Zavrieť

Porady

Krátenie mzdy

Potrebujem surne radu. Manzel pracuje v sukromnej firme, ale zmluvu ma postavenu tak, ze je vlastne zamestnany tak, ze v jednej je zamestnany normalne, a v druhej je na dohodu o vykonani prace.Obe firmy su jedneho majitela, je to v podstate len finta na odvody.
Moj problem spociva v tom, ze zamestnavatel mu dal vyplatnu pasku, na ktorej mal manzel 290,- eur, ale na ucet mu prislo len 190,- eur. Ked sa zamestnavatela spytal preco dostal o sto eur menej, dostal odpoved, "Vraj keby si zmyslel, ze da vypoved, alebo by sa nieco vo firme stalo, alebo keby manzel nieco z firmy odcudzil...........Podotykam, ze manzel nedal nijaky suhlas na taketo nieco, aby mu bolo strhavane zo mzdy.Chcela by som poprosit o radu, co ma spravit, ako donutit zamestnavatela, aby mu peniaze nestrhal, respektive vratil tie co mu uz strhol
Dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Manžel nech podá podnet na inšpektorát práce-vygoogli si podľa vášho mesta.
    Oni neprezradia,odkiaľ majú podnet,takže je lepšie,ak napíše na seba kontakt. IP ho bude aj písomne informovať o výsledkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.