Zavrieť

Porady

Vysporiadanie úveru po rozvode...

Zdravím, chcem sa spýtať na vysporiadanie hypo úveru po rozvode s ex. Bude dva roky čo sme rozvedení, bývam v dome, kt. je na hypotéku s novým manželom a splácame úver. Môj ex ho platil so mnou 16 mesiacov. Úver začal v novembri 2007, čiže úver má tri roky z tridsať. Chcem sa spýtať, ako sa máme vysporiadať s ex, a čo všetko treba k tomu a ako postupovať, aby bol úver prepísaný na mňa a môjho manžela? Treba k tomu pre banku právne podklady a právnika? Ja som na MD, koľko musíme spĺňať príjem ak máme dve deti? Hypo úver bol braný 2.mil.Sk/30rokov. A ešte nemáme tu nik trvalý pobyt. Veľmi mi pomôže akákoľvek informácia v tejto zapletenej situácii.

Za odpoveď vopred veľká vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    no, z pohladu banky by mala byt situacia jednoducha ... banke je jedno, kto splaca uver, hlavne ze pridu peniaze ... takze ak prides do banky s tym ze chces zmenit spoludlznika, prip. prepisat uver na seba a manzela, nemal by s tym byt pre banku problem, ak novy spoludlznik splna prislusne kriteria a bonitu, hlavne ked banka inkasuje mastne poplatky za kazdu zmenu zmluvnej dokumentacie

    z pohladu teba a tvojho ex je vysporiadanie trocha zlozitejsie ale da sa ...
    v principe sa to robi tak (ak byt a hypoteka pripadne tebe), ze ty vyplatis exmanzelovi polovicu aktualnej hodnoty bytu a exmanzel zaplati tebe polovicu aktualnej vysky nesplateneho uveru ... plus sa zapocita to co si po rozvode do vysporiadania platila sama

    Vysporiadanie úveru po rozvode...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.