Zavrieť

Porady

otvorená rana

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
Prosím o radu,
aké máte skúsenosti s prírodnými liečivami pri otvorených ranách? Čo zaberá? Ďakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zewa Pozri príspevok
s otvorenou ranou to nieje lahke...velmi zalezi povod vzniku tej rany.

ak je to rezna rana len na povrchu koze, skrabance od zvierat, z trnov rastlin atd. odporucam pouzit cisty vceli med od vcelara (nie z hypermaketu,to nieje med!), idealne lucny, kedze obsahuje zlozky z lucnych kvetov...asi 1 polievkovu lyzicu medu naniest rovnomerne na gazu - podla velkosti rany, a prilozit na noc na ranu...zabezpecte aby sa v noci gaza nezosunula z rany kedze med sa posobenim ludskeho tepla stava tekutym a gaza sa moze z rany zosmyknut. rano gazu odstante, zvysky medu vytrite sterilnou gazou namocenou v propolisvej tinkture a cez den ranu nechat prikrytu len sterilnou gazou bez medu...okraje rany dezinfikujte cca 3-4 denne propolisovou tinkturou na vonkajsie pouzitie - propolis rozpusteny v alkohole...

ak vsak doslo uz k zasahu do masa pripadne kosti, tu uz by som osobne vyhladal radsej lekara a poradil sa o alternativnej liecbe s nim.

med a propolis su prirodne lieky, ale nie vselieky. drzim palce k skoremu uzdraveniu!
Toto je dôležité ...

Ten pôvod ...

Príkladne :
- rany , ktoré vzniknú pri práci s rybou , kde sa do nej dostanú tie tekutiny z nej sa hoja veľmi ťažko ...
- niektoré strelné rany sa napríklad nezvyknú zašívať vôbec , tam sa len odstráni poškodené tkanivo a ošetria sa ...

Viem , o čom vravím ...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Verím odvaru z repíka lekárskeho, je to všeliek, len ho treba nechať zovrieť , aby náhodou nebol od prachu, nechať vychladnúť a zcediť.
1 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Aďka, pýtaš sa síce na bylinné prípravky, ale môžem doporučiť len sama za seba. Veľmi dobré skúsenosti mám s Inadine - mame sa krásne zahojili hnisavé rany na nohách. Pokiaľ nie je pacient alergický na jód. V lekárni stojí jedna náplasť 1e krásne ranu zasuší a sceľuje.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

misomiso Pozri príspevok
Pes je dobry, ale na mumio sa nic nechyta. Minule dcera padla na bicykli na hlinenej ceste. Odporacal som jej, aby si ranu nechala jednoducho zaschnut, ze jej krv a plazma vyplavui spinu a spravi sa chrasta. Ona mala ale svoj rozum, a oblievala si to vselijakymi vodami a tu spinu si akurat rozmazala po rane. Potom si to prelepila takym obrovskym flastrom, namiesto toho, aby to nechala prirodzene na vzduchu.

Po dvoch alebo troch dnoch jej z mokvajucej rany vytekala plazma takym sposobom, ze jej to tieklo spod toho flastra do ponozky. Tak som jej dal dola flaster a kuchynskym nozom som jej to tej zhnisanej rany bez akehokolvek cistenia nastruhal jednu tabletu mumia. Po styroch hodinach to mala krasne zaschnute ako keby sa nechumelilo. Po par dnoch jej normalne odpadla chrasta, ziadne komplikacie.

kde by som zohnala to mumio? Môj hafan, ma dosť rozdiahle rany na chvoste, ktore sa mu nehoja, pretoze uziva kortikoidy, nepomaha ani repik.....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ako som už napísala VČELÝ MED...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

AIMA Pozri príspevok
kde by som zohnala to mumio? Môj hafan, ma dosť rozdiahle rany na chvoste, ktore sa mu nehoja, pretoze uziva kortikoidy, nepomaha ani repik.....
http://www.mumio.sk/index1.html?lang...FQcx3wodTEjDNw
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ďakujem krásne, ešte rakytníkový olej a zahajujem novú liečbu, mám mu to na ranu zmiešať s tám rakytníkovým olejom?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

AIMA Pozri príspevok
Ďakujem krásne, ešte rakytníkový olej a zahajujem novú liečbu, mám mu to na ranu zmiešať s tám rakytníkovým olejom?
neviem,na čo sa používa rakytníkový olej.....takže to už závisí na tebe,ako to budeš aplikovať....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať