Zavrieť

Porady

Rozvod

Dobrý večer.

Prosím poraďte mi!!!

Chcem sa dať rozviesť, loebo môj manžel zanedbáva nie len mňa, ale i našu 2 ročnú dcérku, venuje sa viac svojim rodičom, kamarátom a práci okolo rodičovského domu. Bývame u svokrovcov a celú pozornosť venuje im, nám vôbec nie. Z roboty chodí neskoro kvôli pochybným obchodom a svojej milenke. Chcem sa rozviesť, no nechcem, aby sa po rozvode o dcérku starala moja svokra, ktorá sa už niekoľký krát lieči v psychiatrickej liečebni. Čo mám robiť? Nechcem, aby moje dieťa, skončilo ako psychicky chorý človek alebo ako pochybný človek s ilegálnymi vecami. Ako mám postupovať pri vybavovaní rozvodu? Som na materskej a právnika si nemôžem dovoliť, lebo môj manžel mi vôbec nedáva peniaze. Prosím pomôžte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností

    rodičov k maloletému dieťaťu

    (§ 24, § 26 ZR)



    Okresnému súdu

    xxxx

    Navrhovateľka: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    zamestnaná v xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxx




    Odporca: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    , práca: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


    o rozvod manželstva a úpravu práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu



    I.

    S odporcom som uzavrela manželstvo xxxxxxx pred Mestským národným výborom v xxxxxxxxxxx U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám xxxxxx narodila dcéra xxxxxxxxxxxxxx . Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo na adrese xxxxxxxxxxxxxxxx.



    Dôkaz: Sobášny list

    Rodný list maloletej

    Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



    II.
    dôvody prečo sa chceš rozviesť si musíš posúdiť sama .....

    Manželstvo s odporcom som uzavrela na základe vzájomnej citovej náklonnosti, majúc za to, že sú v našom prípade vytvorené priaznivé podmienky a predpoklady pre dobré manželstvo. Manželstvo som uzatvárala z lásky. Okrem menších nedorozumení bolo naše manželstvo spočiatku pomerne harmonické . Postupom času nastali v manželskom spolužití nezhody vyplývajúce z rozdielnosti našich povahových vlastností a začali sme sa s manželom odcudzovať. Postupne v dôsledku pretrvávajúcich nezhôd naše manželstvo prestalo plniť svoju funkciu . K odporcovi som stratila citový vzťah a nemám záujem na ďalšom zotrvávaní v manželstve, ktoré je hlboko rozvrátené.







    III.

    So zreteľom na naše maloleté dieťa som mala záujem udržať naše manželstvo , avšak moje city k nemu ochladli a stratila som voči nemu akúkoľvek dôveru. Preto
    rozsudkom Okresného súdu v xxxxx žiadam, aby maloleté dieťa xxxxxxxxxxxxxxxxi bolo zverené do mojej výchovy a odporca bol
    zaviazaný platiť na jeho výživu mesačne po xxxxx EUR.




    IV.

    Vzťahy s odporcom , z vyššie uvedených dôvodov , sú tak vážne rozvrátené, že naše manželstvo už t. č. neplní svoju spoločenskú funkciu a preto sú v zmysle §-u 24 Zákona o rodine dané zákonné podmienky a predpoklady pre rozvod manželstva . Preto sa
    chcem s odporcom rozviesť.






    V.

    Navrhujem preto, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento



    r o z s u d o k:

    Manželstvo xxxxxxxxxxxxx , rod. xxxxxxxxxxx a xxxxxxxxxxx , uzavreté xxxxxxx pred Mestským národným výborom v xxxxxx. , sa rozvádza.


    Maloletá xxxxxxxxxxxxxxx sa na čas po rozvode zveruje do výchovy matky.

    Odporca je povinný počnúc dňom právoplatnosti výroku o rozvode manželstva prispievať na výživu maloletej sumou xxxx EUR vždy do ôsmeho dňa v tom-ktorom mesiaci vopred k rukám matky.

    Odporca je povinný nahradiť navrhovateľke trovy konania do 3 dní od právoplatnosti rozsudku.



    V ................, dňa.....................

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Matka87, mzdarka renca, kaco11, katka50, pepsikova
    5

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností
    rodičov k maloletému dieťaťu si môžeš napísať aj sama, bez pomoci právnika ...
    v prílohe ti prikladám jeden , musíš si ho prispôsobiť pre seba...
    držím palce...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Matka87 Pozri príspevok
    Dobrý večer.

    Prosím poraďte mi!!!

    Chcem sa dať rozviesť, loebo môj manžel zanedbáva nie len mňa, ale i našu 2 ročnú dcérku, venuje sa viac svojim rodičom, kamarátom a práci okolo rodičovského domu. Bývame u svokrovcov a celú pozornosť venuje im, nám vôbec nie. Z roboty chodí neskoro kvôli pochybným obchodom a svojej milenke. Chcem sa rozviesť, no nechcem, aby sa po rozvode o dcérku starala moja svokra, ktorá sa už niekoľký krát lieči v psychiatrickej liečebni. Čo mám robiť? Nechcem, aby moje dieťa, skončilo ako psychicky chorý človek alebo ako pochybný človek s ilegálnymi vecami. Ako mám postupovať pri vybavovaní rozvodu? Som na materskej a právnika si nemôžem dovoliť, lebo môj manžel mi vôbec nedáva peniaze. Prosím pomôžte mi.
    Zvýraznenému nerozumiem. Pokial po rozvode od svokrovcov odídeš a manžel tam zostane bývať, zrejme styku dieťaťa so starým rodičom nedokážeš zabrániť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.