Zavrieť

Porady

banka pyta druhy krat poplatok

Dobry den, riesim prefinancovanie hypoteky, konecne uz finisujem, ale vytocila ma Tatrabanka. Pred mesiacom som bola podat ziadost o predcasne splatenie uveru,slecna v TB sa pytala na termin, tak sme dohodli k 15.12, s tym, ze dotycna pracovnicka mi povedala, ze ak druha banka nestihne do tohto terminu peniaze previest, ze sa nic nedeje-je to jeden papier, pridem si pre nove vycislenie.za toto som zaplatila 110 €. v sadzobniku je to vedene ako poplatok za ziadost o predcasne splatenie.
Tento mesiac som prisla pre nove vycislenie/ nestihlo sa to do terminu/ .A banka pyta opat 110 € !!!!!
Ked som sa ohradila, ze za co, vraj oni to beru ako novu ziadost....pritom ostatne dokumenty, su uz pouzite- napr. suhlas so zapisom do LV...ja uz potrebujem len jeden papier, na ktorom su styri riadky so sumami... Nezaplatila som to, hladam radu. Je to suma, o ktoru sa oplati tahat.
Ma TB pravo takto natahovat normalnych ludi a stahovat z koze? Niekde v ich sadzobnikoch som nenasla sumu za vycislenie zostatku uveru....len poplatok za ziadost o predcasne splatenie...
Co vy na to?
dakujem velmi pekne za radu
Usporiadat
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

chcem sa spytat ak podate ziadost v banke kde mate uver ziadost a predcasne splatenie a tzv vycislenie uveru ma banka lehotu kedy najneskor vycislenie vydat? Nam sa totiz stalo ze mame schvaleny uver v inej banke je stanovena doba cerpanie ked sme prisli ziadat v starej banke o povolenie predcasneho splatenia a vycislenia riaditelka sa hned ohradila ze v auguste maju toho vela! Ziadat sme boli zaciatkom juna cerpanie je koncom. Presli dva tyzdne a nic ziadne info na pobocke nevedia na ustredi nikto nedviha telefon maju toho vraj vela. Presiel dalsi tyzden nic..nemate kde zavolat neviete co s tym? Ma banka pravo vam to takto natahovat pretoze mame podozrenie ze nam to naschval natiahli aby sme nestihli cerpanie v novej banke ma clovek nejaku paku aby sa to neopakovalo? My budeme musiet teraz zaplatit este dalsie dve splatky starej banke a opatovne ziadat o vycislenie cely proces odznova kde mam zaruku ze to nepotiahnu takto pekne do jesene??? Za mesiac nestihli vycislenie a teraz podavat novu ziadost ma nam stacit dovod "mame toho vela?"
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

krater Pozri príspevok
chcem sa spytat ak podate ziadost v banke kde mate uver ziadost a predcasne splatenie a tzv vycislenie uveru ma banka lehotu kedy najneskor vycislenie vydat? Nam sa totiz stalo ze mame schvaleny uver v inej banke je stanovena doba cerpanie ked sme prisli ziadat v starej banke o povolenie predcasneho splatenia a vycislenia riaditelka sa hned ohradila ze v auguste maju toho vela! Ziadat sme boli zaciatkom juna cerpanie je koncom. Presli dva tyzdne a nic ziadne info na pobocke nevedia na ustredi nikto nedviha telefon maju toho vraj vela. Presiel dalsi tyzden nic..nemate kde zavolat neviete co s tym? Ma banka pravo vam to takto natahovat pretoze mame podozrenie ze nam to naschval natiahli aby sme nestihli cerpanie v novej banke ma clovek nejaku paku aby sa to neopakovalo? My budeme musiet teraz zaplatit este dalsie dve splatky starej banke a opatovne ziadat o vycislenie cely proces odznova kde mam zaruku ze to nepotiahnu takto pekne do jesene??? Za mesiac nestihli vycislenie a teraz podavat novu ziadost ma nam stacit dovod "mame toho vela?"
no ja ked som predcasne vyplatit cely hypouver mimo refixu, tak som to mal cele vybavene za 5 min ... bankar na pockanie vytlacil ziadost, kde bolo uvedene aky je zostatok uveru, ake budu poplatky a kedy si to banka stiahne ... to lajstro bolo zaroven aj akesi potvrdenie ci schvalenie ziadosti ... tatrabanka
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

krater Pozri príspevok
chcem sa spytat ak podate ziadost v banke kde mate uver ziadost a predcasne splatenie a tzv vycislenie uveru ma banka lehotu kedy najneskor vycislenie vydat? Nam sa totiz stalo ze mame schvaleny uver v inej banke je stanovena doba cerpanie ked sme prisli ziadat v starej banke o povolenie predcasneho splatenia a vycislenia riaditelka sa hned ohradila ze v auguste maju toho vela! Ziadat sme boli zaciatkom juna cerpanie je koncom. Presli dva tyzdne a nic ziadne info na pobocke nevedia na ustredi nikto nedviha telefon maju toho vraj vela. Presiel dalsi tyzden nic..nemate kde zavolat neviete co s tym? Ma banka pravo vam to takto natahovat pretoze mame podozrenie ze nam to naschval natiahli aby sme nestihli cerpanie v novej banke ma clovek nejaku paku aby sa to neopakovalo? My budeme musiet teraz zaplatit este dalsie dve splatky starej banke a opatovne ziadat o vycislenie cely proces odznova kde mam zaruku ze to nepotiahnu takto pekne do jesene??? Za mesiac nestihli vycislenie a teraz podavat novu ziadost ma nam stacit dovod "mame toho vela?"
CSOB nemala na to termin, ani poplatok nebol nikde v cennikoch uvedeny. Pani za prepazkou povedala ze to trva tak do mesiaca, podla toho kolko maju prace

Prvy krat to trvalo vyse mesiaca (v decembri) a druhy krat asi 5 dni.

CSOB na to nemala lehotu nikde uvedenu... ani poplatok mi v cenniku nevedeli najst.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

bubkoch Pozri príspevok
no ja ked som predcasne vyplatit cely hypouver mimo refixu, tak som to mal cele vybavene za 5 min ... bankar na pockanie vytlacil ziadost, kde bolo uvedene aky je zostatok uveru, ake budu poplatky a kedy si to banka stiahne ... to lajstro bolo zaroven aj akesi potvrdenie ci schvalenie ziadosti ... tatrabanka
zalezi v akej si banke a ci to robia priamo na pobocke alebo na ich ustredi my vieme ze je to 5minutova zalezitost ale akonahle ide nieco na ustredie ani obraz ani zvuk. Mna len zaujima ci mas nejaky argument ked sa to bude opakovat pretoze jasne ze sa im do vyplacania moc nechce ale nam je podozrive ci v tom nema prsty riaditelka kedze sa hned vyrutila s augustom a zial teraz to vdaka ich natahovackam fakt padlo na august zda sa mi to nefer voci klientovi ktori roky do nich cgaaaa peniaze!
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

tak ja len posledne info...presne po mesiaci tesne pred splatkou uverov nam tento mesiac volali ze mame to vycislenie jasne ze je nam na hov..lebo nemame nacerpany novy uver kvoli dokladom co nam nedali takze musime zaplatit splatku tohto mesiaca a poziadat o nove vycislenie oni sa tvaria no a??? vas problem!!! vlasy mi dupkom stoja z nich som zvedava kolko to potrva teraz ked vycislia opat tesne pred dalsou splatkou tak je to na staznost!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať