Zavrieť

Porady

Licencia na predaj alkoholu

Dobry den,
neviete mi prosim niekto poradit, ci potrebujem nejaku licenciu na predaj alkoholu v restauracii/bare??
Staci ked mam v zivnosti "Predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov"?
Vopred dakujem
Usporiadat
reby reby

reby je offline (nepripojený) reby

je zivnostnicka
0 0
reby reby

reby je offline (nepripojený) reby

tak teda este raz dakujem :-)
0 0
tintin2 tintin2

tintin2 je offline (nepripojený) tintin2

Konatel a softverovy vyvojar ...viac
Viete niekto ako je to s predajom domaceho destilatu? Priklad: Pozbierali sme s rodinou jablka, dali kvasit, po par mesiacoch sme dali kvas vypalit v legalnej palenici, zaplatili poplatok palenici a po zriedeni destilatu pitnou vodou mame 22 listov 52%-nej jablkovice.
Rad by som "skusobne" predal nejakych 15 litrov tej jablkovice. Kupil som flase aj s uzavermi a etiketou a chcel by som to napr. predat cez inzerat ako som to videl na roznych slovenskych inzertnych strankach. Brani mi v tom nejaky zakon? Mozem to predavat ako fyzicka osoba?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
tintin2 Pozri príspevok
Viete niekto ako je to s predajom domaceho destilatu? Priklad: Pozbierali sme s rodinou jablka, dali kvasit, po par mesiacoch sme dali kvas vypalit v legalnej palenici, zaplatili poplatok palenici a po zriedeni destilatu pitnou vodou mame 22 listov 52%-nej jablkovice.
Rad by som "skusobne" predal nejakych 15 litrov tej jablkovice. Kupil som flase aj s uzavermi a etiketou a chcel by som to napr. predat cez inzerat ako som to videl na roznych slovenskych inzertnych strankach. Brani mi v tom nejaky zakon? Mozem to predavat ako fyzicka osoba?
§ 49 ods. 13 zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. A hlavne si "nezabudni" dať inzerát a ako prví ti budú zvoniť u dverí colníci!
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

tintin2 Pozri príspevok
Viete niekto ako je to s predajom domaceho destilatu? Priklad: Pozbierali sme s rodinou jablka, dali kvasit, po par mesiacoch sme dali kvas vypalit v legalnej palenici, zaplatili poplatok palenici a po zriedeni destilatu pitnou vodou mame 22 listov 52%-nej jablkovice.
Rad by som "skusobne" predal nejakych 15 litrov tej jablkovice. Kupil som flase aj s uzavermi a etiketou a chcel by som to napr. predat cez inzerat ako som to videl na roznych slovenskych inzertnych strankach. Brani mi v tom nejaky zakon? Mozem to predavat ako fyzicka osoba?
Nie, nesmieš. Lieh vyrobený v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia nesmie byť predmetom ďalšieho predaja ani iného uvádzania na trh.
Pozri § 49 ods. 13 zákona 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-530#f7040096
2 0
tintin2 tintin2

tintin2 je offline (nepripojený) tintin2

Konatel a softverovy vyvojar ...viac
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte k tomu posledná, naväzujúca otázka (hľadal som po nete ale zatial som nevidel uspokojujúcu odpoveď): Vyrobím si jablkové víno z vlastných jabĺk (namiesto toho destilátu ) a chcel by som ho predať (napr. cez e-shop alebo aj priamo z domu). Tudy cesta tiež nevedie alebo sa to nejako dá?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
tintin2 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte k tomu posledná, naväzujúca otázka (hľadal som po nete ale zatial som nevidel uspokojujúcu odpoveď): Vyrobím si jablkové víno z vlastných jabĺk (namiesto toho destilátu ) a chcel by som ho predať (napr. cez e-shop alebo aj priamo z domu). Tudy cesta tiež nevedie alebo sa to nejako dá?
Jablkového vína môžeš predať, koľko len chceš.
0 0
Petka2708 Petka2708

Petka2708 je offline (nepripojený) Petka2708

Chcela by som sa informovať, či je potrebné na colnicu posielať každý mesiac stav alkoholu na sklade alebo už to neplatí. A či existuje nejaký konkrétny doklad na evidovanie alkoholu v bare alebo či si to môžem evidovať podľa seba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať