Zavrieť

Porady

Prosba o radu ohľadom sťažnosti na učiteľa

postoj ucitela k sluchovo postihnutemu dietatu.Uciteľ neadekvatne pristupuje k skúšaniu mojej dcery,zhadzuje ju pred celou triedou.Totalna neochota učiteľa pomôcť a doviezť do odpovede.Urážanie, že dieťa je omylom v bežnej škole, že tam nepatri.Po rozhovore s pani riaditeľkou sa udajne zmenila legislatíva a pani učiteľka je taka aká je. Pri nástupe do bežnej ZŠ na základe doporučenia psychológov a iných kompetentných osôb bolo prisľúbené zo strany školy o pomoci pri výuke dieťaťa. Náprava sluchu je nemožná a škola sa po 7 rokoch snaží doslova dostať našu dceru do internatnej školy pre sluchovo postihnutých. Nevieme vobec čo robiť dalej. Dcéra je veľmi citovo založená a naviazaná na otca. V škole je zvyknutá a aj spolužiaci už berú aká je. Vybudoval sa medzi nimi super vzťah. Počas prvého stupňa na uvedenej škole nebol žiadny problém, ale po prechode na druhý stupeň začali byť problémy s jednou pani učiteľkou, ktorá svojim nezáujmom nenachádza spoločnú reč s našou dcérou. Dieťa nám chodí zo školy s plačom pre vyššie uvedené veci. Po našich častých návštevách školy sme zistili že je tam totálna neochota a dostali sme info že sa zmenila legislatíva a škola dostáva menej peňazí. Neviem síce čo má toto spoločné s prístupom k mojej dcére, ale môj názor je " učiteľka, ktorá si nerozumie s dieťaťom a aj inými nepatrí do školy ".
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kto doporucil? Ma ziacka IVP? Ako si zapisuje poznamky, ked vyucujuceho nepocuje?

"Náprava sluchu je nemožná a škola sa po 7 rokoch snaží doslova dostať našu dceru do internatnej školy pre sluchovo postihnutých"

tato veta z vasho prispevkunesvedci o tom, ze len jedna ucitelka ma problem.
Naposledy upravil alaya1 : 13.12.10 at 11:26
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

ako správne usudzujete dcéra má naslúchacie aparáty a plus ešte aj na lepšiu komunikáciu mikrolink. Aby ste boli v obraze, že tu sa vlastne jedná len o jeden predmet, ktorý v živote len veľmi málo bude využívať. Všetky hlavné predmety sú v pohode. Samozrejme že dieťa je integrované. Toto všetko je vlastne o chcení učiteľa porozumieť dieťaťu ako to bezproblémovo zvládajú ostatný. Záver všetkých psychologických správ je dokončiť bežnú školu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak je integrovane, preco stym neidete k riadiotelovi, alebo zriadovatelovi,
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

maminka20167 Pozri príspevok
všetci zainteresovaní doporučili bežnú základnú školu, kvôli tomu že ju deti budú ťahať. Tak vlastne sa aj stalo a všetky predmety sú ok akurát jeden predmet je........
A sme doma-ukázalo sa,že som mal pravdu...
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

ona učiteľa počuje na základe mikrolinku a nasluchacích aparátov a píše si poznámky normálne ako bežné deti - pokiaľ nezapočuje nejaké slovo tak sa opýta spolužiačky.
Nerozumiem tomu že ostatný si vedia nájisť cestu k nej a akurát jedna p. učiteľka nie. Tie ostatné predmety sú ďaloke obtiažnejšie ako tento.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

na návrh pedagodičky zo škôlky a tak isto psychológov
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

maminka20167 Pozri príspevok
ona učiteľa počuje na základe mikrolinku a nasluchacích aparátov a píše si poznámky normálne ako bežné deti - pokiaľ nezapočuje nejaké slovo tak sa opýta spolužiačky.
Nerozumiem tomu že ostatný si vedia nájisť cestu k nej a akurát jedna p. učiteľka nie. Tie ostatné predmety sú ďaloke obtiažnejšie ako tento.

nerozumiem, v com je vlastne problem? ked pocuje ucitela, robi si poznamky, tak asi ten predmet nie je jej oblubeny, alebo je v nom slabsia. Ja nevidim problem.Ak problem je, tak staci ist na inu ZS a dieta nahlasit tam.

Este k tomu tahaniu spoluziakmi v skole.- Viete, kto ju bude tahat cely zivot, ked sa vy pominiete, ostane sama bez vasej pomoci, bez znalosti posunkovej reci, bez toho, aby bola so svojim postihom socializovana v societe pocujucich?
nemala by Vas zaujimat hlavicka na vysvedceni, ale to, ktora skola najviac pomoze vasmu dietatu sa zaclenit do spolocnosti, najst si pracu a pod. zelam dcerke, aby ste sa vy, ako jej rodic rozhodli spravne.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

maminka20167 Pozri príspevok
na návrh pedagodičky zo škôlky a tak isto psychológov
Dieta mal pred nastupom na 2.stupen vysetrit, psycholog, usny lekar a specialny pedagog, V pripade , ze sa vsetci zhodnu na tom, ze je schopna zvladnut/ co si ja myslim, ze pri 99,6% postihu nie je/ ucivo 2.st.ZS, tak by som uvazovala, ale urcite by som sa v 7.-8.rocniku nespoliehala na to, ze ju odporucili v skolke.
Moznoze ta jedna ucitelka, ktoru nemate v laske vidi jej problemy, nie je jej dieta lahostajne, mozno vidi, ze ma problemy, to su len moje dedukcie, ale naozaj uvazte, co je pre nu najlepsie.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

to je všetko pekné ale dieťa je tiež človej aj ked dobre nepočuje a meniť prostredie kde má veľa kamarátov a kamarátiek je posledným možným riešením pre nás. Ťahať ju už nikto nemusí, to gro bolo urobené už na prvom stupni. Teraz je pre ňu základ aby našla pochopenie pri ďalšom vzdelávaní. Vlastne všetko je to o chcení.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

práve sme absolvovali ďalšie takéto vyšetrenia a záver je jednoznačný dokončiť bežnú školu.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

ono to neni len jedno vyšetrenie za 7 rokov ale dve vyšetrenia ročne
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zelam vasmu dietatku len to naj, Vidim, ze vy ste uz rozhodnuti, len ci to chcenie pomahat najdete aj na beznej strednej skole.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

My sme nezatratili spomínanú p. učiteľku len sa pozastavujem nad tým ako taký človek môže robiť a vzdelávať naše deti. Hlavne čo môže urobiť rodič aby mu dieťa nechodilo s plačom zo školy, ked vie že učivo vie perfektne.
0 0
maminka20167 maminka20167

maminka20167 je offline (nepripojený) maminka20167

za riaditeľom sme boli a odpoved " preverím si to "
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

alaya1 Pozri príspevok
nerozumiem, v com je vlastne problem? ked pocuje ucitela, robi si poznamky, tak asi ten predmet nie je jej oblubeny, alebo je v nom slabsia. Ja nevidim problem.Ak problem je, tak staci ist na inu ZS a dieta nahlasit tam.

Este k tomu tahaniu spoluziakmi v skole.- Viete, kto ju bude tahat cely zivot, ked sa vy pominiete, ostane sama bez vasej pomoci, bez znalosti posunkovej reci, bez toho, aby bola so svojim postihom socializovana v societe pocujucich?
nemala by Vas zaujimat hlavicka na vysvedceni, ale to, ktora skola najviac pomoze vasmu dietatu sa zaclenit do spolocnosti, najst si pracu a pod. zelam dcerke, aby ste sa vy, ako jej rodic rozhodli spravne.
Poznám rovesníčku, ktorá chodila do bežných škôl, dokonca vyštudovala aj vysokú - náročnú technického typu. Jej rodičia sa práveže rozhodli pre bežnú školu, lebo posunkovou rečou by mohla komunikovať len s postihnutými, resp. tými, čo túto reč ovládajú, kým odpozeraním sa dorozumie s väčšinou. Myslím, že je tiež veľmi dôležité, aby si takéto dieťa nezvyklo, že je iné - postihnuté, čo môže tvoriť psychické bariéry alebo bude celý život čakať, kto mu nadmerne z ľútosti pomôže. Keď je odmalička v kolektíve, nie je raritou, ale pomoc od okolia je prirodzená, primeraná, zvykne si na svoj život s postihnutím medzi nepostihnutými.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Maminka, ja Vas chapem, je to vase dieta, pre vas najuzasnejsie, ako kazde dieta pre svojho rodica.
Vas prvy prispevok bol o tom, ze
-vase dieta ma problem s jednou ucitelkou,
-potom, ze ju skola chce dat na internatnu skolu,
-potom pisete, ze ju do beznej skoly odporucila psychologicka v skolke,
-potom, ze je vysetrena 2krat do roka a pod.
Pre mna to su rozne protichodne informacie, myslim si, ze ste tu chceli najst ludi, ktori by spolu s vami nasli spolocnu rec a odsudili ucitelku.nepoznam ju, mozno mate pravdu, mozno nie. tazko takto rozhodnut, kde je pravda.
Piste,. ze dieta vsetko zvlada, ze ma strojcek, preto pocuje a samostatne pise poznamky, rozumie vykladu ucitela, nema problemy v uceni, ucivo ovlada perfektne.Prepacte, tak potom naco ma dieta IVP plan? Ved ten plan sa vypracuvava na navrh psychologa a specialneho pedagoga, pre deti, ktore maju problemy v uceni. Pisete, ze vasa ziadne problemy nema a preto podla mna nepotrebuje ani IVP. nerozumiem len spojeniu, ze ucitelka nevie dieta priviest k odpovedi.
Ale ak tvrdite, ze mate dieta zdrave, vo vsetkom rovnake, ako deti ostatne v beznej skole, preco v inej teme ziadate o pomoc pri ziskavani kompenzacii zdravotne postihnutych, pistete tam ine veci, ako v tejto teme ? Zda sa mi to ucelove.
Este raz, zelam vasej dcerke, nech sa jej podari zaclenit do spolocnosti zdravych ludi a prezit krasny, plnohodnotny zivot.
3 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

alaya1 Pozri príspevok
Maminka, ja Vas chapem, je to vase dieta, pre vas najuzasnejsie, ako kazde dieta pre svojho rodica.
Vas prvy prispevok bol o tom, ze
-vase dieta ma problem s jednou ucitelkou,
-potom, ze ju skola chce dat na internatnu skolu,
-potom pisete, ze ju do beznej skoly odporucila psychologicka v skolke,
-potom, ze je vysetrena 2krat do roka a pod.
Pre mna to su rozne protichodne informacie, myslim si, ze ste tu chceli najst ludi, ktori by spolu s vami nasli spolocnu rec a odsudili ucitelku.nepoznam ju, mozno mate pravdu, mozno nie. tazko takto rozhodnut, kde je pravda.
Piste,. ze dieta vsetko zvlada, ze ma strojcek, preto pocuje a samostatne pise poznamky, rozumie vykladu ucitela, nema problemy v uceni, ucivo ovlada perfektne.Prepacte, tak potom naco ma dieta IVP plan? Ved ten plan sa vypracuvava na navrh psychologa a specialneho pedagoga, pre deti, ktore maju problemy v uceni. Pisete, ze vasa ziadne problemy nema a preto podla mna nepotrebuje ani IVP. nerozumiem len spojeniu, ze ucitelka nevie dieta priviest k odpovedi.
Ale ak tvrdite, ze mate dieta zdrave, vo vsetkom rovnake, ako deti ostatne v beznej skole, preco v inej teme ziadate o pomoc pri ziskavani kompenzacii zdravotne postihnutych, pistete tam ine veci, ako v tejto teme ? Zda sa mi to ucelove.
Este raz, zelam vasej dcerke, nech sa jej podari zaclenit do spolocnosti zdravych ludi a prezit krasny, plnohodnotny zivot.
Jedna vec sa mi zdá ako oveľa väčší rozpor: Učiteľka pred ostatnými žiakmi komentuje, či žiačka patrí do bežnej školy. Dievča chodí domov s plačom.
Ak má učiteľka pochybnosti, či žiačka zvláda učivo, má problém konzultovať s rodičmi, s odborníkmi, vedením školy, ak už chce hovoriť so žiačkou, nech to robí s ňou osamote napr. v kabinete - nie pred celou triedou. Pripadá mi to neetické, tak by sa možno chovali akurát tak tí jej študenti 2. stupňa ZŠ,keď nimi trieska puberta!
0 0
uuuuu uuuuu

uuuuu je offline (nepripojený) uuuuu

Dobry vecer vsetkym rozzurenym rodicom sluchovo postihnutych deti! Dotycna "maminka", pretoze to maminka nie je, nepovedala celu pravdu. Dieta je sluchovo postihnute od 3 rokov-vtedy to diagnostikovali a teda nie je problem v tom ze nepocuje-ma nacuvaci aparat, ale v tom, ze nerozumie vyznamu slov!!! Dieta nevie odzerat z pier, nevie posunkovu rec a nacuvaci aparat ma casto mimo prevadzku. Tolerovala som tuto skutocnost 3 roky, ale ked dieta podvadza pri pisomnom preverovani vedomosti, ktore si mimochodom zvolila ona, dosla mi trpezlivost!!! Nepise si absolutne nic a odpoved sa uci ako basnicku, ktorej absolutne nerozumie!! A problemy ma aj na inych predmetoch, len to kolegovia toleruju a tlacia ju do vyssich rocnikov. Nie som "nasadena" na integraciu, ale myslim si, ze pre jej dobro pre dalsi zivot by mala vediet komunikovat aj inym sposobom, kedze hovorit nevie.A este-ked som "maminke" povedala, ze by mala navstevovat logopeda, odpoved bola, ze na to nema cas!!! Takze asi tolko. A mimochodom, aj spoluziaci maju toho plne zuby ake sa na nu beru ohlady, hoci ona nema redukciu obsahu uciva!!!!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ako pozerám každá palica má naozaj dva konce a teraz buďme múdri a najmä nestranní.
0 0
uuuuu uuuuu

uuuuu je offline (nepripojený) uuuuu

dakujem! Naozaj je to sirsi problem, ktory "maminka" nenapisala. Ale kopnut si treba vzdy do ucitela!!! Ale ze to robi v neprospech dietata, nikto nechce vidiet!!! Aj psychologicky si napisu co chcu!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať