Zavrieť

Porady

Predaj bytu - podmienky prevodu peňazí

Predávame byt a chceli by sme do zmluvy u notára zakomponovať podmienky prevodu preňazí, ale nevieme v akom momente a akým spôsobom by to bolo čo najmenej rizikové. To zn., aby sa nestalo, že kúpujúci bude ma List vlastníctva a my ešte nebudeme mať peniaze... Viete poradiť? ale súrne, zajtra máme už stretko. Vďaka.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Napadá ma notárska úschova,
kupujúci zloži hotovosť u notára, a notár ju Vám pošle ked bude mať nový vlastník LV.
Nikto nebude môcť disponovať peniazmi, a tie sa dostanú k vám za presne určených podmienok.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Xanti, vďaka, ale to je práve to, čo som zabudla pri písaní, že notárska úschova pre nás neprichádza do úvahy, je veľmi drahá.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

niella Pozri príspevok
Xanti, vďaka, ale to je práve to, čo som zabudla pri písaní, že notárska úschova pre nás neprichádza do úvahy, je veľmi drahá.
Drahšia ako to , že ostaneš bez bytu a bez peňazí?

Dalšia možnosť je vinkulácia prostriedkov na vinkulovanom účte v banke. Tam neviem podmienky ale funguje to presne tak iste ako notárska úschova. Tj. banka prostriedky uvolní až ked nový vlastník bude na LV.

Kupujúci Ti bude platiť v hotovosti alebo cez hypotéku?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Xanti Pozri príspevok
Napadá ma notárska úschova,
kupujúci zloži hotovosť u notára, a notár ju Vám pošle ked bude mať nový vlastník LV.
Nikto nebude môcť disponovať peniazmi, a tie sa dostanú k vám za presne určených podmienok.
hm, ale co v pripade ze dotycny berie hypoteku ... a banka má uvolnit peniaze az po tom, ako je navrh na vklad na katastri a kupujuci donesie vypis s plombou ...
v zmluve sice moze byt uvedene ze banka posle peniaze priamo predavajucemu, ale co ked kupujuci vobec neprinesie doklady potrebne na uvolnenie penazi z hypoteky a teda vobec ju nečerpe ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bubkoch Pozri príspevok
hm, ale co v pripade ze dotycny berie hypoteku ... a banka má uvolnit peniaze az po tom, ako je navrh na vklad na katastri a kupujuci donesie vypis s plombou ...
v zmluve sice moze byt uvedene ze banka posle peniaze priamo predavajucemu, ale co ked kupujuci vobec neprinesie doklady potrebne na uvolnenie penazi z hypoteky a teda vobec ju nečerpe ?
No banka dáva kupujúcemu a aj predávajúcemu podpísať záložné zmluvy, takže viac menej pri hypotéke hrozí najmenšie riziko podvodu, lebo banka si to poriadne preverí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Predávame byt a chceli by sme do zmluvy u notára zakomponovať podmienky prevodu preňazí, ale nevieme v akom momente a akým spôsobom by to bolo čo najmenej rizikové. To zn., aby sa nestalo, že kúpujúci bude ma List vlastníctva a my ešte nebudeme mať peniaze... Viete poradiť? ale súrne, zajtra máme už stretko. Vďaka.
Najmenej ???

Pri podpise zmluvy a pri vklade / pred ním / do katastra nehnuteľností ...na ruku - cash...

Jednoznačne !!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
Najmenej ???

Pri podpise zmluvy a pri vklade / pred ním / do katastra nehnuteľností ...na ruku - cash...

Jednoznačne !!!
Nesúhlasím,
ak budú v kúpnej zmluve nedostatky a kataster odmietne vklad tak kupujúci ostane bez prachov a bez bytu. Je to veľké riziko pre kupujúceho, do kt. by som ja osobne nešla.

Na také čosi slúži notárska úschova, aby boli chránený všetci zúčastnení, teda aj predávajúci aj kupujúci.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
Nesúhlasím,
ak budú v kúpnej zmluve nedostatky a kataster odmietne vklad tak kupujúci ostane bez prachov a bez bytu. Je to veľké riziko pre kupujúceho, do kt. by som ja osobne nešla.

Na také čosi slúži notárska úschova, aby boli chránený všetci zúčastnení, teda aj predávajúci aj kupujúci.
Kataster neodmietne klad , ak je zmluva dobre napísaná ...

Chalupu som tak kúpil , na drevo som vysolil love ...tak znela dohoda .
Záhradu idem takto predať , na drevo budú cálovať ...tak znie dohoda .

Notár je brutálne drahý ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dovtedy sa chodí s krčahom na vodu, kým sa nerozbije.

Dúfam, že i nadalej budeš mať toľko šťastia. Ja si také veci radšej poistím. A určite je rozdiel chalupa za pár šupov, alebo záhrada .. v porovnaní v bytom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nestraš , potvora ....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nestraším,
ale nikdy nevieš na koho natrafíš.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Bude platiť v hotovosti
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
niella Pozri príspevok
Bude platiť v hotovosti
To moze byt dalsie riziko, ze peniaze mozu byt falosne. Viem, ze je to zriedkave, ale moze sa stat.

Osobne odporucam notarsku uschovu - za tu istotu, ze nepridete o peniaze, to stoji.
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
a je potrebné sa pozerať aj z pohľadu kupujúceho. Akú má on istotu, pri platbe v hotovosti, že sa stane vlastníkom? Čo ak kataster preruší vkladové konanie? A predávajúci bude fuč aj s peniazmi?

niella Pozri príspevok
Xanti, vďaka, ale to je práve to, čo som zabudla pri písaní, že notárska úschova pre nás neprichádza do úvahy, je veľmi drahá.
za koľko predávate? ak to nie je tajné? Vieš, na koľko vyjde úschova?
Naposledy upravil doktor23 : 16.11.10 at 13:30
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doktor23 Pozri príspevok
za koľko predávate? ak to nie je tajné? Vieš, na koľko vyjde úschova?
Ja hej ...

0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
k tomu si musíš pripočítať 19 % DPH
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....a kua ...
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
to sa Ti zdá veľa? Keď za istotu, že dostaneš svoj milión (v SK) zaplatíš cca. 120 EUR?
Alebo ak máš niečo za 3 milióny, tak za úschovu zaplatíš "až" 197,50 EUR? Čiže cca. 0,2 %??
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

Vinkulácia v banke nie je zlá a je lacnejšia ako notár. zafixujes si to na list vlastníctva, ktorý može priniesť ktokoľvek, a bude na ňom meno kupujúceho. Tým pádom je chránený kupujúci, lebo je už na lV aj ty, lebo to LV možeš doniesť aj ty a tým pádom kupujúceho nepotrebuješ, lebo katastrálny operát je verejný.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

doktor23 Pozri príspevok
to sa Ti zdá veľa? Keď za istotu, že dostaneš svoj milión (v SK) zaplatíš cca. 120 EUR?
Alebo ak máš niečo za 3 milióny, tak za úschovu zaplatíš "až" 197,50 EUR? Čiže cca. 0,2 %??
Omyl, nemôže sa hovoriť o žiadnej "istote", iba o zmenšení rizika... To som ja, ozývam sa po stretku, po konzultácii v banke aj u notárky. Je tu právna medzierka, ktorú nepokryje ani banka s vinkuláciou ani notárska úschova. Po uplynutí vinkulačnej doby totiž, ak sa nový majiteľ neukáže s LV (z hociakých dôvodov), peniaze už nie sú viazané a ostávajú na účte a možno s nimi voľne disponovať, čiže ich aj nevyplatiť! Nový majiteľ bude mať LV, bude mať byt aj peniaze!!! To isté je u notára, s tým, že on po nedodaní daných dokumentov môže po uplynutí doby určenej na úschovu znova zvolať účastníkov a zložiteľ notárskej úschovy povie, čo s peniazmi ďalej. Teda predávajúci je len "veriteľom", čiže verí, že to dobre dopadne! Je to zložité, neviem, či som niečo nevynechala...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať