Zavrieť

Porady

Novela zákona od 1.1.2011

Vie mi niekto poradiť, kde nájdem znenie novely k DPH od 01.01.11? A chcela by som poprosiť ešte o radu, keď v roku 2010 príjmem 100% zálohu ale doúčtovaciu faktúru budem robiť v roku 2011 pri dodaní tovaru, bude tam doplácať zákazník ešte ten rozdiel na DPH, ale ako to bude v roku 2011? Ďakujem
Usporiadat
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Akú faktúru ??? Ja chcem v roku 2011 vrátiť časť preddavku, kde základ dane je 215,-EUR a neviem akú sadzbu DPH použiť. Tento preddavok som prijal v roku 2010 a vtedy som vystavil faktúru na prijatú platbu a čiastočne som tento preddavok odpočítal na dodávku služieb v priebehu roka 2010.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak ideš vystaviť dobpropis v zmysle § 25, použiješ 19 % sadzbu, ak ideš vystaviť vyúčtovaciu faktúru, použiješ sadzbu 20 %.
Naposledy upravil lenkam68 : 12.01.11 at 06:24 Dôvod: doplnenie textu
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň.
Prosím Vás,ako je to - keď vystavujeme faktúru 15.1.2011 (do 15 dní od uskutočnenia zdani.plnenia),a dátum dodania služby bol 31.12.2010?
Máme použiť DPH z r. 2010, teda 19%?
ďakujem pekne
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím Vás,ako je to - keď vystavujeme faktúru 15.1.2011 (do 15 dní od uskutočnenia zdani.plnenia),a dátum dodania služby bol 31.12.2010?
Máme použiť DPH z r. 2010, teda 19%?
ďakujem pekne
Ano.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

lenkam68 Pozri príspevok
Ano.
ďakujem Lenka
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý den, nie sme platcom dph, prijali sme preddavok na tovar a službu...221/324 v roku 2010. Po dodaní tovaru vystavíme fa 311/602 a zúčtujeme zálohu 324/311. Na konci roku mame stale zostatok preddavku je potrebné ho vysporiadať? /vrátiť,vyúčtovať...?/Môže mať 324 zostatok a nevystavíme na tento príjem žiadny doklad? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a to ten preddavok - zostatok nemusíte vrátiť?
účet 324 môže mať zostatok - len ho musíš inventarizovať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako by mala vyzerať inventarizácia?
0 0
angyi2 angyi2

angyi2 je offline (nepripojený) angyi2

Ahojte!
sme plat.DPH. Kupili sme vstupenky na veľtrh v Nemecku. Fakturuje nám Slovensko-nemecká obchodná a priem.komora (ič dph SK...). Na fakúre je uvedená iba suma celkom, dátum vystavenia a dodania služby je uvedený na fa. 24.1.2011. Dole je poznámka: "služba sa dodáva do členských štátov EU (nemecko), ktoré sú miestom dodanie služieb v zmysle §15 zákona o DPH". Nie je to náhodou §16 ods.3? a čo toto pre mňa znamená- zaučtujem fakturovanu sumu do nákladov a z hladiska DPH mi nevznikne žiadna povinnosť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcem sa opýtať, do faktúry som si nahodila dph 20 % a ešte sa mi tam zobrazuje znížená sadzba dph 10 % bola min. rok, tá zostáva?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ano, zrušila sa iba 6 % DPH.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

Prosím je tu niekto, kto účtuje v Omege, ako ste postupovali pri vyúčtovaní preddavku z r. 2010 v r. 2011 s doplatkom, ale aj so 100% zálohou???
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
angyi2 Pozri príspevok
Ahojte!
sme plat.DPH. Kupili sme vstupenky na veľtrh v Nemecku. Fakturuje nám Slovensko-nemecká obchodná a priem.komora (ič dph SK...). Na fakúre je uvedená iba suma celkom, dátum vystavenia a dodania služby je uvedený na fa. 24.1.2011. Dole je poznámka: "služba sa dodáva do členských štátov EU (nemecko), ktoré sú miestom dodanie služieb v zmysle §15 zákona o DPH". Nie je to náhodou §16 ods.3? a čo toto pre mňa znamená- zaučtujem fakturovanu sumu do nákladov a z hladiska DPH mi nevznikne žiadna povinnosť?

V § 16 ods. 3 bola od 1.1.2011 zmena:
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia ako výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

sybila3 Pozri príspevok
ako by mala vyzerať inventarizácia?
inventarizácia účtu....... t.j. uvedieš tam položkovite, z čoho sa skladá zostatok k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

KEJKA Pozri príspevok
a to ten preddavok - zostatok nemusíte vrátiť?
účet 324 môže mať zostatok - len ho musíš inventarizovať.
nemusíme vrátiť, len ma znepokojuje,či netreba vystaviť fakturu, lebo ak by sme boli platcom DPH a prijali zálohu na tovar/službu museli by sme vystaviť danový doklad do 15 dní po prijatí ....alebo nie??????????,,,dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja by som sa chcela opytat, klienti sa zucastnili akcie v Bahrajne v 11/2010, este im musime douctovat nejake naklady. Mame uz uctovat DPH podla novely od 1.1.2011 alebo kedze sa to tyka r. 2010 ist podla stareho? Ide o to ze podla stareho sluzby vzdelavacie, umelecke....miesto dodania tam kde sa konali, od 1.1.2011 tak kde je usadeny prijemca.

Ak refakturujeme colne poplatky, skladne a prepravne, bankove poplatky, firma ktora fakturuje nam je mimo IČŠ a my mame fakturovat do IČŠ, tak ako je to s DPH? Colne poplatky, bank.poplatky - bez DPH, skladne a prepravne ak je je to pre ZO tak § 15 odst.1 ?
Naposledy upravil nika.sum : 26.01.11 at 12:26
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

latka Pozri príspevok
nemusíme vrátiť, len ma znepokojuje,či netreba vystaviť fakturu, lebo ak by sme boli platcom DPH a prijali zálohu na tovar/službu museli by sme vystaviť danový doklad do 15 dní po prijatí ....alebo nie??????????,,,dakujem
posúvam prosím
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

latka Pozri príspevok
nemusíme vrátiť, len ma znepokojuje,či netreba vystaviť fakturu, lebo ak by sme boli platcom DPH a prijali zálohu na tovar/službu museli by sme vystaviť danový doklad do 15 dní po prijatí ....alebo nie??????????,,,dakujem
Ak nie si platiteľom DPH, tak nemáš povinnosť vystaviť faktúri k vopred prijatej platbe. Ak by si bola platiteľom, tak máš, áno do 15 dní.
Ak si ako neplatiteľ prijala zálohu, tak vystavíš pri dodaní tovaru či služby riadnu faktúru a celkovú prijatú zálohu z nej odpočítaš. Zvyšok (ak nejaký bude), ti doplatia.
0 0
lubienka lubienka

lubienka je offline (nepripojený) lubienka

na stránke daňového riaditeľstva je je dňom [ 03.02.2011] uverejnená

Informácia k uplatňovaniu základnej sadzby DPH
0 0
VeronikaB VeronikaB

VeronikaB je offline (nepripojený) VeronikaB

Vie mi prosim niekto poradit? Pri prefakturacii sluzieb aka dan sa pouzije v tychto pripadoch?:
1. prefakturacia vyuctovania spotreby plynu - Vyuctovacie obdobie 1.2.2010 do 30.9.2010. Aká dan sa pouzije ak sa to tyka len roku 2010 a datum dodania a datum vyhotovenia fakt. je februar 2011
2. prefakturacia vyuctovania spotreby plynu - vyuctovacie obdobie 1.11.2010 do 31.1.2011 - aka dan sa pouzije ak sa prelina rok? Vystavenie faktury a aj datum dodania je na februar 2011.
Dakujem za rychlu odpoved!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať