Zavrieť

Porady

kupnopredajná zmluva

súrne hľadám právnika ,ktorý by mi vedel skontrolovať kupnopredajnú zmluvu,vypracovanú právnikom kupujúceho
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Mám taký problém-sroočka hospodariaca na mojích pozemkoch prišla z ponukou odkupenia týchto pozemkov,po urgenciach my zaslali kúpnopredajnú zmluvu,bola dohoda z ich strany že im nemám zasielat po overení poodpisu tie zmluvy,ale že ich sekretarka si ich u mna vyzdvihne,súčasne my uhradi kupnú cenu,aj dlžné najomné za 3 roky,mala ma telefonický kontaktovat v určitom termine,ked tak neurobila,tak som ju chcel kontaktovat ale na emaily neodpovedá,telefonický už nie je na uvedenom čísle a kolegyne jú zatajujú,ked to chcem riešit z nimi,tak arogantne sa vyhovarajú na kompetencie tejto osoby ktorú zatajujú,odmietajú dat kontakt na nu,predpokladam že keby som im poslal zmluvu poštou,tak but jú neprevezmu,alebo čo je horšie možu ju zneužit na zapis do katastra,lebo v zmluve je uvedené že kupna cena bude uhradená pri podpise-ako mám postupovat pri vymahaní jej plnenia-možem to riešit súdnou cestou,aj ked rovnopis zmluvy nemá druha strana-da sa odvolat na to že si ju odmietajú prevzat osobne podla dohody s účelom zmarit jej plnenie? Vdaka za odpovede.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak je kúpna zmluva podpísaná oboma stranami, je platná bez ohľadu na to, či ju jedna stana drží alebo nedrží v ruke. Ich povinnosť je teraz zaplatiť, potom sa vloží do katastra.
Ak zmluva nie je podpísaná z ich strany, bude ťažšie dokazovať, že návrh vôbec prijali. Zmluva o kúpe nehnuteľnosti musí mať písomnú formu. Asi to kúpiť nechcú, zváž inú možnosť.
Máte tam nejaké termíny? Máte nejaké odstupné alebo zmluvné pokuty?
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Háčik je v tom že táto zmluva má ustanovenie že kupná cena sa uhradí pri jej podpise,dal som na telefonický prislup že po oznamení podpisania a overení podpisu si ju zastupkyna kupujúceho v jej vyhovojúcom termíne príde vyzdvihnut a uhradí kupnú cenu-neviem či ma nejaký pravný účinok horeuvedené ustanovenie,inak tam nie sú žiadné termíny,ani sankcie,podpisané zastupcami obidvoch strán-inak iné možnosti nemám,tieto pozemky obhospodaruje dotyčný subjekt,keby neprebehol predaj hospodarili by si tam nadalej a nemal by som z toho nič,kedže je tam síce nájomna zmluva na 10 rokov,ale ešte doteraz dlžia nájom za 3 roky uživania./nájom okolo 20 eur za to obdobie je asi zbytočne súdne vymáhat/
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Požiadaj ich písomne o vyjadrenie, kedy sú schopní dlh ti uhradiť. Ak ten dlh písomne uznajú, premlčacia doba bude 10 rokov. O vklad do katastra sa môžu starať oni.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ja mam podobny pripad. Chcem kupit pozemok. Dostal som zmluvu od predavajuceho, len sa mi zda malicsko nesymetricka. vedeli by sme sa mi na to pozriet?
Naposledy upravil taiko : 14.12.10 at 15:22
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
taiko Pozri príspevok
Ja mam podobny pripad. Chcem kupit pozemok. Dostal som zmluvu od predavajuceho, len sa mi zda malicsko nesymetricka. vedeli by sme sa mi na to pozriet?
ahoj

1. uhrada kupnej ceny 90% do ruk predavajucemu pri podpise je nefer, ako uz bolo uvedene vyssie pre obidve strany je korektne dohodnut sa na vinkulacii resp notarskej uschove
takto je kupujuci zranitelny, medzi podpisom zmluvy a zapisom do katastra - kedy sa kupujuci realne stane vlastnikom nehnutelnosti je prilis dlha doba -moze sa stat ze ti nezostanu ani peniaze ani pozemok

2. navyse je tam chyba - predavajuci zaplati predavajucemu

3. a tie inzinierske siete, co ak ich predavajuci nedokonci? mozno sa predavajucemu viac opalati siete nedokoncit a vykaslat sa na 10% ceny, neviem to posudit
- dokonca aj ked ich nedokonci - si povinny uhradit celu kupnu cenu, to je maximalne nefer

4 veta: Predávajúci Pozemok predáva so všetkými právami a povinnosťami - táto veta vo mne vyvoláva predstavu ze pozemok je zatazeny povinnostami - napriklad neuhradene dane o podobne, ktore prechadzaju na kupujuceho, takze pozor

5. zmluva neobsahuje ustanovenia o tom ze pozemok nie je zatazeny, nie je zacate exekucne konanie , neviaznu na nom tarchy, najomne prava ine ako tie ktore sa zapisuju do LV

osobne sa mi ta zmluva vobec nepaci a tebe ako kupujucemu by som ju neodporucala podpisat
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...
...hm , no nie ani tak na drevo ...

No je to už jedno ...proste urobil vklad na účet , pred mojimi očami ...za pár minút som SMS-ku dostal ...

Lovky sú nabehnutééé ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať