Zavrieť

Porady

Poraďte mi prosím. Môj manžel je v agentúre zamestnaný na dobu určitú,

a chcú s nimi skončiť pr.pomer skôr. Čo je lepšie? Isť na PN ešte pred skončením pr. pomeru, alebo ísť na PN v 40 dňovej ochrannej dobe (neviem čí táto doba sa dá využiť aj keď ste zamestnaný na dobu určitú?). Totižto v dohľade nemá žiadnu robotu, až od januára a pol roka podpory už má tiež vyčerpanú. Sociálku by nám tiež neuznali, plat prekračujem o 10 eur životného minima. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    katkaka26 Pozri príspevok
    a chcú s nimi skončiť pr.pomer skôr. Čo je lepšie? Isť na PN ešte pred skončením pr. pomeru, alebo ísť na PN v 40 dňovej ochrannej dobe (neviem čí táto doba sa dá využiť aj keď ste zamestnaný na dobu určitú?). Totižto v dohľade nemá žiadnu robotu, až od januára a pol roka podpory už má tiež vyčerpanú. Sociálku by nám tiež neuznali, plat prekračujem o 10 eur životného minima. Ďakujem.
    Do konca tohto roka platí ešte 42 dňová ochranná lehota. Ak jeho PP je uzatvorený na dobu určitú, jeho PP bude ukončený posledným dňom doby určitej. Aj pri PP na dobu určitú platí, že zamestnávateľ môže ukončiť PP len z dôvodov uvedených v zákonníku práce - § 63, kde platí výpovedná doba minimálne dva mesiace. Ďalej možno skončiť PP aj vzájomnou dohodou obidvoch strán (§ 60 ZP), a vtedy je PP ukončený dňom uvedeným v dohode.
    Ak by PP tvojho manžela skončil po 1. 1. 2011, potom ochranná doba by už mala byť len 7 dní.
    Takže do konca roka môže po skončení PP využiť ešte 42 dňovú ochrannú dobu, kým v roku 2011 len 7 dňovú.
    Ochrannú dobu je možno využiť, aj keď bol PP uzatvorený na dobu určitú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katkaka26 Pozri príspevok
    a chcú s nimi skončiť pr.pomer skôr. Čo je lepšie? Isť na PN ešte pred skončením pr. pomeru, alebo ísť na PN v 40 dňovej ochrannej dobe (neviem čí táto doba sa dá využiť aj keď ste zamestnaný na dobu určitú?). Totižto v dohľade nemá žiadnu robotu, až od januára a pol roka podpory už má tiež vyčerpanú. Sociálku by nám tiež neuznali, plat prekračujem o 10 eur životného minima. Ďakujem.
    myslím, že lekári vypisujú PN-ky pri zdravotných problémoch ...

    Poraďte mi prosím. Môj manžel je v agentúre zamestnaný na dobu určitú,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.