Zavrieť

Porady

Daňový bonus a PN?

Ak zamestnanec je z 20 prac. dní 3 na dovolenke a zvyšok na PN, má nárok na na daňový bonus? Základ dane mu vychádza 880 korún mu vychádza 167 korún ako daň, no keby som odviedla z toho 400 korún je to menej ako nula. Jedná sa mi o prehľad. NEviem čo tam napísať.
A čo v prípade, že zamestnanec je celý mesiac PN. Takže má o Sk, vtedy ale nárok nemá, nie?

Prosim Vás o radu. Ďakujem
Usporiadat
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

SOME
Prečítala som tu príspevky, chcem sa uistiť, či som to pochopila správne.
Zamestnanec v mesiaci január 2006 mal hrubý príjem za 4 odpacované dni 3636,- Sk ostatné bol na PN. Má nárok na daňový bonus na 3 deti, pretože splnil podmienku polovice minimálnej mzdy?
Berie sa pre posúdenie hrubý príjem? NIE príjem po odvodoch do poisťovní?
Ďakujem za upresnenie.
Posudzuje sa "úhrn zdaniteľných príjmov", takže áno, má nárok.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Ak má zdaniteľnú mzdu 3 636,- Sk, má nárok na vyplatenie daňového bonusu vo výške 3x540,-Sk. Splnil podmienku, že polovica zdaniteľnej mzdy v mesiaci je vyššia ako polovica minimálnej mzdy (t.j. 3 450,-Sk).
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

Ďakujem za zrozumiteľné odpovede!
0 0
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

Mám takúto otázku. Som živnostník, vediem si peňažný denník, jednoduché
účtovníctvo, z minulého roku mi vrátili daňový bonus 3000,- Sk, neviem
kde si ho mám zapísať do príjmov ovplyv základ dane alebo príjmy neovplyv.?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Do príjmov neovplyvnujúcich základ dane.
0 0
stanina stanina

stanina je offline (nepripojený) stanina

pokial ma prijemz 3 dni dovolenky taky aky uvádzaš ,cize vacsi ako 3450 tak ma narok na bonus,nie je podstatne kolko odpracuje ale aky ma za prislusny mesiac, za ktory vypalcas bonus.
stanina
0 0
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

Chcela som sa opýtať, v roku 2006 mi ukončil jeden syn vysokú školu, štátncie mal k 26.5,2006, môžem si uplatniť daňový bonus od januára až
do konca mája? Ďalej druhý syn mi prerušil štúdium /vylúčenie zo školy/
k 15.3.2006, môžem si uplatniť daňový bonus od janára do marca, alebo
marec iba polovicu z daňového bonusu, pracujem ako živnostník, veľmi sa
do toho nerozumiem
0 0
makovnik1 makovnik1

makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

Bezonmama
Chcela som sa opýtať, v roku 2006 mi ukončil jeden syn vysokú školu, štátncie mal k 26.5,2006, môžem si uplatniť daňový bonus od januára až
do konca mája? Ďalej druhý syn mi prerušil štúdium /vylúčenie zo školy/
k 15.3.2006, môžem si uplatniť daňový bonus od janára do marca, alebo
marec iba polovicu z daňového bonusu, pracujem ako živnostník, veľmi sa
do toho nerozumiem
Pokiaľ splňajú deti podmienku veku (do 25 rokov), v prvom prípade máte nárok aj za máj, v druhom aj za marec. (DB sa dáva len za celý mesiac, čiastka 540,-Sk sa neznižuje)
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Dobrý večer, prosím chcela by som vedieť, zaratáva sa poberanie PN do príjmu daňovníka? Ak nie tak kam to mám zaradiť v daňovom priznaní? Do 14. 11. 2006 som bola szčo. Ak som na PN od 15. 11. 2006 mám nárok na celú odpočítateľnú položku, alebo len alikvótnu čiastku. Vzťahuje sa potom PN aj na počet mesiacov v podnikaní, alebo sa tam dá klasických 12 mesiacov. Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dadina
Dobrý večer, prosím chcela by som vedieť, zaratáva sa poberanie PN do príjmu daňovníka? Ak nie tak kam to mám zaradiť v daňovom priznaní? Do 14. 11. 2006 som bola szčo.A od 15 11. si prerušila,alebo ukončila,alebo bola iba PN? Ak som na PN od 15. 11. 2006 mám nárok na celú odpočítateľnú položku, alebo len alikvótnu čiastku. Vzťahuje sa potom PN aj na počet mesiacov v podnikaní, alebo sa tam dá klasických 12 mesiacov. Ďakujem
........po upresnení odpoviem .
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

som stále PN
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Si PN ,ale zároveň si stále SZČO ?

Doplnenie : Keďže odpovede som sa nedočkala,platí to ,čo napísala Zdeni.
Naposledy upravil Melnick : 10.01.07 at 17:30
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

dadina
Dobrý večer, prosím chcela by som vedieť, zaratáva sa poberanie PN do príjmu daňovníka? Ak nie tak kam to mám zaradiť v daňovom priznaní? Do 14. 11. 2006 som bola szčo. Ak som na PN od 15. 11. 2006 mám nárok na celú odpočítateľnú položku, alebo len alikvótnu čiastku. Vzťahuje sa potom PN aj na počet mesiacov v podnikaní, alebo sa tam dá klasických 12 mesiacov. Ďakujem
Dávky PN sa nezaratávajú do príjmu ani sa neevidujú v DP. Nezd. časť si uplatníš za celý rok, aj keď si bola od 15.11. PN. Teda za 12 mesiacov.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Áno som Invalidna a popritom Szčo. Som dobrovoľne NP a od 15. 11. 2006 som na PN. Odvody do ZP robím tiež.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

A prečo mám dávať výpis zo SP do DP? Aj minulý rok som to dávala.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dadina
A prečo mám dávať výpis zo SP do DP? Aj minulý rok som to dávala.
Nie náhodou opačne? Výpis DP do SP? To je kvoli dosiahnutým príjmom z podnikania ,či Ti náhodou nevznikne aj povinné poistenie do SP. Potom si daj pozor,aby si neplatila obidve,prípadne sleduj rady v téme drak.porada.sk ako si čo najlepšie poriešiť platby.
Naposledy upravil Melnick : 10.01.07 at 17:47 Dôvod: Namiesto poistenie - postenie, čo tiež môže pri vysokom poistení hroziť.Neostane na jedlo.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Nie výpis zo SP o tom či som poberala v r. 2005 maródku a to som dokladala do DP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No bola som párkrát PN,ale nič podobné som nedokladovala .
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Dokladuje sa príjem z PN výpisom zo SP, ale v prípade, ak si daňovník uplatňuje nezdaniteľnú čiastku aj na manžela/lku. A vtedy je vyplatená PN príjmom, ktorý sa započítava do vlastných príjmov manžela/lky.V iných prípadoch som sa s takýmto dokladovaním nestretla.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Mala by som k Vám ešte otázku, ktorá mi nieje jasná. Rodinné prídavky 540 SK poberám ja. V minulom roku bol daňový bonus 5000 SK. V DP je kolónka o dańovom bonuse na r. 2006 tiež 540 SK čo je 6480 na rok. Zvýšil ho?? Rodinné prídavky mi chodia mesačne a daňový bonus 6480 SK by som dostala z DÚ na účet? Mám pravdu, alebo ma niečo mýli??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať