Zavrieť

Porady

buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.
...aj osobné autá ...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.
Kuk:

alebo toto:
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
Peggynka
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.
...aj osobné autá ...
Osobných áut bolo v tom čase tak málo,že sme na ulici hrali futbal...Mám zafixované nákladiaky a sanitku.
2 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
Je pravdou, že aut, či už osobných, alebo nákladných bolo pomenej, preto nám v pamäti ostali jednotlivé značky i druhy. . Tatra 111, Škoda 706 R, RN, RND. následne i autobusy š 706 RO... tatraplány, š 1200, spartaky....nákladné autá ešte nemali posilňovače riadenia ani vykurovanie kabín a tak vodičmi týchto aut boli skutočný chlapi......Tieto nákladné auta nám pomáhali budovať vojnou zničený priemysel, hydroelektrárne, vodné diela, železnice, cesty, nemocnice, byty, školy ....
rn-rnd.jpg  
706.jpg  
1/1
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ja Jozef
Je pravdou, že aut, či už osobných, alebo nákladných bolo pomenej, preto nám v pamäti ostali jednotlivé značky i druhy. . Tatra 111, Škoda 706 R, RN, RND. následne i autobusy š 706 RO... tatraplány, š 1200, spartaky....nákladné autá ešte nemali posilňovače riadenia ani vykurovanie kabín a tak vodičmi týchto aut boli skutočný chlapi......Tieto nákladné auta nám pomáhali budovať vojnou zničený priemysel, hydroelektrárne, vodné diela, železnice, cesty, nemocnice, byty, školy ....
z ktorých väčšinou potom niekto za babku sprivatizoval jednak dobrí privatizéri (tí zahraniční) a zlí (tí domáci)
3 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
Nechcel som písať o privatizéroch, podvodníkoch, zlodejoch, politikoch, lebo okrem vezenia a " štrankoch " si inú moju pozornosť nezaslúžia. .... Privatizáciou a predajom výrobných prostriedkov, štát sa stal iba " prerozdeľovačom " vybraných daní a DPH . Záleží iba na tom, kto je momentálne pri moci, aby sa tieto peniaze dostali k tým "správnym" a neprispôsobivým. Pokiaľ sa tento systém nezmení a štát nezačne investovať do výrobných prostriedkov, nebude ekonomika fungovať.
2 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
misoft
lapejko
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
A zvláštnosťou bolo to, že okrem zadných dverí mala vpravo dvoje dverí, ale vľavo len jedny - pre vodiča - už vtedy "mysleli" na bezpečnosť - žiadne vystupovanie do vozovky.


O niečo staršie boli škody 1102 ( Tudor) prvé povojnové osobné i užitkové auta
Tudor.jpg  
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Názov Tudor bol odvodený z ang. Two Door (vyslov. Tú Dor)
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
A tento Škoda Quatro...
1949_Skoda_1102_sedan_1.jpg  
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

My sme boli šťastnými "majiteľmi" tohoto:
.

Potom sa našiel zlodej, ktorý si ju "požičal" a bola na odpis.... Poisťovňa (vtedy) preplatila komplet opravu. Fotrík si to vybavil (ako vždy) v Ml. Boleslavi a dostali sme vynovenú:

1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

To bola tisícka? Kmotor mal takúto modrú. Nám postúpil takú bledú oktáviu, ale už ani neviem, ako vlastne vypadala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
babka - ježibabka
To bola tisícka? Kmotor mal takúto modrú. Nám postúpil takú bledú oktáviu, ale už ani neviem, ako vlastne vypadala.
nie takto ? podobná Spartaku na fotkách : prvý ja Spartak , druhá Octavia
Spartak.jpg  
Octavia.jpg  
1/1
1 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
Kvaka
V roku 1987 to bolo 3650 korún a v r. 1989 až 3800, všetko v T12. Viac si však spomínam na tie nekonečné každoročné ručné vypisovania životopisov, šéfovia nám robili pracovno-politické hodnotenia, keď na našom pracovisku ani šéf nebol v strane, na žiadosti o súhlasy so súkromnou cestou do zahraničia, žiadosti o vydanie vycestovacej doložky do KŠ, zasielanie kádrových materiálov pri zmene zamestnávateľa.
Tak to ja som mal nástupný plat v R 10,20 / hod plus prémie v roku 1964, nebral som ponuku v T 1480 plus prémie. V roku 1989 to som už mal plat od 7 000 do 11 000 Kčs a to v R-ke. Vďaka tomu som dnes s dôchodkom spokojný. Musím však podotknúť, že daň som mal okolo 1400 Kčs - to sa nedá porovnať s dnešnými odvodmi plus daň. Nájomné - (kúrenie, voda, odpadky, teplá voda ) 244 Kčs. ROH : 80 - 90 Kčs
Snímek 122.jpg  
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja Jozef
Tak to ja som mal nástupný plat v R 10,20 / hod plus prémie v roku 1964, nebral som ponuku v T 1480 plus prémie. V roku 1989 to som už mal plat od 7 000 do 11 000 Kčs a to v R-ke. Vďaka tomu som dnes s dôchodkom spokojný. Musím však podotknúť, že daň som mal okolo 1400 Kčs - to sa nedá porovnať s dnešnými odvodmi plus daň. Nájomné - (kúrenie, voda, odpadky, teplá voda ) 244 Kčs. ROH : 80 - 90 Kčs
Dimitrovka v Blave ???

Nuž keď sa tak chváliš s tým platom , tak keď povieš " A " , tak povedz aj " B " ...
Keď tak pozerám na pásku , tak prvý riadok je ten funkčný plat .
Zvyšné riadky sú tie príplatky za nadčasy , rizikové , prašnosť , hlučnosť , ...atď ...

Ja som spokojný s dôchodkom taktiež ...beriem do tých 2.000 € ...
0 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
Ak si dobre pozeral, tak tam nie je žiaden nadčas - 22 odpracovaných dni, je tam jeden príplatok 298,67 za sviatok / 100%, ostatné sú prémie + príplatky za zmeny. ... Ja som chcel však poukázať na to, že štát si zhrabol 1417 Kčs formou dani, a to boli v tomto smere všetky odvody štátu. Dnes je to oveľa viac, čo si štát uchmatne z platu :
zdr. poistenie - 4%
nemoc. poi. - 1,4%
soc. poistenie - 4%
poi. v nezamest. - 1%
I. poistenie 3%
Daň z príjmu 20 %
Spolu : 33,4 %
Nechcem uvádzať ceny tovarov a služieb, pretože tie sa nedajú porovnávať vzhľadom na reguláciu cien pred rokom 89, ktorá sa riadila hlavne tovarmi dlhodobej spotreby a dotovaním potravín.
Dnes je situácia podobná. Ceny tiež nie sú reálne, ale trhové : ak chceš jesť, bývať, liečiť sa, učiť sa .....zaplať!
2 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
V školách olejové dlážky,piecky na kúrenie, lavice pospájené a v nich kalamáre, písalo sa perom s drevenou rúčkou
kamoš.jpg  
kalamár.jpg  
1/1
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Súdne pojednávanie s Karlom Gottom

2 0
Ja Jozef Ja Jozef

Ja Jozef je offline (nepripojený) Ja Jozef

obyčajný človek na dôchodku
Asi pred týždňom som si to pozrel ...aj niekoľko zábavných programov staršieho dáta ...silvestrovské, televariete ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

robil som porádek

ak chcel živnostník v 1990 vykonávať zahraničnú obchodnú činnosť, musel v prospech federálneho ministerstva zahraničného obchodu vinkulovať 20 litrov a preukázať finančný kredit. obidve potvrdenia boli prílohami k žiadosti - na fmzo v prahe - o vydanie povolenia na vykonávanie zoč.
zoč1.jpg  
zoč2.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať