Zavrieť

Porady

Usporiadat
Marián III Marián III

Marián III je offline (nepripojený) Marián III

Neviea ake ste ročníky, ale ja sa pamätám, že keď maslo stálo 11 korún, môj plat bol 1 350 v hrubom, dnes je to 13 500, ale nevidel som maslo za 110 sk, taktiež môj prvý farebný televízor stál 10 násobok môjho platu + úplatky tomu, kto mi ho zohnal.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

[quote=Ibaka]
willma
Ale musíte uznať, že keď začal recitovať Viliam Záborský tak to stálo za to.
Willma, máš pravdu, ale vtedy ako chlapcovi v puberte mi to nič nehovorilo, dnes by som ho rád vypočul. Bol to skutočne veľký umelec, akých máme málo.
Ked nedavno reprizovali Gabora Vlkolinskeho, normalne som si to so zaujmom pozrela. Vtedy boli pani herci!:p
1 0
Dass Dass

Dass je offline (nepripojený) Dass

pri čítaní týchto spomienok na detstvo ma napadla rozpravka Čert Brumteles - bábkova a nahovoril ju Jozef Kroner. Četr stale chcel robit ludom zle a vždy to dopadlo opacne . Jedena epizoda ma pravidelne napadne pri cestovaní autom - vytlky na ceste - Brumteles ich zalieval asfaltom a neustale si pri tom opakoval Škodiť, škodiť, škodit !!! O ako by sa zišiel aj teraz pre našich cestárov a ani cestnu dan by nepotreboval .
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

a co texty a melodie pesniciek:p , teraz take nervovoparalytické
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Willma, máš pravdu, ale vtedy ako chlapcovi v puberte mi to nič nehovorilo, dnes by som ho rád vypočul. Bol to skutočne veľký umelec, akých máme málo.[/quote]
Síce mimo témy ale neodpustím si - zdravím kolegu






0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Keď už ste spomínali Modrú vlnu, ja som mala rada sobotňajšie upratovanie už len kvôli tomu, že som si vypočula Ma-ra-tóóón a rozhlasovú hru pre mládež. Tie hry by som prijala aj dnes - a možno to aj niektorá stanica vysiela, len o tom neviem. Ak viete, potešte ma.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Rozhlasová hra pre mládež sa v SR vysiela doteraz cca o 14.00.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

To som ani netušila. Ale taký Emil Filo je už asi len v hrách pre pamätníkov. A rozhlasové hry pre stárež nedávajú?
1 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

abel
To som ani netušila. Ale taký Emil Filo je už asi len v hrách pre pamätníkov. A rozhlasové hry pre stárež nedávajú?
Elenka, budeme počúvať hry pre mládež a nebudeme myslieť na to, že sme stárež Čo povieš? Možno, ak dajú nejakú staršiu, čo si pamätáme, aj pri nej omladneme. Zbožňovala som, keď dávali nejakú verneovku. Pamätám si 2 roky prázdnin. Tie boli tuším v dvoch pokračovaniach. Bolo to super.:p :p :p
1 0
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
Ten autobus nás vozil aj na naše slávne zemiakové brigády, kde nám ako desiatu dávali " poaštiku" a chodili sme zbierať aj každú sobotu.
A ešte krátky básnický príspevok z tých čias: Poznáte to niekto?
" Vždy keď siedmy november ukazuje kalendár, ľuďom v srdci teplo je sťa by vracala sa jar. V Leningrade v tento deň proletári povstali, na Aurore zaviali revolučné zástavy. A pod nimi Lenin stál on ich viedol do boja .......
a ďalej už neviem - alebo na ostatné sa nepamätám.
Čaute!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Daju
Ten autobus nás vozil aj na naše slávne zemiakové brigády, kde nám ako desiatu dávali " poaštiku" a chodili sme zbierať aj každú sobotu.
A ešte krátky básnický príspevok z tých čias: Poznáte to niekto?
" Vždy keď siedmy november ukazuje kalendár, ľuďom v srdci teplo je sťa by vracala sa jar. V Leningrade v tento deň proletári povstali, na Aurore zaviali revolučné zástavy. A pod nimi Lenin stál on ich viedol do boja .......
a ďalej už neviem - alebo na ostatné sa nepamätám.
Čaute!
on ich viedol do boja ,aby bolo vždy dosť chleba ,radosti a pokoja.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Daju
Ten autobus nás vozil aj na naše slávne zemiakové brigády, kde nám ako desiatu dávali " poaštiku" a chodili sme zbierať aj každú sobotu.
A ešte krátky básnický príspevok z tých čias: Poznáte to niekto?
" Vždy keď siedmy november ukazuje kalendár, ľuďom v srdci teplo je sťa by vracala sa jar. V Leningrade v tento deň proletári povstali, na Aurore zaviali revolučné zástavy. A pod nimi Lenin stál on ich viedol do boja .......
a ďalej už neviem - alebo na ostatné sa nepamätám.
Čaute!
Ja si to pamätám trošku inak: Vždy keď siedmy november ukazuje kalendár, ľuďom v srdciach teplo je sťaby vracala sa jar. v Rusku v tento slávny deň proletári povstali, Leningradom zaviali revolučné zástavy. Pred zástupmi Lenin stál on ich viedol k víťazstvu, v ten deň všetky národy vykročili ku šťastiu. Ľudia to je doba odtvtedy. Ale tie básničky si pamätám, čo sme sa ich narecitovali.

Majka s tým chlebom to bolo v nejakej inej už si to moc nepamätám.....ale bolo tam niečo ako........potom prišiel veľký Lenin viedol ľudí do boja aby mali veľa chleba, radosti a pokoja.......
0 0
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
MajaP a Simonab vidím, že Ružomberok vedie v prednese proletárských básničiek
nás to tam asi dobre naučili, keď si to akosi pamätáme - ja som tiež Ružomberok.
Daju
Čaute
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Daju
MajaP a Simonab vidím, že Ružomberok vedie v prednese proletárských básničiek
nás to tam asi dobre naučili, keď si to akosi pamätáme - ja som tiež Ružomberok.
Daju
Čaute
Ty beťárka a to hovoríš až teraz?
A Simonka máš veľkú pravdu ,lebo sme sa smiali,keď dcéra recitovala:Potom prišiel veľký Leniv,zviedol ľudí do boja.......
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Melnick
Ty beťárka a to hovoríš až teraz?
A Simonka máš veľkú pravdu ,lebo sme sa smiali,keď dcéra recitovala:Potom prišiel veľký Leniv,zviedol ľudí do boja.......
Majka to je dobré.:p :p :p
No veru Daju, to hovoríš až teraz? Majka asi by sme mali tiež oživiť tému stretko - Liptov, Orava.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Simonab
Majka to je dobré.:p :p :p
No veru Daju, to hovoríš až teraz? Majka asi by sme mali tiež oživiť tému stretko - Liptov, Orava.
Oživte, oživte!!! Piatok, sobota, nedeľa som v Ružomberku. Rada by som sa stretnúť a spoznať dalších poradákov osobne .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ajacik
Oživte, oživte!!! Piatok, sobota, nedeľa som v Ružomberku. Rada by som sa stretnúť a spoznať dalších poradákov osobne .
Ajacik a kde konkrétne sa budeš nachádzať,nemusíš prezrádzať detaily.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Melnick
Ajacik a kde konkrétne sa budeš nachádzať,nemusíš prezrádzať detaily.
priamo v ružomberku. Na ul. sv. Anny (pri požiarnikoch)
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra


tak túto váhu máme doma ešte dnes a váži stále presne.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ajacik, kde si tam bola, veď na S. Anne som ja?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať