Zavrieť

Porady

Výpoveď a odstupne v dobe určitej

km28 km28

km28 je offline (nepripojený) km28

Dobry den,

Chcela by som sa poradit v nasledovnom pripade. Mam uzatvorenu prac. zmluvu na dobu urcitu, ktora konci buduci rok. Skusobnu dobu som nemala z dovodu prestupu z jednej firmy do druhej pricom majitel firmy ostal ten isty a zamestnavatel chce so mnou ukoncit pracovny pomer bez udania dovodu. Chcela by som sa opytat ci mam narok na dvojmesacnu vypovednu dobu a taktiez ci mam narok na odstupne. Som pracovnom pomere od 15.9.2010. Moze mi dat ukoncenie pracovneho pomeru okamzite bez dovodu?
Dakujem velmi pekne
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

to, že máš nárok na dva dni dovolenky, ešte neznamená, že si ju možeš čerpať.. to nič nerieši, keď budú chcieť, naparia ti tam absenciu.. ja by som jej zavolala ešte raz, nech ti dá čierne na bielom, že nemáš príst do roboty.. inak že prídeš na nočnú..
0 0
km28 km28

km28 je offline (nepripojený) km28

lenze to som jej jasne a zrozumitelne povedala ze nech mi to da na papieri. dnes budem mat papier na nocnu ze som bola u lekara vecer. a co ta jedna absencia za vcerajsok
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
km28 Pozri príspevok
dobre takze situacia sa znemila. Volala som zo svojou nadriadenou ze dnes pridem na nocnu. citujem jej slova " nemusis prist do roboty tieto dva dni budes mat preplatene co si bola doma. Zajtra pridi do roboty a dohodneme sa" Ja na to dobre ale nemam podpisanu dovolenku a ked sa mi nieco stane tak chcem mat potvrdeni papier o tom ze mam volno. Ona na to: ty nemas narok na dovolenku.
Podla vyplatnej pasky za oktober som tam mala dva dni narok. Co by ste urobili na mojom mieste.
Vedúca Ti nemusí darovať 2 dni, keď si ich podložíš potvrdením od lekára, resp.z pohotovosti.
Tie 2 dni dovolenky na páske môže byť ešte zvyšok z celkového nároku do konca roka. Preto Ti hovorila, že nemáš nárok na dovolenku, lebo ona s Tebou už ďalej nepočíta.Určite si myslí, že sa dohodnete a Ty skončíš zajtra - pozajtra dohodou.

Drž sa toho, že pokiaľ chce znižovať stav pracovníkov, nech Ti dá láskavo Výpoveď z nadbytočnosti. Ale to som Ti už napísala v príspevku č.26.
5 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

km28 Pozri príspevok
dobre takze situacia sa znemila. Volala som zo svojou nadriadenou ze dnes pridem na nocnu. citujem jej slova " nemusis prist do roboty tieto dva dni budes mat preplatene co si bola doma. Zajtra pridi do roboty a dohodneme sa" Ja na to dobre ale nemam podpisanu dovolenku a ked sa mi nieco stane tak chcem mat potvrdeni papier o tom ze mam volno. Ona na to: ty nemas narok na dovolenku.
Podla vyplatnej pasky za oktober som tam mala dva dni narok. Co by ste urobili na mojom mieste.
nárok na dovolenku by si mala mať, pokiaľ si odpracovala aspoň 21 dní. ak áno vzniká ti nárok na dovolenku za odpracované dni v zmysle § 105 ZP.


§ 105
Dovolenka za odpracované dni

Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
2 0
km28 km28

km28 je offline (nepripojený) km28

takze, v prvom rade by som sa Vam chcela hrozne moc podakovat za pomoc pri mojom probleme takze sme sa dohodli na tom ze ukoncujem pracovny pomer k 30.11. v moj prospech. Hrozne moc dakujem vsetkym.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

km28 Pozri príspevok
takze, v prvom rade by som sa Vam chcela hrozne moc podakovat za pomoc pri mojom probleme takze sme sa dohodli na tom ze ukoncujem pracovny pomer k 30.11. v moj prospech. Hrozne moc dakujem vsetkym.
teším sa s tebou, že to takto dopadlo..
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať