Zavrieť

Porady

"BONZAKY"

Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mozno si niekto povie, ze je este zavcasu o tomto hovorit, ale podla mna uz pocas celeho roka 2004 si robime evidenciu, kto patri pod ktory DU. Vymenou DIC-iek vsak vyvstava problem, ako rozoznate na ktory DU mate dat hlasenie /bonzaky/, ked sa zabudnete na to opytat toho, komu robite uhradu v hotovosti /vid zakon o sprave dani a poplatkov/???
Usporiadat
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
vladan
áno myslím, že toho MUDr. by si mala nahlásiť. Ale iba v tom prípade, ak si mu tých 15000,- vyplatila ty (teda máš pokladničné doklady). Lebo ak si to iba preplatila zamestnancom, tak si myslím, že ho nahlásiť nemáš.
Pekný deň
takže bz som sa chcela spýtať:
čo v prípade, že firma prepláca zamestnancom lekárske prehliadky a má aj bločky. hlásiť, alebo nie??

dakujem
0 0
spring spring

spring je offline (nepripojený) spring

mali sme kontrolu z DU z roku 2001 a dostali sme pokutu 2000Sk za nenahlasenie asi troch faktúr alebo štyroch.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ajacik
takže bz som sa chcela spýtať:
čo v prípade, že firma prepláca zamestnancom lekárske prehliadky a má aj bločky. hlásiť, alebo nie??

dakujem
Pozor ... otvorená dosť stará téma.

Ten kto platí fyzickým osobám, ten nahlasuje ... ak hotovostné platby presiahnu u jednotlivej osoby 100 tis. Sk.
Mám za to, že prijímateľom platby je v tomto prípade lekár. Nepredpokladám, že by ste chceli nahlasovať zamestnancov, ktorým ste doklady preplatili ... .-)
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
všimla som si, že je to staršia téma, ale chcela som reagovať priamo na príspevok.

takže ak som to dobre pochopila (lebo dnes som trošku mimo), tak zamestnávateľ nehlási lekára (samozrejme ani zamestnanca)

dakujem
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

spring - to všetko zaleží len na daňových pracovníkoch, kotrý vykonávajú kontrolu!
Myslím si, že tá pokuta bola a hlavne za rok 2001 neporávnená
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať