Zavrieť

Porady

Citáty

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pravé priateľstvo je rastlinka, ktorá rastie pomaly, musí podstúpiť a vydržať mnohé rany a nepriazne osudu, než si zaslúži svoje meno.

Washington George
Usporiadat
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Je nás šest miliard schopných milovat.
Ale na šest miliard milujících. (Pierre Abbé)


Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes,
tak se ten pes dostal do potíží.( Edward Abbey)


Obecně řečeno, úspěch odhalí nejhorší vlastnosti,
zatímco pád ty nejlepší. ( George Abbot)




Přeji si, abyste byli šťastni… abyste se smáli, zářili a radovali se,
tak aby jiní skrze vás byli šťastní.( Abdul-Bahá)


Dvacetiletý se vzrušuje představou, čtyřicetiletý dotykem těla.(Kóbó Abe)


Jak je to politováníhodné, že z lásky zpravidla děláme opak toho co chceme.
( Pierre Abélard)


Život není žádná sranda, ale bez srandy by to nebyl žádný život.
(Geoffrey Abert)


I love deadlines. I like the whoosing sound they make as they fly by.
(Gouglas Adams)


Je snadnější bojovat za principy než žít podle nich.( Alfred Adler)


Přijde, co má přijít.( Aischylos)


U vás ti nejmoudřejší vedou řeč, rozhodují však ti nejhloupější.
( Anacharsis)


Nejen chlebem je živ člověk.( Ježíš Kristus)


Bez víry ve své schopnosti a ve své síly nelze podniknout žádné dílo.
( N. K. Krupská)


Žena potřebuje zrcadlo v každé situaci, v radosti i v zoufalství.
( Karl Kraus)


I z prázdné peněženky má zbýti na sněženky.( Karel Kryl)
4 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Priateľ je ten, ktorý ti podá ruku keď spadneš.

Jeden priateľ je viac ako tisíc povrchných známostí.

Čo to je to priateľstvo?!
To keď sa dve deti spolu hrajú?!
No určite je to cit ktorý cítiš.
Je to ako láska.
Len že tu osobu nemiluješ ale máš rada.
Raz sa pohádate raz nie.
Je to ako uzol ktorý sa raz zauzli a oduzli.
No kto už toto pochopí!
4 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Veta "NEMÁM ČAS" je celkom nelogická, lebo v skutočnom živote neexistuje taká chvíľa, v ktorej by som čas NEMAL.
Čas je neustále poruke, je tu v každom okamihu a my môžme rozhodovať, čím ho naplníme.
Naša veta by potom s celou úprimnosťou mala znieť:
" Nemám čas na teba, nemám čas na svoju rodinu ..., pretože niečo iné považujem za dôležitejšie, hodnotnejšie alebo pohodlnejšie a tomu dávam prednosť."
(Anselm Grun)
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Člověk musí v sobě rozvíjet rozlišovací schopnost, která přichází s odvahou a silou ducha. V těžkých situacích musíš poznat, je-li ta správná chvíle, abys jednal, anebo aby ses držel zpátky.
Mahátma Gándhí
ps.
Rada pozerám Kalendárium na čt1. Vždy na začiatku relácie, či na konci povie Saskia Burešová nejaký citát.
5 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Možno ti zostáva prežiť už len tento deň. Vychutnaj a poteš sa z každej chvíle. Máš len jeden život, nuž ho preži ako majster. Každý na tomto svete má svoj cieľ, nech teda stále stojí pred tebou. Dokáž aj ostatným, prečo bol stvorený človek.
Nehovorím o tom, ako by si mal žiť, ale ako by si sa mal cítiť, keď sa obzrieš späť a zaspomínaš na svoj život. Na ľútosť je neskoro. Ak máš pocit, že niečo je správne, urob to. Je to tvoj život, nikoho iného. Rozhoduj sa tak, aby ti to prinieslo radosť. Nedovoľ nikomu, aby ti spôsobil sklamanie. Neži v tieni niekoho, ani v tieni svojich snov. Ak máš nejakú túžbu, urob všetko pre to, aby sa ti splnila a uvidíš, že sa ti to podarí.
(J. A K. Grifferové)
6 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zitulda Pozri príspevok
Váš nepriateľ a priateľ spolupracujú na tom, aby ranili vaše srdce. Jeden vás ohovára a ten druhý vám tie ohováračky donáša. Mark Twain


Som taká, aká som – ohováraním ma nezmeníš, ale keď mi to povieš do očí, zamyslím sa nad tým.
(z internetu)
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

DVAJA KAMARÁTI.
Dvaja kamaráti sa vydali do púšte. V jeden deň sa ale pohádali a jeden z nich dostal facku od toho druhého.
Bez toho, aby čokoľvek povedal, zohol sa a napísal prstom do piesku: „Dnes mi dal môj najlepší priateľ facku.“
Putovali ďalej. Došli ku krásnej oáze s jazierkom a rozhodli sa, že sa vykúpu.
Ten, čo dostal facku, sa začal topiť, ale ten druhý ho zachránil a vytiahol z vody.
Keď sa prebral, vytesal do kameňa: „Dnes mi môj najlepší priateľ zachránil život.“
Kamarát sa ho opýtal: „Keď som ti dal facku, napísal si to len do piesku, a teraz, keď som ti zachránil život, si to vytesal do kameňa. Prečo?“
Kamarát mu odpovedal: „Vieš, keď mi niekto ublíži, píšem to len do piesku, aby vietor tieto riadky odvial na znak odpustenia.
Ale keď mi niekto pomôže, vytešem to do kameňa, aby to zostalo naveky.“


Naučte sa svoj žiaľ a krivdy písať len do piesku a svoje šťastie vyryť do kameňa.
(z internetu)

6 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Niektorí ľudia vstúpia do nášho života rýchlo a rýchlo z neho zas aj odídu.
Niektorí v ňom nejaký čas zostanú a zanechajú stopy v našich srdciach.
A my už potom nikdy nie sme rovnakí...

(z internetu)

Naposledy upravil Zimama : 13.11.11 at 18:53
3 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Zmeniť môžeme iba sami seba. Nemôžeme druhých nútiť, aby sa voči nám chovali podľa našich predstáv. Môžeme sa však voči ním chovať tak, ako by sme si želali, aby sa chovali oni k nám. Ľudské vzťahy podliehajú ( tak ako všetko ) princípu podobné priťahuje podobné. Musíme v sebe rozvíjať to, čo by sme chceli obdržať od druhých. Inými slovami, ak vydáme zo seba to najlepšie, čo je v nás, raz sa nám to isté vráti späť.
(Duchovní probuzení, Kevin Todeschi )
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
To je krásna téma... ako to, že som ju objavila až teraz? Ďakujem Vám za úžasné citáty, vyžívam sa. Idem sa pohrabať v mojich pokladoch, nech môžem tiež niečo prihodiť
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Je pozoruhodné, že nejlepšími znalci žen se stávají muži až ve věku, kdy už jim to není nic platné.
(Jiří Suchý)

Nic tak neposílí a neuklidní ženu jako pomyšlení, že by manžel bez ní uhynul, splesnivěl a shnil.
(Miroslav Plzák)
Naposledy upravil ivuliatko : 21.11.11 at 21:30
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Keď zistíš, že ťaháš za kratší koniec lana, urob na ňom uzol. A pohojdaj sa na ňom.
(Leo Buscaglia)
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Pred mojím priateľom sa nemusím ospravedlňovať, nemusím sa obhajovať, nemusím nič dokazovať; pri ňom nachádzam pokoj.
(Antoine de Saint-Exupéry)
5 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherné vydanie.
(Hans Christian Andersen)
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Zariaďte, aby sa statočnosť vyplácala viac než krádež, a nebude viac zlodejov.
(Konfucius)
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Zo začiatku sa nám zdá, že sa deťom rozdávame, nakoniec však pochopíme, že ony obohatili nás.
(Ján Pavol II.)
5 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Darovať, to znamená, ako by si preklenul most cez priepasť samoty.
(Antoine de Saint-Exupéry)
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Keď ľúbime, ľúbime celého človeka takého aký je, nie takého, akým chceme, aby bol.
(Lev Nikolajevič Tolstoj)
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
luja5 Pozri príspevok
Pred mojím priateľom sa nemusím ospravedlňovať, nemusím sa obhajovať, nemusím nič dokazovať; pri ňom nachádzam pokoj.
(Antoine de Saint-Exupéry)
....neskutočná pravda .......

Každý deň sa o tom presvedčujem .....každý ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať