Zavrieť

Porady

Zmeny Zmluvy o spoločenstve

vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Akou formou sa robia zmeny v Zmluve? Treba doručiť Obvodnému úradu novú verziu Zmluvy alebo napr. Dodatok č. 1 a v ňom uviesť všetky zmeny, ako napr.: "str. 5, odst. 8, riadok 7 doplniť slovom 25% z plochy balkónov a lódžií".
Dík za radu
Usporiadat
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Kvaka Pozri príspevok
Ja len doplním na porovnanie,
Zmeny zmluvy o výkone správy sa musia odsúhlasiť inak, tam musí byť nadpolovičná väčšina vlastníkov.
Je to § 8a ods. 1
§ 8a (1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.
Mám urobený taký prehľad, pripájam.

Aj ja mám pomôcku k hlasovaniu - prikladám
0 0
657 657

657 je offline (nepripojený) 657

Prosím kolegov z SVB, ak máte vzor dodatku ku zmluve SVB, prosím poslať. Vďaka.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Llívia Pozri príspevok
A ešte jedna otázka: v zmluve o SVB hneď na začiatku sú napísaní vlastníci. Tí sa však pomenili, ale nerobili sme dodatok k zmluve o týchto zmenách. Ako postupujete v takomto prípade? My sme iba vytlačili zmluvu o SVB v pôvodnom znení (s pôvodnými vlastníkmi) a poslali novým vlastníkom. Nič sme im podpisovať nedali (len prevzatie zmluvy o SVB).
Ktorí založili spoločenstvo Howgh.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vila Pozri príspevok
Aj ja mám pomôcku k hlasovaniu - prikladám
nerozumiem tej tvojej pomôcke




• Ak sa na schôdzi nezíde nadpolovicná väcšina vlastníkov v dome, nemôžu rozhodovat o
vzniku spolocenstva, odvolat predsedu spolocenstva, uzavriet, zmenit alebo zrušit
zmluvu o výkone správy, rozhodnút o dobrovolnej dražbe bytu ci nebytového priestoru
dlžníka, o výške mesacného preddavku do fondu opráv, o prevode vlastníctva nebytového
priestoru
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať