Zavrieť

Porady

Zaradenie do platovej triedy

Zdravim,
som ucitelkou 28 rokov, mam doktorat (1. kvalifikacna skuska), prax, priebezne vzdelavanie. Z dovodu zrusenia skoly (v roku 2008) som prisla o pracu ucitelky. V sucasnosti som na zastupovani na SS a zastupca ma podla noveho zakona c. 317/2009 Z.z. o pedagogickych zamestnancoch a odbornych zamestnancoch zaradil do 10. platovej triedy, napriek tomu, ze na povodnej skole som bola zaradena do 11.PT ! Reakcia zastupcu, na moje prekvapenie bola, ze keby som ostala na starej (zrusenej!!!) skole mala by som 11. triedu, ale kedze som prestupila k nim, patrim do 10. triedy ???!!!
Moje otazky: Postupoval zastupca podla zakona spravne? Ako by som mala dalej postupovat?

Dakujem
Usporiadat
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ďakujem za vašu trpezlivosť, pozorne som si ro prečítala , tá 10 trieda je v poriadku. Pekný víkend.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ahoj . Potrebovala by som vedieť že ako som skončila VŠ v máji 2010 a v októbri som si požiadala o zvýšenie platovej triedy či mi je starosta povinný vyplatiť aj to aj pozadu a a to za jún júl august a september. Platovo to mám už v poriadku, ale dlh za tie mesiace mi nevrátili. žiadala som to písomne ale odpoveď som nedostala do kolo dní mi je povinný starosta k danej veci dať stanovisko ? Nieje to 30 kalendárnych dni? Kam sa mám obrátiť ako mi to nevyplatí?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ahoj, máš nárok na doplatenie ušlej mzdy pri zlom zaradení . Nechápem, prečo máš zvýšený plat až od októbra, keď si vzdelanie ukončila v máji.

Pozri si túto tému: http://www.porada.sk/t80540-p3-zarad...ej-triedy.html
Naposledy upravil zdenka131 : 27.11.10 at 17:46
4 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Od októbra mi to zvýšili na výplate, ale to do spätne mi nezaplatili. Keďže ja som mala nárok poberať od 25.5 vtedy som mala štátnice, ale promócie som mala až neskôr tak so si to žiadala až v septembri, keďže som čakala na vyjadrenie z Krajského školského úradu lebo u nás to tak chodí že na nič nemáš nárok tak ja najsamprv napíšem tej pani a keď dostanem odpoveď podpísanú právnikom tak až vtedy si niečo žiadam. Oni mi to potvrdili a vtedi som napísala žiadosť o dorovnanie a vrátenie peňazí.
Naposledy upravil jankkam : 27.11.10 at 18:06
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Od októbra mi to zvýšili na výplate, ale to do spätne mi nezaplatili. Keďže ja som mala nárok poberať od 25.5 vtedy som mala štátnice, ale promócie som mala až neskôr tak so si to žiadala až v septembri, keďže som čakala na vyjadrenie z Krajského školského úradu lebo u nás to tak chodí že na nič nemáš nárok tak ja najsamprv napíšem tej pani a keď dostanem odpoveď podpísanú právnikom tak až vtedy si niečo žiadam. Oni mi to potvrdili a vtedi som napísala žiadosť o dorovnanie a vrátenie peňazí.
Súhlasím so Zdenkou, vyššia platová trieda ti patrí od 26.5. Tak si to žiadaj dorovnať spätne a to ešte tento rok, aby si na tom nebola stratová. Nabudúci rok sa znižuje nezdaniteľná časť základu dane, platila by si vyššiu daň.
2 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ale čo mám robiť je som si to žiadala a to už 27.10.2010 a oni sa tvária ako by nič. Plat mi zvýšili a peniaze nevracajú. Napísala som si urgenciu že to odošlem lebo som k dnešnému dnu nedostala žiadne vyrozumenia. Neviem kam sa mám obrátiť a ako ich donútiť aby mi to vyplatili robí to spolu 230 eur.
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

jankkam Pozri príspevok
Ale čo mám robiť je som si to žiadala a to už 27.10.2010 a oni sa tvária ako by nič. Plat mi zvýšili a peniaze nevracajú. Napísala som si urgenciu že to odošlem lebo som k dnešnému dnu nedostala žiadne vyrozumenia. Neviem kam sa mám obrátiť a ako ich donútiť aby mi to vyplatili robí to spolu 230 eur.
A keď si ukončila štátnice, predložila si doklad zo školy zamestnávateľovi? Fakulty ho dávajú s tým, že promócie budú v neskoršom termíne. Zamestnávateľ nemôže vedieť bez predloženia dokladu, že si štúdium úspešne ukončila.
Po ukončení štúdia Ti patrí nové zaradenie - len to bolo treba zdokladovať, potom Ti zamestnávateľ mal dať novú pracovnú náplň. Neviem, či si ukončenie štátnych skúšok zdokladovala včas ...
Naposledy upravil Janka 52 : 29.11.10 at 07:52
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Aké včas? Kde je nejaká vyhláška o tom? Aj keby som ho dala na druhý deň mal by stým problém. V malých obciach je to tak študovaných nepotrebujú na nič nemáš nárok a ako máš tak len min. Tak som to riešila tak, že som najsamprv požiadala Krajský školský úrad a keď mi to odobrili tak som mu všetko predložila. Nie je jedno či si to žiadam hneď, alebo o 4 mesiace neskôr? Ak mám nárok ta si myslím že tie peniaze mi patria.
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

jankkam Pozri príspevok
Aké včas? Kde je nejaká vyhláška o tom? Aj keby som ho dala na druhý deň mal by stým problém. V malých obciach je to tak študovaných nepotrebujú na nič nemáš nárok a ako máš tak len min. Tak som to riešila tak, že som najsamprv požiadala Krajský školský úrad a keď mi to odobrili tak som mu všetko predložila. Nie je jedno či si to žiadam hneď, alebo o 4 mesiace neskôr? Ak mám nárok ta si myslím že tie peniaze mi patria.
Nesúhlasím. Veď zamestnávateľ v prvom rade musí vedieť, čo sa mu deje so zamestnancami.
Predpokladám, že Tvoj zamestnávateľ vedel o tom, že študuješ.
Povinnosť zaradiť do kariérového stupňa a následne priznať platovú triedu má až potom, keď vidí nejaký hodnoverný doklad. V tomto prípade my vyžadujeme - do promócií potvrdenie zo študijného oddelenia, že štúdium bolo riadne ukončené štátnou skúškou - úspešne. A potom konáme.
Potvrdenie o ukončení štátnej skúšky nám študenti donesú ihneď - na základe takéhoto potvrdenia ich zaradíme, zmeníme kariérový stupeň - dáme novú pracovnú náplń, vyhotovíme dekrét. Ale keď by nám niekto predložil doklady o pol roka, dáme si ich zaevidovať - a neviem, neviem, či by sme to spätne uznali, keď dovtedy zamestnanec mlčal ako ryba.Prečo neoboznámil zamestnávateľa, že štúdium úspešne ukončil?
Čiže najskôr zamestnávateľ - predložím doklady za účelom priznania kariérového stupňa a zaradenia do PT a až keď mi zamestnávateľ nevyhovie, tak idem cestou KŠÚ, resp. školských úradov v okrese, ak škola patrí pod školský úrad.
Naposledy upravil Janka 52 : 29.11.10 at 14:49
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Bohu žiaľ. U nás to je inak. V minulosti, keď som skončila Bc. a dala som mu doklad o ukončení štúdia hneď. Nemala som nárok na zvýšenie platovej triedy, lebo orodoval s tým že vysokú školu nepožaduje tak nevidí dôvod uznať mi platovú triedu. Ťahalo sa to niekoľko mesiacov a dosiahla som to až na základe vyjadrenia z KŠÚ a nebolo to po prvýkrát . Nemám síl stále počúvať tie ich hlúposti pričom nepoznajú ani zákony. Tak teraz to riešim tak, že si najsamprv napíšem na KŠÚ a potom ich postavím pred hotovú vec, lebo inak by to trvalo omnoho dlhšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať