Zavrieť

Porady

Vybavenie výpovede.

Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vypoved mozes poslat aj postou,
    alebo iba odovzdas do ruk osobe,ktora to ma u vas na starosti...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Iveta M Pozri príspevok
    Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.
    tak, ak chce s vami zamestnávateľ skončiť PP, tak nech si to rieši počas vašej pracovnej doby, nemôže vás nútiť, aby ste si to riešili po prac. dobe, a už vôbec nie počas prestávky, ktorá je určená na oddych a na to, aby ste sa najedli.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Iveta M Pozri príspevok
    Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.
    platí to, čo som napísala v príspevku č.6, a nedajte sa zastrašiť, nech zamestnávateľ preukáže, podľa akého paragrafu a zákona žiada od vás, aby ste si tieto veci vybavovali po prac. dobe, alebo počas prestávky.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Iveta M Pozri príspevok
    Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
    Za odpoveď ďakujem.
    ty chceš skončiť prac. pomer, alebo zamestnávateľ chce s tebou skončiť prac. pomer?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iveta M Pozri príspevok
    Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.
    čo rozumieš pod vybavením výpovede ?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    veronikasad Pozri príspevok
    čo rozumieš pod vybavením výpovede ?
    Veronika, asi to, že aby išli podpísať prevzatie výpovedí a na vybavenie výstupných formalít.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Veronika, asi to, že aby išli podpísať prevzatie výpovedí a na vybavenie výstupných formalít.
    skôr si myslím, že čas na hladanie nového pracovného miesta.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku.

    Veronika, ja si myslím, že to tu napísala jasne, ale možno zle chápem

    Iveta M je offline (nepripojený) Iveta M

    Iveta M
    Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Iveta M Pozri príspevok
    Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
    Za odpoveď ďakujem.
    Iveta M Pozri príspevok
    Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.
    Iveta M Pozri príspevok
    Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.
    ...kriste pane ....

    To znamená , že v podstate aj tí rôzny vedúci pracovníci by mali ostať po pracovnej dobe ...
    Srandisti sú asi u vás na vedúcich pozíciách ...

    Hm a to nespomínam tú výpoveď z nadbytočnosti ...myslím tým , ako by som sa asi ja zachoval ....že nadbytočný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.