Zavrieť

Porady

Prosím potvrďte, ďakujeme!

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahojte...tento krát si Paťko zamaskoval ďalšiu kravičku, volá sa Milka Nosorožec. Môžte za ňu hlasovať, ale chcem Vás poprosiť, nie až tak moc, aby vyhrali aj druhé kravičky! Patrik sa síce teší, že jeho kravička znovu napreduje, ale...
V predchádzajúcom kole Paťko možno vyhral - nevieme /myslím, že by sme nevyhrali podvodom/ - a my Vám za to strašne moc ďakujeme ...

Tu je odkaz na stránku

http://www.milkakravicky.sk/prevlekn...avicku/galeria
Naposledy upravil Zvalik : 21.11.10 at 21:16
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to Zvalik
A držím palce (aj tie na nohách )
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
jarecko Pozri príspevok
Dal som si sam pre seba otazku. Daju sa v takej inet sutazi dodrzat pravidla aby jedna osoba zaslala iba jeden email=1 bod denne? Odpovedam si vnutornym hlasom, mozno ciastocne ano, ale neviem ci by to usporiadatel mal zaujem hnat az do takej specialnosti.

To by musel akceptovat iba jeden email denne od osoby, ktora by musela sucasne vlozit do dalsej kolonky aj svoj osobny identifikator, pravdepodobne ,, rodne cislo ,, a mat pristup do centralneho registra osob na jeho overenie, inac neviem ako by to vyselektoval.

Tym by sa iba odstranilo to, ze by jedna osoba nemohla z anonymnych a roznych inych trebars firemnych emailov zaslat naraz viac bodov, ale zase by sa neodstranilo to, ze ci bod poslala aj skutocne fyzicky osoba, ktorej r.c. patri, ved nie u kazdeho v rodine sa kazdy jej clen venuje Porade alebo inym socialnym sietam, ale ten co body doterz posielal by to zase urobil aj za ostatnych z rodiny tym, ze by pouzil ich r.c. Boli by sme blizsie k spravodlivosti? Mozno by sme sa trocha priblizili.

Patkova mama vyuzila iba lobbing na Porade, ktorej je clenom a oslovila nas ostatnych. Kto chce bod da, kto nechce neda. Ci je to moralne a spravodlive v tejto sutazi je namet na nekonecnu akademicku debatu.

Pre mna su vsetky kravky rovnako pekne (je to zabavka pre detsku tvorivost), ale nie je v mojich technickych silach aby som denne vsetkym ucastnikom sutaze zvladol zaslat po 15 bodov, ktore za tychto podmienok mozem dat. Staci, ze to zvladam zasielat Patkovi. Ano, na zaklade lobbingu jeho mamy, inac by som ani nevedel, ze taka sutaz bezi a urcite by som sa tejto sutazi nevenoval posielanim bodov.

Jeden priklad ,,sutaznej spravodlivosti v hre ,, . Ked sa hralo o postup na MS vo futbale v Juznej Afrike medzi Irskom a Francuzkom a Iri uz boli jednou nohou na MS, dal francuzky hrac pred koncom zapasu gol vyslovene ,, rukou ,, ktoru videl cely stadion a je zaznamena kamerami v priamom prenose, len rozhodca ju ,,nevidel alebo nechcel vidiet,, a ten gol znamenal, ze Irsko na MS nepostupilo. Bola to spravodliva ferova hra? Aky priklad spravodlivosti videli mladi futbalisti na TV obrazovkach? Mozu mat potom aj oni vieru v spravodlivu ferovu hru?, ked taku nespravodlivost v sutazi na najvysej celosvetovej urovni videlo mnoho ludi po celej Zemi aj takych co sa o futbal zvlast nezaujimaju, lebo bola to pikoska na spravach.

V tejto cokoladkovej sutazi by mozno bolo spravodlive, keby za kravku mohli hlasovat iba deti vo vymedzenej kategorii rokov bez toho aby ich ovplyvnovali rodicia, ale to cez inet spravodlivo nezabezpeci nikto.
Súhlasím, nechali to na svedomie hlasujúcich... Cize chces povedat, ze ked sa na majstrovstvách stalo niečo, čo nebolo fér, môžeme si povedať, že fajn.. idem sa chovať tak isto? Prečo si nepovieme, že budeme lepší ako ten rozhodca?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niečo pre zlepšenie nálady:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  krava.jpg
Zobrazení: 26
Veľkosť:  83.3 KB
2 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
misoft Pozri príspevok
to patrixo
Ak by sa muselo striktne dodržiavať, že jedna osoba môže hlasovať len jedenkrát, tak by to muselo platiť všade a vo všetkom. Napr. do poštovej schránky len jeden reklamný leták, v banke len jeden účet, chodiť na dovolenku len do jednej destinácie, chodiť vykonávať potrebu len do jedného určeného záchodu atď.
Pretože však jedna osoba môže mať aj milión emailových schránok, tak sa to neberie ako osoba fyzická, ale ako osoba virtuálna na základe schránky.
Dúfam, že si pochopil princíp a nemoralizuj.

BTW: a ak sa naštvem, tak si ten milión schránok založím. Len potom budem mať problém s heslami
Neexistujú pravidlá, ktoré by hovorili o navsteve destinacii, o pouzivani wc atd atd... ale v tejto sutazi je pravdilo, kde jeden navstevnik moze dat jednemu sutaziacemu iba jeden hlas za den... a tie tvoje destinacie a zachody nepovazujem za argument, pretoze to nema s tymto nic spolocne... ani v principe
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..to patrixo..

mojko, takých bohorovných ako ty, je plné Slovensko..je nimi doslova zamorené...na všetko majú vyčerpávajúce odpovede...všetko riešia, všade boli, proste najmúdrejší..jedla by som takých po večeri a ponúkala aj susedom,aspoň by sme sa zbavili vŕtačov a zlostných závistlivcov...lebo kto už dokáže pokaziť radosť, to nie je človek- to je had...
..takže rozoberaj tu po slovíčkach naše príspevky, téma bude furt na výslní, všimne si ju viacej ľudí a tí sa iste nebudú zaoberať debilinami, ako ty, ale kliknú na našu sprivatizovanú kravenku...a to sa mi bude páčiť..tak veru...prajem ti nádherný deň a hor sa do príspevkov!!!!....
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ako vravím...klikáme ...mám ťa za to rada, len píš...protiargumentov mám dosť...aj času...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

patrixo Pozri príspevok
Súhlasím, nechali to na svedomie hlasujúcich... Cize chces povedat, ze ked sa na majstrovstvách stalo niečo, čo nebolo fér, môžeme si povedať, že fajn.. idem sa chovať tak isto? Prečo si nepovieme, že budeme lepší ako ten rozhodca?
To je ako som pisal namet na akademicku debatu o absolutnej spravodlivosti, v ktorej nechcem pokracovat do nekonecna, lebo to cez internet nezmenime. Priklad futbalu som pouzil preto, lebo to videl cely svet na obrazovkach aka to bola vrcholna nespravodlivost a hoci nie som osoba ktora nemoze bez futbalu zit, vtedy som bol so spravodlivostou na strane Irov. Ked rozhodca bol nespravodlivy tak mal vrcholny organ futbalovej organizacie podla mna tento zapas anulovat a nariadit novy, lenze z vysej moci sa to nedalo, lebo v hre boli ine zaujmy (Francuzko ako vecsia a futbalovo znamejsia krajina, ekonomicke zaujmy, prijmy z reklam atd.) a vsetko sa ponechalo na rozhodnuti rozhodcu. Ale, aby sme vela nemeditovali.

Opytam sa, aky by si navrhoval spravodlivy a skontrolovatelny system hlasovania cez inet v tejto cokoladkovej sutazi pre deti aby bol ferovy a rovnaky ku nim vsetkym?
Naposledy upravil jarecko : 18.11.10 at 10:26
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pepsikova Pozri príspevok
..to patrixo..

mojko, takých bohorovných ako ty, je plné Slovensko..je nimi doslova zamorené...na všetko majú vyčerpávajúce odpovede...všetko riešia, všade boli, proste najmúdrejší..jedla by som takých po večeri a ponúkala aj susedom,aspoň by sme sa zbavili vŕtačov a zlostných závistlivcov...lebo kto už dokáže pokaziť radosť, to nie je človek- to je had...
..takže rozoberaj tu po slovíčkach naše príspevky, téma bude furt na výslní, všimne si ju viacej ľudí a tí sa iste nebudú zaoberať debilinami, ako ty, ale kliknú na našu sprivatizovanú kravenku...a to sa mi bude páčiť..tak veru...prajem ti nádherný deň a hor sa do príspevkov!!!!....
Tak, tak, pepsi, možno niektorí tu aspoň raz v živote budeme mať úžitok (radosť) z nejakej privatizácie. No nezaslúžime si to?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

... tak,tak-som rada,ze ten moralista pise aj dnes,vcera som sa nestihla zapojit,ale ak-tak si to dnes vychutnam
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

...a máme 720
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

to PATRIXO :


............ked uz ta nic ine netrapi,tak si v postate stastny tvor.Skus z ineho uhla pohladu-nie je uzasne kolko ludi sa tu spojilo,len preto aby mal Patko radost.Ved je to skvele v tejto dobe-ked "kazdy mysli len na seba" vsetci tyto ludia si nezistne nasli cas a posielaju hlasy ..... a ze to nepovazujes za fer,hm.......... kazdy kto ma deti to chape a kto ich nema,tak ten to len tazko vie objektivne posudit.Zvalik urobila len to co je pre kazdu maminu normalne a ze sa to tebe normalne nezda...tam bude problem niekde inde,ale rozhodne nie u nas


PS: este k tej podla teba "sprostej"slovenskej nature....... ja nemam mat po kom cisto slovensku naturu a predsa mi to pride OK
Naposledy upravil magno : 18.11.10 at 10:31
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Len nechápem, prečo je táto téma v časti "Domácnosť". Správne by mala byť asi v niečom ako "Fanklub".
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pre PotPalo: No lebo my sme si tú tigricu sprivatizovali, máme ju doma. A co je doma, to se počítá.
3 0
evinda evinda

evinda je offline (nepripojený) evinda

Ahoj Paťko posielam body , dúfam že to vyhráme.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
PotPalo Pozri príspevok
Len nechápem, prečo je táto téma v časti "Domácnosť". Správne by mala byť asi v niečom ako "Fanklub".
..

..novidíšto!!..to je výborný nápad...v takejto téme by nikto nemal pripomienky...si génius!..dávam bodík..
2 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Ahoj Peťko, časť hlasov som Ti poslala a zvyšok pošlem, ked prídem domov. maj sa pekne a držime palce. dana
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Tri hlasy poslané 749.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pridané 3, je 752.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kvaka
aspoň raz v živote budeme mať úžitok (radosť) z nejakej privatizácie.
Hurá, som spolumajiteľom tigrokravy - vyberám si pravý chlp ľavej časti chvosta
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

jarecko Pozri príspevok
.....................

Opytam sa, aky by si navrhoval spravodlivy a skontrolovatelny system hlasovania cez inet v tejto cokoladkovej sutazi pre deti aby bol ferovy a rovnaky ku nim vsetkym?

pokial nebude zmeneny system pocitania klikov kravickovskej sutaze, system sutaze spravodlivy nebude. Raz sa moj syn prihlasil do podobnej sutaze na nete...a cakali sme ako sutaz bude pokracovat,tesili sme sa. No a pokracovala systemom tejto kravickovskej sutaze. Tak som napisal adminovi sutaze, ktory najskor odmietol moje podozrenia, ale po asi 10 dnoch mi poslal mail, kde mi oznamil, ze pravdepodobne predsa len prislo k poruseniu pravidiel a manipulacii sutaze a na zaklade toho zmenil system klikania tym sposobom, ze z jedneho pocitaca sa dal za celu dobu sutaze poslat len jeden hlas na jedneho sutaziaceho. No moja snaha sa minula ucinkom, nakolko za cca14 dni trvania sutaze kedy sa dalo klikat do bezvedomia, par sutaziacich nabralo obrovsky naskok, ktory sa realne nedal dohnat, aj keby sutaz trvala este rok.

Niekto tu pisal, ze pokial niekto nema potomstvo, tak nepochopi...ja drobca mam...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať