podľa ktorého držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná viesť evidenciu podľa odseku 7 alebo odseku 15 za kalendárny mesiac tak, aby colný úrad pri výkone daňového dozoru mohol overiť stav zásob spotrebiteľských balení ku dňu výkonu daňového dozoru. Držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná mať v prevádzkarni k dispozícii doklady o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia alebo ich kópie k aktuálnemu stavu zásob spotrebiteľského balenia, ktoré sa nachádza v prevádzkarni. Držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná uchovávať evidenciu päť rokov.
0 0
karinke karinke

karinke je offline (nepripojený) karinke

Ďakujem pekne za pomoc
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

dobrý večer, prosím, viete mi niekto poradiť?
je niekde v zákone uvedené, že pred vydaním povolenia na predaj SBL nemôžem tento alkohol nakupovať?? dnes boli u mňa colníci, pretože som podala žiadosť o povolenie, všetko skontrolovali, vraj do 5 dní pošlú vyjadrenie a môžem začať nakupovať. Tak ma dosť šokli, lebo som bola v domnení, že ho nemôžem len predávať, ale nakúpený alkohol už môžem mať. Samozrejme, ako SZČO. ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vyplýva to z § 54, dobre si prečítaj:
(8) Držiteľ povolenia je povinný lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení nakupovať, alebo inak odoberať na účel ďalšieho predaja v rámci podnikateľskej činnosti, len od osoby, ktorej colný úrad vydal oprávnenie na distribúciu.
(16) Osoba oprávnená na distribúciu je povinná vo svojom účtovníctve odlíšiť predaj spotrebiteľského balenia na účely ďalšieho predaja inej osobe oprávnenej na distribúciu od predaja spotrebiteľského balenia držiteľovi povolenia a od predaja spotrebiteľského balenia konečnému spotrebiteľovi. Ak osoba oprávnená na distribúciu predáva spotrebiteľské balenie na účely ďalšieho predaja inej osobe oprávnenej na distribúciu alebo držiteľovi povolenia, je povinná uviesť na doklade o predaji spotrebiteľského balenia
a) identifikačné údaje dodávateľa a číslo jeho oprávnenia na distribúciu,
b) identifikačné údaje odberateľa a číslo jeho oprávnenia na distribúciu, ak je odberateľom osoba oprávnená na distribúciu,
c) identifikačné údaje odberateľa a číslo jeho povolenia na predaj, ak je odberateľom držiteľ povolenia na predaj,
d) čiarový kód EAN za každé spotrebiteľské balenie; ak má spotrebiteľské balenie pridelených viac čiarových kódov EAN, uvedie ten čiarový kód EAN, ktorý použije pri predaji spotrebiteľského balenia.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

kvaka, ale ak som nakúpila alkohol v tesku alebo v podobných obchodných domoch, tam predsa nikto neskúma, načo ten alkohol nakupujem
či pre svoju spotrebu alebo na ďalší predaj. čo v tomto prípade??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať