Zavrieť

Porady

chybny vodomer?

torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

Dobry den,
mame problem, za tento kvartal sme dostali ucet od vodarni za spotrebu vody 70 kubikov, co je skoro 3 nasobok toho co nam chodilo doteraz.
Mozete mi poradit ako mam postupovat. Volal som na vodarne, tam mi povedali, ze mozu dat hodiny premerat, lenze ak sa ukaze ze hodiny su ok, tak zaplatim 100 eur.
Uz som skusal pozorovat vodomer tak, ze sme nepustali nikde vodu, cierna rucicka sa nepohla, tymto som dokazal, ze voda neunika cez nejaku trhlinu.
Dalej som skusal, ze kolko vody spotrebujeme pri ktorej cinnosti, ale neprisiel som na nic co by mohlo sposobit narast spotreby vody o 40 kubikov.
Neviete mi prosim niekto poradit?
Vopred dakujem a prajem pekny den.
Tomas
Usporiadat
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

dakujem za reakciu

vo februari nam menili neviem z akeho dovodu, tusim to bolo kvoli tomu, ze tam preprabali komplet vodovod na nasej ulici.

vzdy to bolo okolo 30 m3 za 3 mesiace
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

dakujem za reakciu

hodiny su v sachte, ktora je od domu vzdialena priblizne meter, v dome je potom ventil ktorym sa vypina voda pre cely dom. keby doslo k uniku, myslim, ze by som to spozoroval, ale nic nevidim :-(
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ak sa zistí chyba na merači, nebudeš platiť nič.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ba možno ti ešte budú musieť aj niečo vrátiť. Budú musieť prepočítavať na priemer.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

torr Pozri príspevok
dakujem za reakciu

hodiny su v sachte, ktora je od domu vzdialena priblizne meter, v dome je potom ventil ktorym sa vypina voda pre cely dom. keby doslo k uniku, myslim, ze by som to spozoroval, ale nic nevidim :-(
V šachte máš ventil, ktorým sa odstaví prívod vody do tvojho domu, aby si dodávateľ vody mohol osadiť prietokomer, vodomer. Potom je kus potrubia do domu, v dome je ventil, ktorým môžeš odstaviť prívod vody do domu. Ak ten ventil odstavíš a hodiny, vodomer sa točí, ručička na minimálny prietok, je chyba na tom kúsku potrubia, alebo je vadný vodomer. Jedno, alebo druhé treba vymeniť. Možno oboje.

Ešte jedna možnosť, ak má za tým ventilom v dome dosť miesta, skús si tam namontovať, len tak nezáväzne, kontrolný prietokomer. Najlepšie taký, aký majú aj vodári. Alebo ako bolo poradené s tými sudmi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať