Zavrieť

Porady

Technické zhodnotenie na prenajatej budove a jej následné odkúpenie

Pekný deň. Chcem sa s Vami poradiť v tejto veci: Ešte minulý rok sme začali vykonávať tech. zhodnotenie na prenajatej budove. Toto tech. zhodnotenie sme samozrejme začali minul. rok aj odpisovať. Tento rok sme budovu odkúpili + sme vykonali nejaké ďalšie tech. zhodnotenie. Chcem sa spýtať či sumu odkup budovy zaúčtujem na rovnaký účet ako aj tech. zhodnotenie, alebo to analyticky sledujem oddelene 021.XX - budovy a 021.XY - tech. zhodnotenie?
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

prosím Vás, firma prenajala budovu. Nájomcovi vyfakturovala kuchynskú linku, parkety a žalúzie. Nájomca chce, aby uvedené mohol odpisovať, s čím prenajíateľ súhlasí. Neviem si dať dohromady ako to všetko zaúčtovať z pohľadu prenajímateľa. Čiže, jedná sa mi o obstaranie uvedených vecí, a ich následná fakturácia.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

treba asi zistit, akym sposobom to bolo nadobudnute, kde sa nachadzaju sumy za tie parkety a kuchynsku linku, ci to uz je v nakladoch, alebo v hodnote budovy, alebo na samostatnom majetku. ak je to v hodnote budovy, potom to vyčleniť, normalne odpredat, zauctovat na 641AE, on si to v tejto sume zaradi a bude odpisovat. Ak je to uz v nakladoch /parkety/, tak zauctovat iba vynos 641AE, vyvadzat ani vyclenovat by sa v tomto pripade nic nemalo.
Ak sa mylim, opravte ma.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Práveže mám to momentálne na 042 nakoľko budova ešte nie je skolaudovaná ale ešte je možné to preúčtovať na prípadne vhodnejší účet. Najhoršie je, že sme to nefakturovali nájomcovi v tej istej cene v akej to bolo kúpené.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať