Zavrieť

Porady

Zmluva o pozicke a odmena.

Zdravim. Chcem sa opytat. Poziciavam peniaze znamemu. Som obycajna fyzicka osoba a aj on je FO. Ako mam do zmluvy o pozicke nadefinovat urok resp. odmenu z pozicky kedze ako FO nemozem brat urok ten moze brat iba PO. Nechcem nieco pokazit v zmluve aby sa potom nedala napadnut. Poziciavam mu peniaze asi tak na 5 - 6 rokov.
Dakujem za radu.
Usporiadat
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Napriek cenným radám, ktoré si tu dostal, Khadafi, zdá sa, ako keby si sa nevedel dočkať, kedy už tie peniaze budeš môcť požičať.

Za akú dobu, za aké množstvo a za aký druh vykonanej práce dostaneš od zamestnávateľa 10000 €?

Za aký čas a z akých dôvodov možno prísť o 10000 €?
(Ihneď a dôvodov/príčin je množstvo, jedným z nich je aj zlé rozhodnutie.)

Premyslel si si z koľkých rôznych príčin budeš možno musieť na svoje peniaze zabudnúť? (Nemusí to tak dopadnúť, ale môže.)

Keď si sa pevne a v dobrej viere rozhodol peniaze požičať, daj si vyrobiť u právnika riadnu zmluvu o pôžičke aj s notárskym overením. Hoci, pri krajne nepriaznivom dopade ani toto nepomôže. (Kde nič nie je, ani čert nevezme).
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ak ten clovek ktoremu poziciavas peniaze nema ziadny bonitny majetok, tak v tom pripade aj ked mu pozicias formou notarskej zapisnice, tak ti bude platna ako psovi piata noha. Uz sm videl vela pripadov kedy clovek mal v truke rozhodnutie o zacati exekucie a ta trva uz 20 rokov lebo povinnemu nie je co exekvovat.

Poziciavanie penazi bez vhodnej formy zabezpecenia je v tejto krajine cistym sialenstvom.
0 0
khadafi khadafi

khadafi je offline (nepripojený) khadafi

Uff no ste mi teraz dali chrobaka do hlavy. Ja mu chcem len pomoct nechcem na nom ani zarobit fakt minimalne uroky by som od neho chcel. Poznam ho vela rokov aj jeho rodinu aj priatelku a jej celu rodinu oni sa chcu brat atd. Ja som tiez clovek co nepoziciava peniaze ani male ciastky som opatrny ale v tomto pripade som nemal pochybnost ze by mali byt problemy. Je to dost solidny clovek a myslim ze keby nemusel tak by si nepoziciaval a mam pocit ze on ma este vacsie obavy ako ja z tej pozicky. Viem ako to je ze vela krat oklame aj vlastna rodina ked ide o peniaze.
Teraz uz fakt neviem ste ma dostali do pomykova.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

khadafi Pozri príspevok
Uff no ste mi teraz dali chrobaka do hlavy. Ja mu chcem len pomoct nechcem na nom ani zarobit fakt minimalne uroky by som od neho chcel. Poznam ho vela rokov aj jeho rodinu aj priatelku a jej celu rodinu oni sa chcu brat atd. Ja som tiez clovek co nepoziciava peniaze ani male ciastky som opatrny ale v tomto pripade som nemal pochybnost ze by mali byt problemy. Je to dost solidny clovek a myslim ze keby nemusel tak by si nepoziciaval a mam pocit ze on ma este vacsie obavy ako ja z tej pozicky. Viem ako to je ze vela krat oklame aj vlastna rodina ked ide o peniaze.
Teraz uz fakt neviem ste ma dostali do pomykova.
no ved dobre, len je prekvapujuce ze po nom nechces ziadne zabezpeky ...
tak aspon urob 2 veci: zmluvu spiste formou notarskej zapisnice a nech mu na nej priatelka alebo niekto z rodiny, kto vlastní nejaky nehnutelný majetok robí ruciteľa
0 1
khadafi khadafi

khadafi je offline (nepripojený) khadafi

No to mu navrhnem ze zakomponujeme do zmluvy aj priatelku alebo resp.niekoho z jeho rodiny kto ma nejaku nehnutelnost.
Vdaka
0 0
TomasHo TomasHo

TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

Napriek tomu, ze tato tema je dost dlho neaktivna, celkom by ma zaujimali styri veci:
khadafi: pozical si?
khadafi: preco ten nick?

profesional: odkial mas ten horibilny urok ECB? O akej urokovej miere hovoris? Medzibankove uroky ECB sa pohybuju dlhodobo na urovni 1 az 2 percent.

profesional: odkial mas informaciu, ze ta danovy urad dodani, ak das nizsi urok? Co to je za nezmysel? Ja mozem dat pozicku aj bezurocnu, ak to je rodine, a nikto nemoze ani pipnut, tym menej danovy urad.

Popri tom vsetkom a po vlastnych aj cudzich skusenostiach mozem povedat len toto: v ziadnom pripade nepoziciavat peniaze rodine, kamaratom, a uz vobec nie cudzim alebo nemajetnym osobam s vynimkou jednej situacie, a to investovania. V pripade investicie preverit dokladne sposob, akym peniaze maju zarobit urok a podchytit to v zmluve, najlepsie aj s rucenim hnutelnou alebo nehnutelnou vecou (depozit alebo zalozne pravo).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať