Zavrieť

Porady

Tipy a triky pri rozvodoch vody, elektriny, kanalizacie a plynu

Moze sem niekto nahodit par fotiek ohladne vnutornych rozvodov? Trci mi v dome hlavny privod vody a neviem ako pokracovat dalej. ci sa dava nejaka hlavna rozvadzacia rura z ktorej idu tenke rury do miestnosti atd. Skusam nieco najst na internete, ale pokial vie niekto nahodit par fotiek a vysvetlit tak budem rad.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo933 Pozri príspevok
Postupuj podla manualu a pôjde to. Aby si mohol prejst k vypoctu podlahovky, potrebujes vypocitat TS. Tie sa vypocitaju po zadani konstrukcie- podlahy,steny, stropy. Mas soft od univenty?
maj aj univenta, aj rehau. dnes sa s tym pohram
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Rozhodni sa pre jeden, lebo potom neotvoris (aspon mne to neslo) univentacky subor v rehau techcone a naopak. Ja som ronbil v oboch, teraz pouzivam univentu lebo ma viac moznosti trubiek. Rehau sa mi zda ma len 17x1
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

rehau ma hlavne axialne lisovacie spojky takze to som zatial zavrhol.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Kedze univenta program dost blbol, tak som to spravil v rehau.

vyplulo mi to vysledky na tepelne straty -projektovany tepelny prikon 3260 W a Roční potřeba tepla = 25.92 GJ/rok

moze to byt spravne?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

na kontrolu, mozno pomoze
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cim sa zvyknu zapchavat drazky po kabloch, rurach a podobne? v ytongu.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
cim sa zvyknu zapchavat drazky po kabloch, rurach a podobne? v ytongu.
U mna Unimalt-ou.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam este murovaciu maltu, mozem aj to pouzit, alebo je moc hruba?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vyminal som vsetku murovaciu maltu, este mam par vriec ytong lepidla tak ho zmiesam s pieskom alebo s ytongovym prachom. Aj tak sa to cele este presietkuje. mozno to popraska, ale skusim to na drazke ktora sa zaleje do podlahy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ma niekto informacie aku maju zivotnost spojky na vodovodne PE potrubie? http://www.vodoshop.sk/potrubne-syst...ml?page_id=517

idem nadpajat hadicu co bude zakopana v zemi. udajne tie spojky sa pouzivaju na miestach kde je pristup kvoly tomu, ze casom povolia kedze plast sa rozteka. Uvazujem nad elektrofuznym zvarom.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

pouzi mosadznu spojku. Princip rovnaky, ale pevnost znacne ina.

http://www.ivarsk.sk/sk/zverne-spojk...-z-pe-mosadzne
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to som chcel a a urcite je pevnejsia ako plast, ale ten chlapik co zvara plasty mi povedal co povedal. ze tecie ta hadica a ze jediny spolahlivy spoj ktory je porovnatelny so zivotnostou rury je zvar. Stary dom je pripojeny na tie mechanicke spojky roky a netecie.... ale stale je to v mieste kde je pristup. nemam chut za 20-30 rokov kopat jamu.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak ak tam nie je pristup, potom fakt pre istotu niet co riesit - zvaraj
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mna len zaujima ci niekto nenasiel nejaky domkument ohladne realnej zivotnosti toho mechanickeho spoja.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

k tomu tazko najdes taketo nieco, skor by som skumal kto ma najstarsi prevadzkovo schopny takyto spoj.
Ja osobne mam PE hadicu davanu tak, ze ma len prechod na zaciatku (studna, vodomerna sachta) a potom v dome, nad podlahou. Ale aj tak davam mosadzne prechodky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať