Zavrieť

Porady

dan z nehnutelnosti - oznamenie (?)

Zakon 582/2004 o miestnych daniach v §18 hovori ze

(1) Daňová povinnosť vzniká 1. januára zdaňovacieho obdobia nasledujúceho po zdaňovacom období, v ktorom sa daňovník stal vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti, ktorá je predmetom dane, a zaniká 31. decembra zdaňovacieho obdobia, v ktorom daňovníkovi zanikne vlastníctvo, správa, nájom alebo užívanie nehnuteľnosti. Ak sa daňovník stane vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti 1. januára bežného zdaňovacieho obdobia, vzniká daňová povinnosť týmto dňom.


(3) Fyzická osoba alebo právnická osoba v priebehu príslušného zdaňovacieho obdobia je povinná oznámiť správcovi dane skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik daňovej povinnosti k dani z nehnuteľností a každú zmenu týchto skutočností do 30 dní odo dňa nasledujúceho po dni, keď tieto skutočnosti alebo ich zmeny nastali.



mam tomu rozumiet tak ze nestaci ze do 30.1. nasledujuceho roka podam danove priznanie k dani z nehnutelnosti, ale ze este skor (do 30 dni) musim oznamit ze som sa stal vlastnikom ?

a ako a odkial sa mam dozvediet presny datum kedy sa tak stalo, ked kataster oznamenie o povoleni vkladu (o zapise) uz neposiela ?

a kedy vobec som sa stal vlastnikom ked som byt zdedil ? dnom pravoplatnosti osvedcenia o dedicstve alebo dnom zapisu osvedcenia do LV na katastri ?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
..
a ako a odkial sa mam dozvediet presny datum kedy sa tak stalo, ked kataster oznamenie o povoleni vkladu (o zapise) uz neposiela ?
...
No neviem , ale mne poslali ...
Kvaka Pozri príspevok
Tlačivo si stiahni tu, máš tam aj návod, ako to vyplniť, čo priložiť. Pripnem ho aj sem, tiež som ho nedávno použila.
http://hnonline.sk/c1-40108750-ako-p...utelnosti-2010
Pozri na ten rozdiel v tlačivách ...

http://www.kosice.sk/img/dane/Tlaciv...anik_dp_FO.rtf

Som bol oznámiť ...som sa najesexoval ...
Ženská mi pri okienku povedala , pýtala aj tie podklady ...
Tak som jej odvetil , či majú málo PC na magistráte , nech si vyhľadajú ...alebo nech informácie tak podávajú , ako sa patrí ...poriadne ...
Teraz som len zvedavý , ako a či vôbec ma budú buzerovať ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

buchač Pozri príspevok
No neviem , ale mne poslali ...
medzitym uz som to pochopil ...

posiela sa oznamenie o povoleni vkladu, kedze tam si majitelom az od dna povolenia vkladu tak aby si vedel odkedy to je ...

oznamenie o zapise sa neposiela, kedze v tom pripade sa nic nepovoluje, majitelom si od dna pravoplatnosti osvedcenia o dedicstve a od toho dna aj plynie lehota na oznamenie spravcovi dane
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať