Zavrieť

Porady

Čo je volebné moratórium

Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    avoke Pozri príspevok
    Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!
    Prvý príspevok bol nevhodný ...čo už ...

    Takže inak ...ale len môj názor ...
    Najprv ...
    Akákoľvek kampaň je 48 hodín pred voľbami a v ich čase zakázaná. „Pod tým sa rozumie akékoľvek aktívne pôsobenie kandidáta alebo iných osôb smerujúce k jeho prezentácii," povedal predseda Ústrednej volebnej komisie Vladimír Pčolinský. Komisia však môže iba konštatovať porušenie moratória, sankcie nemá. Kto má podozrenie z porušenia volebného moratória, môže sa obrátiť na políciu.
    ...ale predsa nik nemôže dokázať , že sa o rybičkách , motýľoch alebo známkach nebudete baviť ...

    Nemyslím si , že by to bolo porušenie moratória ...asi aj pred zákonom by to obstálo , ako aj iné , dôležitejšie veci už obstáli , prešli.....žiaľ ...

    Ale s mravného , etického , spoločenského ???
    No neviem ...
    Hm , ja by som si asi predvolebný guláš nejak netrúfol robiť ...ja na to nemám žalúdok / nemal by som .../ .
    Proste , ľudia voľte ma ...alebo nie ...

    Poznámka :
    Koľkože je tých priateľov .....pardon , spoluobčanov ....????

    P.S.:
    Len dúfam , že toto už bude zrozumiteľnejšie a prijateľnejšie podanie môjho názoru , že nie som nejak od veci ...

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    posedenie v krcme vedla obecneho uradu kde sa druhy den budu konat volby. Chlapi popijaju pivo a diskutuju o politike. Jeden aktivne a verejne prezentuje jedneho kandidata a druhy druheho. Je to tiez fakticky porusenie moratoria. Ja by som sa skor zamerala na umysel.

    avoke je offline (nepripojený) avoke

    učiteľka avoke
    umysel je poctivy...aky moze byt pred volbami...ale inak to u nas nejde...a ako na mladych, to uz neviem vobec /do nicoho sa im nechce.Naozaj to myslim uprimne, lebo chcem zostat v nasej dedine zit..ludom pomahame aj s manzelom, nezistne aj teraz, ale 20 rokov v urade /terajsiemu starostovi/ , ked je vsetko v jeho moci, dovoli mu robit inak predvolebnnu kortesacku robi verejne a neda sa to ani napadnut/ Nezavislemu kandidatovi je tazsie, musi byt vynaliezavy, nema podporu strany ,,,/..nemyslite si, uz som zacala cez FB, chodim po domoch, presviedcam a pisem letaciky..
    Naposledy upravil avoke : 11.11.10 at 13:26 Dôvod: chyby, doplnenie

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    jaaaaj tak to treba povedať hneď, že si jeden z kandidátov No neviem. Určite to bude vyzerat hooodne blbo a aj úmysel na porušenie moratória by sa tam našiel. Ale to by ťa musiel niekto nahlásiť komisii. Možno protikandidát

    avoke je offline (nepripojený) avoke

    učiteľka avoke
    Náhodou, na to som myslela hneď na začiatku....Veď počkajte,voliči, /najä tí moji/ ak ma zvolíte, to uvidíte, aké budete mať mastné huby od prasacinky!!!!

    avoke je offline (nepripojený) avoke

    učiteľka avoke
    Doplnok zvoleného starostu:...a naviac, ani do peňazí by to nešlo.../mojich!/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kaco11 Pozri príspevok
    jaaaaj tak to treba povedať hneď, že si jeden z kandidátov No neviem. Určite to bude vyzerat hooodne blbo a aj úmysel na porušenie moratória by sa tam našiel. Ale to by ťa musiel niekto nahlásiť komisii. Možno protikandidát
    Jasné jak facka bolo od začiatku ...veď z otázky vyplýva ...

    Veď preto som aj za nehodného bol ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    avoke Pozri príspevok
    Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!
    ....
    Naposledy upravil buchač : 11.11.10 at 12:09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.