Zavrieť

Porady

Mazanie suborov

Aký program na zmazanie súborov aj celých adresarov kedže mi nechce dovoliť ich zmazať aj ked sa prihlásim ako admin (win xp). Pod linuxom by to išlo ale nemám fyzicky prístup k Pc na nabootovanie live verzie
Usporiadat
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Všetko som to skúšal. Na notebooku nie je a nebol nainštalovaný windows. V tom prípade sa nedá win z externého disku použiť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak chceš spustiť XP ,tak iba z botovateľného CD XP .Druhá možnosť je nainštalovať XP na notebook ,urobiť si obraz disku C ,ten potom cez True Image nahrať na ten externý disk , vtedy to pôjde.Samozrejme doska musí podporovať botovanie z USB ,čo ako píšeš podporuje.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Keď si vyberiem druhú možnosť, ako sa dá potom windows vymazať z notebooku, aby bol zanechaný Linux ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš disk rozdelený ,tak si urob obraz disku C teraz ,keď je tam Linux cez True Image na disk napr.D ,nainštaluj XP a potom cez True Image vráť Linux z toho vytvoreného obrazu C na disk C.Predtým si daj aj skontrolovať tento obraz disku či je v poriadku.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Už som to pochopil, idem skúšať.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Na true image sa musím registrovať? nejde to bez registrácie? Je registrácia zadarmo?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

True Image nie je zadarmo ,ale staršiu verziu,okresanú,ktorá je iba na obrazy diskov ponúka firma Seagate ako MaxBlast
http://www.seagate.com/ww/v/index.js...00f5ee0a0aRCRD

Nezabudni si urobiť boot CD z tohoto programu.
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Aky velky mas disk v NB ?? preco si nerozdelis disk na 2 casti alebo aj viac (mne tak bezi PC uz dlhsiu dobu pri starte si viem vybrat co chcem spustit a mam vsetky data pristupne stale ) v linuxe das sformatovat na NTFS alebo FAT 32 a normalne natiahnes win Zalezi od ako velmi mas napratany disk. Ak sa na to das uplne na zaciatok sprav defragmentaciu disku !!! ide to aj v Linuxe PS aky tam mas linux ??? ubuntu, mandriva ,, ine ????
Naposledy upravil maurer2 : 29.11.10 at 14:17 Dôvod: doplnenie
0 0
Pnibo Pnibo

Pnibo je offline (nepripojený) Pnibo

Dobrý deň prajem. Neviem kde presne mám zaradiť môj problém.
Kamoš má 1TB HDD v PC, ja mám Externý 640GB HDD.
Môj problém je v tom že som chcel formátovať Ext.640GB HDD a všetky súbory som dal na jeho 1TB disk. Ext. HDD je úspešne sformátovaný a teraz z 1TB HDD sa mi nedajú presunúť absolutne súbory na môj ext.disk. V podstate viem že má on problém z diskom ale ako to vyriešiť aby som o moje súbory (obsah 200GB) neprišiel a úspešne ich skopíroval na disk. Prosím poradte.
Ďakujem.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

To je problém všetkých ,ktorý majú v PC,najčastejšie notebook 1HDD a pred tým ako ho začnú používať si ten HDD nerozdelia.Aj v Tvojom prípade stačilo mať HDD rozdelený napr. na dve polovice a vtedy nie je problém presunúť dáta na tú ktorá je v poriadku a tú druhú sformátovať a potom dáta vrátiť späť.Nechápem vieš ,že má problém s HDD a skopíruješ tam svoje dáta.Treba skúsiť ten disk založiť do iného PC alebo spustiť PC kde je ten HDD z bootovacieho CD z operačným systémom.Aký problém má ten HDD na ktorom sú dáta?
0 0
Pnibo Pnibo

Pnibo je offline (nepripojený) Pnibo

Ale on vlastne nemá jeden HDD, on má dva, jeden cca 200GB kde má Windows a druhý svoje veci to je ten 1TB. Vypisuje mu problém, niečo že nedá sa čítať zo zdrojového disku . Ani ja to nechápem, že mu tam na HDD 1TB do PC šli skopírovať data ale z neho sa už nedá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať