Zavrieť

Porady

Ceny liekov

Šokovalo ma ked doplatky na moj liek išli z 0,38 na 4,40 eur,ked som prešiel celu skupinu liekov zistil som že takmer všetky s danej skupiny išli doplatky takto hore.Tak ako som predpokladal politici najprv populistický naslubovali dochodcom a ztp uhradu časti doplatkov,aby si pripravili podu na zvyšenie ich doplatkov.Toto z tými generikami je blud,jednak u mojich sú lacnejšie,ale menšie balenia,takže porovatelné balenie vyjde takmer na rovnako,jednak minister ako zdravotník by mal vediet o tom že každému zaberá niečo iné,komplikaciach pri určitých kombinaciach atd,lekarov ktorých poznám rozčulujú také reči o tom ako všetko sa da nahradit lacnýmm generickým liekom.A ako je to u Vás,ktorý uživate dlhodobo nejaké lieky,išli Vám doplatky tiež tak radikalne horé? Nemali ste problém nahradit svoj liek lacným generikom?/mimochodom ma zarazilo,ked zdravotná sestra sa tvarila že nevie čo je generikum/
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

No, vieš, ona mi napísala SS, tak viem, ako to asi myslela.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ivantt Pozri príspevok
To sopm nepovedal, ale acylpirin ozaj nemusim. Ja lieky beriem kôli cukrovke ale vacsina liekov je len bussines... ale nikdy neberiem lieky ako je brufen ci ibuprofen, paralan a co ja viem ake nezmysly. Teplotu netreba zrazat liekmi, teplota pomaha a ked uz je viac ako 39 tak potom radsej zabaly ( nastastie som teplotu nemal viac ako 15 rokov ). Ocklovat sa neockujem,tiez uz asi 15 rokov a chripku som nemal, dokonca ani anginu a nic podobne. Nebyt cukrovky tak som bezproblemovy clovek, preto sa tej cukrovky musim zbavit.
Ibuprofen je fakt nezmysel, len neviem, prečo mi potom zaberá od bolesti.
Ktovie, či by si bol bezproblémový človek, keby si nebol v detstve očkovaný.
Alebo či by si bol
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Llívia Pozri príspevok

Ibuprofen je fakt nezmysel, len neviem, prečo mi potom zaberá od bolesti.
Ktovie, či by si bol bezproblémový človek, keby si nebol v detstve očkovaný.
Alebo či by si bol
Ja viem ze ibuprofen zabera ale postupom casu cim dalej tym menej az nakoniec ma minimalne ucinky pri maximalnom pouzívani a vtedy je uz clovek zhavislý. Má velmi vela neziaducich ucinkov. Samozrejme ze smo bol ockovany, bolo to povinne. Ale vies kkolko detí dnes zije bez ockovania ? Ja nechcem nikoho nahovarat aby sa dal alebo nedal ockovat, je to kazdeho osobna vec. Ja som hovoril o liekoch a vyjadril suhlas s clankom. Ked tebe zomrie mama ako mne na cirhozu pecene, nie z alkoholu ale z nadmerneho uzivania liekov a to celkom mlada tak potom aj ty zmenis nazor.
Ja som bral lieky na znizenie cholesterolu a zcal som mat dost vazne problemy co sa tyka intimneho zivota. Prestal som ich brat, zlepsilo sa mi to, dokonca aj cholesterol mam upraveny a lepsi a myslim ze pecienku som si taktiez trosicku odlahcil. Velmi dôlezitá je strava a pohyb a o tom v tom clanku islo. Nie sediet doma pri TV a hadzat do seba oriesky a keksiky ale íst na prechádzku a mat vyvázenu stravu. Ak obcas citas casopis bedeker zdravia, tam pise kardiolog o tom, ze clovek si kludne môze dat aj slaninku ale k tomu aj príslusne množstvo zeleniny.
O tom, ze zivotosprava je prvotna, o tom som presvedceny a nikto mi to nezoberie. Mne sa rapidne zlepsil zdravotny stav len zmenou stravy a pohybom, dokonca aj inzulinu si picham mensie davky.
Este sa vrato, k tomu ockovaniu. Ja som za to, aby sa rodicia rozhodli sami a nebolo im to prikazovane. Ved cim viac cloveku prikazuju tym viac chce príkaz porusit.A je pravda, vela detom ockovanie pomohlo ale je aj pravdou ze vela detom ublízilo. Vtedy sa vytiahne teoria ze uz bolo neskoro. Nikdy sa nevytiahne teoria ze keby sa najskôr posilila imunuta a potom ockovalo nic by sa dietatu nestalo. Jednoducho sa pichne vakcina bez akehokolvek predchadzajuceho zaujmu o malinkeho pacienta. Splnit si povinnost nech sa deje co sa deje.
A aka je starostlivost o pacienta ? Lezal som v nemocnici a kedze som bol diabetik, mal som aj druhu veceru. Vies co mi davali ??? suchý, biely rozok co cukrovkara v podstate zabija. Takze komu mam teraz verit ? babke bylinkarke, ktora mi da steviu alebo lekarom ktory mi davaju rozok ?
Ale nechcem tym povedat ze lekarom neverim. Su potrebny ale nesmu z nich byt predajcovia a dealeri farmaceutickych firiem. Musia byt v prvom rade ludia so srdcom. Je ich tu este vela ale uz je viac takych co ludi beru ako stroj a zdroj financii. Nechcem nikoho urazat ale v poslednom case to inak nevidim.
Ak som sa niekho dotkol, tak to nebolo umyselne, ja len hovorim svoj nazor a svoje skusenosti. Nikdy nezanedbavam lekarsku starostlivost ale alterantivnej liecbe sa tiez nevyhybam. Namiesto po liekoch siahnem po bylinkách alebo inej alteranative, hlavne bez chemie. Nikdy som neuzil tabletku proti boleniu hlavy. Ale priznavam, uzil som v minuly rok 2x acylpirin ale nie kôli teplote... mal som svalovicu a 25 km s prevysenim 2100 m pred sebou.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

K liekom: čítali sme rovnaký článok, Karlíku (Ivantte)? Lebo v tom, čo som čítala ja, bolo napísané, že to chemické svinstvo (cháp lieky) môžu pacienti hodiť do rieky, lebo je neúčinné. To, že lieky majú vedľajšie účinky, je fakt, ale neznamená to, že sú neúčinné na prvotnú chorobu. Aj lieky na rakovinu majú vedľajšie účinky, vzdal by si sa ich preto?
Známej sa predčasne narodilo dieťa v 8. (alebo 7.) mesiaci. Hovorila mi, že vtedy deti ešte nemajú dobre vyvinuté pľúca (asi tak, že dieťa sa po narodení nadýchne, potom vydýchne, pľúca sa mu zlepia a zomrie), preto muselo dostať nejakú injekciu s liekom. Čo mu mali miesto lieku dať radšej slepačiu polievku a bylinkový čaj a poslať ho zabehať si? Taktiež do roka bralo lieky - chemické svinstvo na podporu mozgu. Keby mu dávali bylinky, myslíš si, že by dnes z neho nebol Carda retarda?
Za rok hodím do seba tak 30 Ibuprofenov (jasné, že nie naraz). Nikdy po jeho užití som si nevšimla, že by mal nejaké vedľajšie účinky. Ani nie som na ňom závislá. Keď som skúšala miesto Ibuprofenu bylinkový čaj, tak okrem toho, že som nebola smädná, nemali bylinky žiaden účinok.
Zhrnutie: netvrdím, že lieky nemajú vedľajšie účinky. Netvrdím, že nie je medzi lekármi "korupcia" či ako tom mám nazvať, keď predpisujú lieky podľa diktátu farm. firiem. Ale to sú dve úplne, úplne rozdielne veci, to nie je to, že lieky sú neúčinné. Nie som zástancom toho, aby ľudia do seba hádzali lieky bez rozmyslu a najmä bez opodstatnenosti len kvôli reklame alebo vlastnému pohodliu. Ale tiež nesúhlasím s tým, že všetky lieky sú neúčinné svinstvo, ktoré môžeme hodiť do rieky (chúďatká rybičky a iné vodné tvory).
Ked tebe zomrie mama ako mne na cirhozu pecene Tak "dík" za prianie. Našťastie je moja mama zdravá, neberie žiadne lieky, nemá žiadne zdravotné problémy a k priemernej dĺžke života žien má ešte ďaleko.

K životospráve: v článku nešlo úprava životosprávy (strava, šport), ale o neúčinnosť liekov. Dobrá životospráva tiež nevylieči všetko. V mnohých prípadoch však pomôže zlepšiť zdrav. stav. To je len pohodlnosť ľudí a nedostatok vôle niečo pre seba urobiť, keď si radšej niečo zobnú namiesto toho, aby sa vzdali obľúbeného nezdravého jedla, alebo aby si išli zašportovať a výrobcovia liekov ich v tomto podporujú, viď napr. reklamné kampane na vitamíny (viem, že vitamíny nie sú lieky, ale potravinové doplnky, ale je to podobné ako s liekmi). Pritom časť lekárov hovorí, že treba užívať vitamíny aj preventívne, druhá časť hovorí, že je to zbytočné, dokonca to môže byť zdraviu škodlivé, pretože pri zdravej, vyváženej strave prijíma človek dostatočné množstvo vitamínov v potrave. (Tiež som sa nechala oblbnúť reklamou, zobala som vitamíny a rozdiel pre a po zobnutí som nevidela žiadny. Iba keď som brala železo bol rozdiel - nedostatok železa sa dá tiež odstrániť vhodnou stravou, lenže najväčšími zdrojmi železa je mäso a to jesť nebudem, aj keby som do konca života musela brať železo v tabletkách).
Písala som o zodpovednosti ľudí za svoje zdravie. Ty si napísal, ako sa ti po úprave stravy zlepšil zdrav. stav. Máš to overené na sebe, vieš, že to funguje. Ale prečo tím, ktorí si majú upraviť životosprávu, aby sa im zlepšil zdravotný stav, a neurobia to, sa máme my ostatní skladať na ich lieky?!
Nie sediet doma pri TV a hadzat do seba oriesky Oriešky sa odporúčajú, lebo obsahujú zdraviu prospešné látky.
Ak obcas citas casopis bedeker zdravia, tam pise kardiolog o tom, ze clovek si kludne môze dat aj slaninku ale k tomu aj príslusne množstvo zeleniny. Tento nie, občas Zdravie (z neho mám to o očkovaní, viď nižšie). Mám knihu Jedlo ako jed, jedlo ako liek. V nej je napr. napísané, že aj také nezdravé chipsy obsahujú veľa vitamínu B12 (asi, neviem presne, či tento, alebo iné číslo. A keďže som knihu dala sestre, nemôžem to ani pozrieť). V rozumných množstvách nie je žiadna potravina vyslovene škodlivá. (Pozor! Rozumná miera nie je na spôsob tohoto: alkohol v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve. )
K očkovaniu:
Ale vies kkolko detí dnes zije bez ockovania ? 4-5%? V tomto čísle sú zahrnuté aj tie deti, ktoré nemôžu byť očkované kvôli zníženej imunite.
Ja nechcem nikoho nahovarat aby sa dal alebo nedal ockovat, je to kazdeho osobna vec... Ja som za to, aby sa rodicia rozhodli sami a nebolo im to prikazovane.Nie je. Je to vec v záujem všetkých ľudí. Nemali by o tom rozhodovať rodičia, napr. aj kvôli tomu, že prevencia je oveľa lacnejšia než liečba.
A je pravda, vela detom ockovanie pomohlo ale je aj pravdou ze vela detom ublízilo. Koľkým % ublížilo? 0,01% Alebo 1 %? Keď pomohlo napr. 99,99 % a 0,01 % ublížilo, je veľa jedno aj druhé číslo? Keď sa zruší povinné očkovanie, aký bude pomer? Z tých, čo zaočkujú nepovinne, bude 99,99 % bez následkov, 0,01 % s následkami a z nezaočkovaných bude napr. 70 % zdravých, 30 % chorých s následkami, pričom následkom môže byť aj smrť?
Nikdy sa nevytiahne teoria ze keby sa najskôr posilila imunuta a potom ockovalo nic by sa dietatu nestalo. Ale stalo. Sú deti, ktoré imunitu nikdy nebudú mať silnú, lebo sa s jej nedostatočnosťou už narodili. Sú deti, ktoré majú imunitu oslabenú dočasne a ak ochorejú ešte viac v čase jej oslabenia, môže to mať pre ne závažné, ba až tragické dôsledky. Ako chceš rýchlo posilniť imunitu u malinkého bábätka? Ak má dieťa dobrú imunitu, dokáže si s chorobou poradiť jeho organizmus (väčšinou za pomoci liekov ). Lenže, kým sa choroba prejaví, šíri ju ďalej okolo seba (niekedy aj vedome, keď rodičia strčia svoje choré dieťa do škôlky alebo do školy). A takto môže nakaziť dieťa s oslabenou imunitou. Vzal by si si na svedomie, že by tvoje nezaočkované dieťa rozšírilo chorobu, "vďaka" ktorej by zomrel jeho spolužiak? Nikto ma nepresvedčí, že niektoré choroby ustúpili iba vďaka lepším životným podmienkam, napr. taká tuberkulóza.
A aka je starostlivost o pacienta ? Dúfam, že to nebudem musieť nikdy zistiť, najmä po tom, čo som sa dozvedela včera od kamaráta: jeho 21-ročná príbuzná má rakovinu mäkkých tkanív. Prvýkrát ju operovali cez prázdniny, to ešte diagnóza nebola známa. Po operácii nebola spravená histológia, choroba sa vrátila a dievčina bola operovaná zase. Teraz sa jej pokúšajú vybaviť liečbu v lepšej nemocnici, a keď som počula cenu za súkromnú konzultáciu, radšej no comment. Pritom, kto pochybil po prvej operácii?
K svalovici: o tom, že si treba dať acylpirín, aby sa jej predišlo, som už počula, ale neskúšala som to. 2-3 chodím ako Pinochcio krížený s Robocopom, a potom prejde aj sama.
Naposledy upravil Llívia : 27.11.10 at 09:04
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ivantt Pozri príspevok
Ja viem ze ibuprofen zabera ale postupom casu cim dalej tym menej az nakoniec ma minimalne ucinky pri maximalnom pouzívani a vtedy je uz clovek zhavislý. Má velmi vela neziaducich ucinkov. Samozrejme ze smo bol ockovany, bolo to povinne. Ale vies kkolko detí dnes zije bez ockovania ? Ja nechcem nikoho nahovarat aby sa dal alebo nedal ockovat, je to kazdeho osobna vec. Ja som hovoril o liekoch a vyjadril suhlas s clankom. Ked tebe zomrie mama ako mne na cirhozu pecene, nie z alkoholu ale z nadmerneho uzivania liekov a to celkom mlada tak potom aj ty zmenis nazor.
Ja som bral lieky na znizenie cholesterolu a zcal som mat dost vazne problemy co sa tyka intimneho zivota. Prestal som ich brat, zlepsilo sa mi to, dokonca aj cholesterol mam upraveny a lepsi a myslim ze pecienku som si taktiez trosicku odlahcil. Velmi dôlezitá je strava a pohyb a o tom v tom clanku islo. Nie sediet doma pri TV a hadzat do seba oriesky a keksiky ale íst na prechádzku a mat vyvázenu stravu. Ak obcas citas casopis bedeker zdravia, tam pise kardiolog o tom, ze clovek si kludne môze dat aj slaninku ale k tomu aj príslusne množstvo zeleniny.
O tom, ze zivotosprava je prvotna, o tom som presvedceny a nikto mi to nezoberie. Mne sa rapidne zlepsil zdravotny stav len zmenou stravy a pohybom, dokonca aj inzulinu si picham mensie davky.
Este sa vrato, k tomu ockovaniu. Ja som za to, aby sa rodicia rozhodli sami a nebolo im to prikazovane. Ved cim viac cloveku prikazuju tym viac chce príkaz porusit.A je pravda, vela detom ockovanie pomohlo ale je aj pravdou ze vela detom ublízilo. Vtedy sa vytiahne teoria ze uz bolo neskoro. Nikdy sa nevytiahne teoria ze keby sa najskôr posilila imunuta a potom ockovalo nic by sa dietatu nestalo. Jednoducho sa pichne vakcina bez akehokolvek predchadzajuceho zaujmu o malinkeho pacienta. Splnit si povinnost nech sa deje co sa deje.
A aka je starostlivost o pacienta ? Lezal som v nemocnici a kedze som bol diabetik, mal som aj druhu veceru. Vies co mi davali ??? suchý, biely rozok co cukrovkara v podstate zabija. Takze komu mam teraz verit ? babke bylinkarke, ktora mi da steviu alebo lekarom ktory mi davaju rozok ?
Ale nechcem tym povedat ze lekarom neverim. Su potrebny ale nesmu z nich byt predajcovia a dealeri farmaceutickych firiem. Musia byt v prvom rade ludia so srdcom. Je ich tu este vela ale uz je viac takych co ludi beru ako stroj a zdroj financii. Nechcem nikoho urazat ale v poslednom case to inak nevidim.
Ak som sa niekho dotkol, tak to nebolo umyselne, ja len hovorim svoj nazor a svoje skusenosti. Nikdy nezanedbavam lekarsku starostlivost ale alterantivnej liecbe sa tiez nevyhybam. Namiesto po liekoch siahnem po bylinkách alebo inej alteranative, hlavne bez chemie. Nikdy som neuzil tabletku proti boleniu hlavy. Ale priznavam, uzil som v minuly rok 2x acylpirin ale nie kôli teplote... mal som svalovicu a 25 km s prevysenim 2100 m pred sebou.
Prepáč,ale ten biely rožok Ti nedali lekári.Lekár nariadil diabeticku dietu a že nemocnica má len na biely rožok,tak čo s tým má asi tak spraviť lekár?Má Ti isť za vlastné kupiť biely jogurt?A aj ostatným diabetikom?Toto nie je vec lekára ale vec nedofinancovaného zdravotníctva a to je podstatný rozdiel.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
BXLmiami Pozri príspevok
Prepáč,ale ten biely rožok Ti nedali lekári.Lekár nariadil diabeticku dietu a že nemocnica má len na biely rožok,tak čo s tým má asi tak spraviť lekár?Má Ti isť za vlastné kupiť biely jogurt?A aj ostatným diabetikom?Toto nie je vec lekára ale vec nedofinancovaného zdravotníctva a to je podstatný rozdiel.
To mi mohli radsej povedat aby som si priniesol so sebou. Podla mna lekar a zdraotníctvo spolu úzko spvisia. aco ma lekár lieci v nemocnici ked zdravotníctvo mi hned skodí ??? nemocnice su na to, aby sa ludie liecili a nie na to aby ukazali ludom v akom sme svrabe na ukor ich zdravia. Ale toto vsetko sem nepatri, tu sa jedna o cenu liekov a nie o lekároch a zdraotníctve, to si mozme podebatit niekde inde aj ked nie som ani lekar ani zdravotník. Ja neodsudzujem lekarov, dokonca naopak a ked treba tak ich chránim ale nech mi nikto nehovori ked mne odborny lekar predpise lieky a obvodák to zmení na vyssie davky a to len preto ze sa nekotroluje tak potom dakujem. Hladam si ineho lekara s ludskym pristupom, svedomiteho a hlavne nevystresovaneho zo svojej viny. Ja som zdravotníctvu neublízil tak preco by malo ublizovat ono mne ? Ked lekar nasadi antibiotika a zdravotnictvo rozhodne ze treba analgetika tak dostanem analgetika ??? To teda nie, s tym ja nesuhlasim ale s tym by nemali suhlasit ani lekari....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zbytočne sa rozčuľuješ,čo Ti má lekár hovoriť,ako on môže ovplyvniť kuchynu?Diabeticku dietu dal a ako má vedieť že Tebe o 22,00 daju rožok?Neobranujem ale rozlišuj čo má na svedomí lekár a čo nie.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Tak este raz. Nikdy sm nikomu nic zleho nezelal ani nezelam Nikomu nezelam aby bol chory... Lekár ma so zdravotníctvom spolupracovat a nie si protirecit. Lekar rozhoduje o zdravej a ucinnej liecbe, nie zdravotnicto... Zdravotníci musia vediet co môzu dat pacientovi a co nie... najskôr je to rozok a neskôr zle lieky. Co povie lekar to by mal byt zakon aj pre tých co objednavaju pacientom stravu.
Okrem toho , ja sa nerozculujem, ja len konstatujem :-)
Llivia, s tym ockovanim by som sa vedel poskriepit. Tak ako sa skriepim s kolegom, ktory sa dava zaockovat a vzdy je potom nakapaty, ja sa nedavam ockovat a chripka sa ma nechyta. Nesledujem statistiky. Ze su oriesky zdrave, to viem ale pokial nie su rpazene a solene a tiez sa ich nema jest 30 dk... tak cho chipsi.. co je na nich zdrave ? Ze mi zomrela mama a nemala ani 61 rokov to je fakt a nezelam to nikomu nasvete. Vzala si to osobne ale nebolo to tak myslene.. ja zelam tebe aj celej tvojej rodine, znamym aj kamaratom len pevne zdravie, aby sa im choroby vyhybali.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Škriepiť sa o očkovaní - to môžeme robiť, ale pravdu nezistíš, lebo to by sa muselo skutočne zakázať, aby sa videlo, či je, alebo nie je zdraviu prospešné.

Rozhovor s autorom knihy je aj v poslednom čísle Zdravia. V rozhovore "útočí" najmä na očkovanie a psychofarmaká.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Skôr citam bedeker zdravia ale to je viac reklamny casopis ale niektore clanky su ozaj dobre. Ja som cital len ten prispevok co bol link a s vela vecami suhlasim. Doknca si myslim ze vela vírusov bolo umelo vytvorenych ako biologicka zbran a potom to nejakym spôsobom musia vyskusat... ale na ludoch a to je smutne. Potom nie je az tak na mieste ospravedlnovanie sa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať