Zavrieť

Porady

faktura za opravu

Mam fakturu z Galimexu - servis. Islo o vymenu spatnych zrkadiel. mozem dat celu sumu faktury na ucet 511 AE, alebo to musim rozpisat nasled:
- material 501 (zrkadlá; možno 503??)
- pracovné úkony 511 AE

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem a prajem pekny vikend

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    a este sa vas spytam jednu vec:
    mam fakturu zo Slov. telecomu: platim za telekom. sluzby, ale aj splatku za modem (1/12 pocas 1 roka). mozem to uctovat takto?:
    - splatka za modem 501 AE / 321 AE
    - telek. sluzby 518 Ae / 321 AE
    ???

    dakujem

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ajacik: splatka za modem, tym je mysleny prenajom modemu? alebo co vlastne? ak je to splatka za prenajom, tak ucet 518

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    nie, to nie je prenajom. je to nas modem. len som ho nezaplatila naraz, ale umoznili nam to zaplatit v 12-tich splatkach.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Ja by som to dal celé na 518, prípadne odlíšiť analyticky. V podstate ide o službu, keďže ST umožnilo zakúpiť modem " na splátky ". Pekný deň!

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ak ste kúpili modem, predpokladám že do 30 000,- sk a rozhodli ste sa, že to nebude dlhodobý majetok, tak ste mali zaúčtovať
    celú sumu za modem 501/325
    splátku vo faktúre 325/321

    Nie je to asi veľká suma, ale keby boli splátky v dvoch rokoch, ta by v prvom roku boli nižšie náklady ak majú byť (na 501) a v druhom roku by bol zvyšok splátok neoprávnene.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    mudroš
    Ak ste kúpili modem, predpokladám že do 30 000,- sk a rozhodli ste sa, že to nebude dlhodobý majetok, tak ste mali zaúčtovať
    celú sumu za modem 501/325
    splátku vo faktúre 325/321

    Nie je to asi veľká suma, ale keby boli splátky v dvoch rokoch, ta by v prvom roku boli nižšie náklady ak majú byť (na 501) a v druhom roku by bol zvyšok splátok neoprávnene.
    Nebolo by lepšie v každej faktúre účtovať splátku za modem tiež na 518 spolu s telekomunikačnými poplatkami ? Potom to bude správne aj s hľadiska začlenenia nákladov do bežného roka...

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ja osobne si myslim, ze to ma ist kazdy mesiac do nakladov. Len som potrebovala, ci 518 alebo 501.
    Vlastne ked nad tym rozyslam, tak aj splatka leasingu za auto ide na 518. Takze modem od telek. poplatkov bude teda stacit rozlisit analytikou. Ale vdaka za vsetky odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.