Zavrieť

Porady

Vianočná kapustnica

Vedel by mi niekto napísať dobrý recept na vianočnú kapustnicu ?Ja robievam len klasickú už dlhé roky a to tam dám len kyslú kapustu a susené hríby, chcela by som vyskúšať nejakú inú.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
U nás sa tiež podáva kapustnica podobná ako Luba2, ale bez mäsa a tiež žiedna klobása. Varia sa hríby, slivky a kyslá kapusta soľ bobk. list, deň vopred si dám do šľahačkovej smotany trošku balsamikového octu je trošku sladší (ale môže byť aj normálny) a keď je kapusta mäkká dám tú smotanku a dochutím a pridám aj cukor.
Moja kamarátka však na Vianoce zásadne šošovicu... takže závisí od oblasti..
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

My varíme šošovicovú polievku na nový rok - vraj aby bolo v novom roku dosť peniažkov - tak ako šošovice v polievke

Pekný deň všetkým
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monika
My varíme šošovicovú polievku na nový rok - vraj aby bolo v novom roku dosť peniažkov - tak ako šošovice v polievke

Pekný deň všetkým
A je ich potom toľko?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Aby bola dobrá, dajte do nej za lyžicu medu, sušené slivky a samozrejme hríby. Ja mäso nedávam žiadne, ani údené. To až do silvestrovskej kapusty a tá je červená. Vianočná je biela, zahusťujem šľah.smotanou a zásmažkou. A samozrejme korenie, vegeta, podĺa chuti. Ten med to zjemní, nemusíte sa báť. Je to výborné.

A ešte, oplatky jeme s medom a cesnakom. Ale to je asi tradícia v mnohých rodinách.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Majka,ja tiež dodržiavam tradíciu,že nejeme na štedrý deň mäso,len po polnoci.Môžeš skúsiť aj ten môj recept,fakt je dobrý,len netreba šetriť maslom,hríbami a smotanou,ešte do Vianoc ju môžeš odskúšať,uvaríš ju rýchlo.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Moja svokra varí vianočnú kapustnicu s fazulou. Uvarí fazulu, kapustu, pridá hríbiky, asi 2-3 na kocky uvarené zemiaky, pridá zátrepku z múky a nakoniec pridá sladkú smotanu alebo mlieko. Dochutí cukrom, soľou.... Je to taká biela kapustovo-fazuľová polievka.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Moja mamka dáva do kapustnice aj halušky (klasické vajíčkové), okrem mäsa, klobás, udenín, húb.... , ale bez smotany a svokrovci ku kapustnici jedávajú studené uvarené zemiaky a majú ju číru, bez kapusty.... (mne ich kapustnica pripadá ako voda).

My ešte jedávame okrem kapustnice aj niečo podobné a to "mačanku", ktorá je tiež s nejakým mäsom, udeninou, hubami...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tweety
A je ich potom toľko?
Majka je ich potom akurát .... vyskúšaj.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

My robíme na Vianoce rybaciu polievku. A vysmážané kapre. Kupujeme 2-3.:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Sem s tým receptom na tú rybaciu polievku, prosím.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marína
Sem s tým receptom na tú rybaciu polievku, prosím.
aj ja prosím.... (ale v novej téme ??)
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ilona
Ja robím vianočnú kapustnicu možno podľa niekoho trochu zvláštnu,bez mäsa s maslom.Je to tradícia,ktorú nikdy neporuším a myslím,že ju bude dodržiavať aj moja dcérka.Dám variť kapustu,veľa hríbou,cesnak a potom záprašku s masla múky a smotany.Masla dám dosť veľa,skoro celú kocku na 5 l hrniec.Potom ešte pridám mlieko,alebo smotanu a dochutím podľa toho čo si to žiada,/vegeta,korenie,cukor a pod./.Je strašne jednoduchá a dobrá. Samozrejme keď ju náhodou navarím v priebehu roka nikdy nie je taká dobrá ako na štedrý deň.
Varím presne takúto, zvlášť uvarím zemaky a pridám do hotovej kapustnice. Na druhý deň prídám klobásku.
Mňam.
Naposledy upravil ALDA : 04.12.05 at 14:57
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
liba2
aj ja prosím.... (ale v novej téme ??)

Hlavy z kaprov / mávame ich aj troch/,zalejem vodou, zeleninu, vegetu, korenie čierne, papriku,cesnak, cibuľu všetko povarím , na masle urobím zásmažku. Dobrú chuť
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

JarkaL
My okrem kapustnice robíme aj mačanku. Tá sa varí takto: dám variť sušené hríby (hríbami nešetriť!), osolím ovegetujem, trošku bieleho korenia, bobkový list. Neskôr pridám šťavu z kyslej kapusty (u nás sa volá juška), pridám roztlačený cesnak a nakoniec zahustím rozhabarkovanou hl. múkou v mlieku s troškou smotany. Zápražku robím s cibuľkou a maslom. Je dobré pridať štipku kr. cukru a kvapku octu. Nám chutí, keď si ešte každý dá do taniera opraženú cibuľku na masle. Papáme to s chlebom a je to výborné (je to recept od mojej svokry z Habury)
Tak túto mačanku robím aj ja mňam - moja svokra je z Čertižného.
0 0
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

My robievame tiež mačanku, len s hubami tam pridávame aj klobasku. A robíme ju bez smotany alebo mlieka. Je to rýchle jedlo a s chlebom zasýti všetkých hladošov. Takto to pripravujú v Bardejove.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Varím vianočnú kapusticu podobne ako ilona, zdedila som od mojej mami.
Dám variť kyslú kapustu, pridám namočené v mlieku sušené dubáky /alebo iné sušené hríby/ a nechám variť. Potom do 5 l hrnca pridám polovičku masla a jednu šľahačkovú smotanu, v ktorej rozmiešam asi 2 malé lyžičky
múky a nechám ešte chvílu povariť. Podľa chuti dosolím. To je všetko. Varím ju viackrát v rok, ale na vianoce chutí najlepšie.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

moja svokra robi podobne...pre nu je kapustnica bez kapusty....s kapustou je kapustova polievka....
no mne tam ta kapusta tiez chyba...chlipat vyvar z kapusty a masa len s hribami....

Bambit
Moja mama bola tak naučená, že dala variť len čistú kapustu potom ju scedila, takže jej zostala len čistá kyslá voda do ktorej dala variť hríby a na vianoce sme to jedávali tak, že do taniera sme si dali halušky zo zemiakov a zaliali tou kapustnicou. To sme vždy mali len na vianoce, boli sme tak naučení nám to tak chutilo, ale ja keď som sa vydala , môjmu manželovi tam chýbala kapusta
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Mnamky:
http://www.akosatorobi.sk/video/1003...cna-kapustnica
a v tomto hrnci je spravene veeelmi rychlo.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Andrea2304 Pozri príspevok
My robievame tiež mačanku, len s hubami tam pridávame aj klobasku. A robíme ju bez smotany alebo mlieka. Je to rýchle jedlo a s chlebom zasýti všetkých hladošov. Takto to pripravujú v Bardejove.
Mačanka bez smotany alebo mlieka NIE JE MAČANKOU !
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

maja Pozri príspevok
Tak túto mačanku robím aj ja mňam - moja svokra je z Čertižného.
Trochu Ťa poopravím,

oni hovoria nie Čertižné ale "Čerkyžne"

teda z Čerkyžnoho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať