Zavrieť

Porady

Učiteľ ZUŠ - zmena úväzku od sept.

Kto by vedel poradiť ako mám postupovať pri výpočte nároku na dovolenku u učiteľa, ktorému sa od septembra zmenil úväzok z plného na dva dni v týždni? Do sept. 9 x 5 dní = 45/12 mes. = 3,75 x 8 mes.(január až august) = 30 dní. Od sept. na skrátený 9 x 2 dni v týždni = 18/12 mes. = 1,5 x 4 mes. (sept. až decem.) = 6 dní. To je na rok spolu 36 dní. Počas prázdnin čerpal dovolenku a teraz mi to vychádza že má prečerpané cca 7 dní. Neviem čo s tým. Ďakujem za každú radu a čím skôr prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ronyxx Pozri príspevok
    Kto by vedel poradiť ako mám postupovať pri výpočte nároku na dovolenku u učiteľa, ktorému sa od septembra zmenil úväzok z plného na dva dni v týždni? Do sept. 9 x 5 dní = 45/12 mes. = 3,75 x 8 mes.(január až august) = 30 dní. Od sept. na skrátený 9 x 2 dni v týždni = 18/12 mes. = 1,5 x 4 mes. (sept. až decem.) = 6 dní. To je na rok spolu 36 dní. Počas prázdnin čerpal dovolenku a teraz mi to vychádza že má prečerpané cca 7 dní. Neviem čo s tým. Ďakujem za každú radu a čím skôr prosím
    z tohoto som jeleň, ale ideme po poriadku:

    pri týždennom úväzku 37,5 hod. 1-8 nárok máš vypočítaný správne, t.j. 30 dní

    pri týždennom úväzku 15 hod. nárok 15 dní, ale on pracuje len 2 dni v týždni, tak treba dovolenku prepočítať. Výpočet: 15h/t:5= 3 hod. x 15 dní = 45 : 7,5 = 6, takže aj to máš správne vypočítané.

    Ak je perspektíva, že bude aj naďalej zamestnaný vo vašej škole, tak by som to nechala tak a o tých 7 dní by som mu krátila nárok na dovolenku v roku 2011. Ak by náhodou u vás ukončil PP, tak mu prečerpanú dovolenku zrazíš.

    Učiteľ ZUŠ - zmena úväzku od sept.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.