Zavrieť

Porady

Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya
teraz som si spomenula na prve tranzistorove radia, ktore sa v cssr vyrabali zaciatkom 60-tych rokov: taky akoze "kozeny" kufrik aj s ruckou a bol vo velkosti maleho zosita (skor 15 zositov na sebe) ... teda hrubsi ako jeden zosit a mal nad reproduktorom latku s dvoma velkymi plexisklovymi kolieskami ...
potom neskor sa zacali aj malinke vyrabat, tusim zn. Zuzana boli ako prve a tie uz sa priblizovali rozmermi ku krabicke cigariet (tak ok, takej trosku vacsej krabicke) kto mal tranzistor, ten bol frajer - dala sa "modra vlna" v piatok pocuvat aj vonku
Jáááj, pamatám, pamatám..... A po korze sa chodilo s tranďákmi pri uchu Modrú vlnu som počúvala každý piatok. Aj telku sme už mali, ale modrá vlna vždy vyhrala.
Fuj, ale si už toho pamätáme. Ayyka, prečo si tak dobre nepamätáme aj veci v robote? Furt na dačo zabudnem
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ayya
teraz som si spomenula na prve tranzistorove radia, ktore sa v cssr vyrabali zaciatkom 60-tych rokov: taky akoze "kozeny" kufrik aj s ruckou a bol vo velkosti maleho zosita (skor 15 zositov na sebe) ... teda hrubsi ako jeden zosit a mal nad reproduktorom latku s dvoma velkymi plexisklovymi kolieskami ...
potom neskor sa zacali aj malinke vyrabat, tusim zn. Zuzana boli ako prve a tie uz sa priblizovali rozmermi ku krabicke cigariet (tak ok, takej trosku vacsej krabicke) kto mal tranzistor, ten bol frajer - dala sa "modra vlna" v piatok pocuvat aj vonku
To ste boli zazobaní.... :p Najlepšie rádio bolo vyrobené doma na jednu plochú baterku, celé to držalo pokope spojené hnedou gumkou.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Aj farebný televízor sme mali, bolo dostať takú farebnú fóliu, ktorá sa nalepila na obrazovku.To sa pozeralo!!!!
Na ulici sme mali televízor prví tak k nám chodili na kino všetci okolití susedia, hokej s Rusmi, Bela a Sebastián, Štyria tankisti a pes, Angelika atď
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ANNAP
Aj farebný televízor sme mali, bolo dostať takú farebnú fóliu, ktorá sa nalepila na obrazovku.To sa pozeralo!!!!
Na ulici sme mali televízor prví tak k nám chodili na kino všetci okolití susedia, hokej s Rusmi, Bela a Sebastián, Štyria tankisti a pes, Angelika atď
Pamätáte sa na film Goro biely pes? To bol nejaký Juhoslovanský alebo nejaký odtiaľ z Balkánu, sa mi zdá. Strááášne všetci na ňom plakávali. A 30 prípadov Majora Zemana. Sanitka. Nemocnica. A rozprávky Včielka Maja (neskôr) , Miazgovci, a tie staršie večerníčky si nespomínam na veľa - Kremienok a Chocholúšik, Maťko a Klinček, ozaj - Víla Amálka a Motýľ - čo, ako sa volal? Mali sme pexeso s týmito rozprávkami, veľmi sme boli naň hrdé...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Goro bol japonský seriál. Každý veľký, biely pes, ktorého som potom stretla, sa volal Goro. Mariannka, ale Ty si potom mladšia ako ja, ja si pamätám ešte francúzsky seriál Bella a Sebastián. Bolo to krásne a mala to aj veľmi peknú úvodnú pesničku, ktorá sa dlho hrávala v rádiách. Občas ju ešte počujem, síce veľmi zriedka, ale vždy si na ten seriál spomeniem.
0 0
jurko jurko

jurko je offline (nepripojený) jurko

Pre Marianna01: Motýľ sa volal Emanuel.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

jurko
Pre Marianna01: Motýľ sa volal Emanuel.
Motyl Emanuel a Makova panenka - na Slovensku - dievcatko Makovicka. Nedavno som to citala synovi na dobru noc a knizka mala nazov Makulienka.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Eulalia
Goro bol japonský seriál. Každý veľký, biely pes, ktorého som potom stretla, sa volal Goro. Mariannka, ale Ty si potom mladšia ako ja, ja si pamätám ešte francúzsky seriál Bella a Sebastián. Bolo to krásne a mala to aj veľmi peknú úvodnú pesničku, ktorá sa dlho hrávala v rádiách. Občas ju ešte počujem, síce veľmi zriedka, ale vždy si na ten seriál spomeniem.
Belu a Sebastian si pamätám, len to tu už niekto spomínal... Mali sme aj knižky: Bella a Sebastian, Sebastian a Mary Morgan a tretiu už neviem ako sa volala.
Ale teraz je v Anglicku kapela, ktorá sa volá Bella and Sebastian, hrajú výbornú muziku, predpokladám, že väčšine z nás by sa páčila. V prípade záujmu pošlem vzorku. Majú aj stránku, môžeš vyhľadať cez google, neviem presne adresu.

Emanuel,ano, tak sa volal... A Maková panenka.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Pre mňa strašná tragédia bola v nedeľu večer Nedeľná chvíľka poézie- mali sme iba jeden program a nebolo kam prepnúť !!!!!!
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

a pamätáte si na tie strašné šanpóny na vlasy z maďarska?zabudla som ako sa volali ale bolo to veľké balenie a boli z toho lupiny
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Alllena
a pamätáte si na tie strašné šanpóny na vlasy z maďarska?zabudla som ako sa volali ale bolo to veľké balenie a boli z toho lupiny
Myslím, že sa volali Melinda.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Jáááj, pamatám, pamatám..... A po korze sa chodilo s tranďákmi pri uchu Modrú vlnu som počúvala každý piatok. Aj telku sme už mali, ale modrá vlna vždy vyhrala.
Fuj, ale si už toho pamätáme. Ayyka, prečo si tak dobre nepamätáme aj veci v robote?
A co ti ja poviem, dievca moje? Zabudla som uz preto to tak je

uz sa tu spominalo magicke oko, my sme mali take radio s magickym okom, ale hralo iba vtedy, ak bolo "v zaklone" oprete sikmo o stenu - aj buchat sme museli niekedy po nom, ked same od seba prestalo - az sme do steny taku malu dierku s tym radiom vybuchali - skoda, ze si uz znacku nepamatam
a prikladam dva obrazky: ten tranzistor co som spominala a este: takyto sme mali prvy televizor u nas doma manes 2 sa volal
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

tibor
mne z reklám utkvela v pamäti vždy reklama na mrkvový džús, ktorý som neznášal:

Pirueta džúúúúúús!

a čo tak výhodný nákup pod jednou sterechou? PRIOR!
A ešte Karola džús. Nebol náhodou v v plechovke s tmavomodrým obalom a oranžovým pomarančom?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ibaka
Pre mňa strašná tragédia bola v nedeľu večer Nedeľná chvíľka poézie- mali sme iba jeden program a nebolo kam prepnúť !!!!!!
Ale musíte uznať, že keď začal recitovať Viliam Záborský tak to stálo za to.

1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristína
A ešte Karola džús. Nebol náhodou v v plechovke s tmavomodrým obalom a oranžovým pomarančom?
Ten bol dobrý.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Kristína
A ešte Karola džús. Nebol náhodou v v plechovke s tmavomodrým obalom a oranžovým pomarančom?
mnaaam, tak ten som zboznovala :p
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ayya
takyto sme mali prvy televizor u nas doma manes 2 sa volal
Podobný ukrývame v komore - kúpili sme pred tromi rokmi dom aj s televízorom (2+1 ) - výhodná kúpa. Teraz čakáme, kedy bude zber nebezpečného odpadu, aby nám ho odniesli...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Pamätám sa na prvý farebný televízor. Chodili sme na zédéšku a do spoločenskej miestnosti nás nahnali pozerať vojnový film. Celý obraz bol zelený a v jednom rohu červený. Ten televízor bol EKRAN ruskej výroby,bol veľký a topil ako akumulačky.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
[quote=willma]Ale musíte uznať, že keď začal recitovať Viliam Záborský tak to stálo za to.


Willma, máš pravdu, ale vtedy ako chlapcovi v puberte mi to nič nehovorilo, dnes by som ho rád vypočul. Bol to skutočne veľký umelec, akých máme málo.
1 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Ja si spominam, ako ma mamina poslala na Vianoce odstat radu na vajicka. Stala som na ne s kamoskou 5 hodin... Vtedy sme mali z toho zabavu, celu dobu sme prekecali...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať