Zavrieť

Porady

Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
misoft
Náááá šak je to opak - ženský rod šraca.....
...poneváč buzerant ?
0 5
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
Alebo šrac bez "klobásky s dvoma vajíčkami a tatárskou omáčkou".....
0 5
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nemôžu tu byť iba princezné, a po druhé nebudem kukučke preberať erko.
A na šracku je ešte veľmi malinká. :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nemôžu tu byť iba princezné, a po druhé nebudem kukučke preberať erko.
A na šracku je ešte veľmi malinká. :-)
Chceš použiť adekvátny výraz, ktorý je úplne na rovnakej úrovni šraca ?
Nuž daj čája, čájočka...

...a môžete hodnotiť.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Boli na dolniakoch na chalupe a sused, ktorý ich videl prvýkrát ... do kočíka, tak čo hééérečka?
Neviem kedy sa začala používať čája, nepáči sa mi to.
Ale konečne spoznala reálnu dedinskú "háveď", komplet, aj toho fešáka kohúta s perím na nohách, dedo s ňou pochodil pomaly celú obec, lebo doma iba vodné zvieratstvo, bežné vtáctvo a ples psov s poníkom. Tak pribudli patričné citoslovcia.
Veď ju tak volám iba tu, doma inak.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
Našej šracinke kúpili v NL sedačku na bicykel, a má presne takéto rúčky, tak sa má za čo pri jazde držať, jej aj ľuďom sa to evidentne páči, lebo komentujú. Zatiaľ iba tak po svojom okolí pomaličky, mne sa to moc nepáči, lebo helmu ešte nemá.
Nedráždi, nie "šracinka" ale "čajočka" (podľa východniarskeho slovenského pravopisu)
0 2
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Srac sa hovorilo aj v BA, tak to nie je kosicky slang.
Sracinka = male dievcatko, caja a cajocka = vacsie dievca az slecna.

A Favorita som kupil na prvu navstevu v obchode (zaciatok Kriznej).
Ale bolo to so stastim, tymto som vykupil vsetky (vystavene) zasoby.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Srac sa hovorilo aj v BA, tak to nie je kosicky slang.
Sracinka = male dievcatko, caja a cajocka = vacsie dievca az slecna.

A Favorita som kupil na prvu navstevu v obchode (zaciatok Kriznej).
Ale bolo to so stastim, tymto som vykupil vsetky (vystavene) zasoby.
Mne Ti je jedno jak lanský sňah...

Ešte by ma ale zaujímalo, že kedy sa tak hovorilo...že šrac a či čája....že ktoré roky presnejšie.
Lebo ako vravím, pochodil som po Slovensku teda dosť...nie raz sa mi stalo, že nevedeli, o čo sa jednalo.
Musel som prekladať...Blavákom dupľom.

...a tá šracinka ?
Kuwa, tú ani JULS nepozná...
0 2
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
vicktor
Srac sa hovorilo aj v BA, tak to nie je kosicky slang.
Sracinka = male dievcatko, caja a cajocka = vacsie dievca az slecna.

A Favorita som kupil na prvu navstevu v obchode (zaciatok Kriznej).
Ale bolo to so stastim, tymto som vykupil vsetky (vystavene) zasoby.
Mne Ti je jedno jak lanský sňah...

Ešte by ma ale zaujímalo, že kedy sa tak hovorilo...že šrac a či čája....že ktoré roky presnejšie.
Lebo ako vravím, pochodil som po Slovensku teda dosť...nie raz sa mi stalo, že nevedeli, o čo sa jednalo.
Musel som prekladať...Blavákom dupľom.

...a tá šracinka ?
Kuwa, tú ani JULS nepozná...
Hovorilo sa šrác a čaja, okolo roku 1975 som tam bol na návšteve, okolo Košíc, dovtedy som tie výrazy nepočul
0 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ako dieťa som vyrástla na týchto kuchynských pomôckach, verte, neverte, ale po rôznych dobových vychytávkach, sa mi najlepšie pracuje práve s týmito starinkami
81cc595314ce66d3960b994cabd6f028.jpg  
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... tá kuchárska kniha tam vzadu.... šak to asi moja.... (teda tiež mám takú)....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Fíííí - aká šikovná
1 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Terezia13
Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
Na 4 roky si bola riadne vybitá. Rodičia mali z teba radosť. Zostalo to?
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
Na 4 roky riadne vybitá.
Šak sa rodičom vydarila..... ... dobré gény....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
Čo môžeš urobiť hneď, neodkladaj...
Veď prečo si nosiť robotu domov, viď = skoro zabil ?
Fásla by si ešte rovno v obchode...to aby si ľudia nemysleli, že si rozmaznaná.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Tweety
Terezia13
Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
Na 4 roky si bola riadne vybitá. Rodičia mali z teba radosť. Zostalo to?
no práve, nezostalo, to boli moje jediné "vydriapané" poklady, potom som už bola vzorovo nežiadostivá a "nedravá"
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
Tweety
Terezia13
Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
Na 4 roky si bola riadne vybitá. Rodičia mali z teba radosť. Zostalo to?
no práve, nezostalo, to boli moje jediné "vydriapané" poklady, potom som už bola vzorovo nežiadostivá a "nedravá"
Možno keby rodičia zaujali k týmto udalostiam iný výchovný prístup, mohli ťa vytvarovať inak.
Viď dnešné smery výchovy, razia sa úplne iné. Ako to dopadne, nechcieť radšej tušiť.
Ja som sa vždy pred vstupom do hračkárstva, potravín ... s deťmi dopredu dohodla. Nezažili sme krik, ani hádzanie sa o zem, pritom hračiek mali aj tak do aleluja, aj si mohli vyberať, aj som im šila.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Terezia13
Tweety
Terezia13
Terezia13
ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
.....hmm idem s pravdou von..........ja som si takto potom kúpila ešte aj kočík pre bábiky..........len potom to už odniesla mamulienka moja.........ale ten kočík bol krásny a stál za to "trochu" kriku
Na 4 roky si bola riadne vybitá. Rodičia mali z teba radosť. Zostalo to?
no práve, nezostalo, to boli moje jediné "vydriapané" poklady, potom som už bola vzorovo nežiadostivá a "nedravá"
Možno keby rodičia zaujali k týmto udalostiam iný výchovný prístup, mohli ťa vytvarovať inak.
Viď dnešné smery výchovy, razia sa úplne iné. Ako to dopadne, nechcieť radšej tušiť.
Ja som sa vždy pred vstupom do hračkárstva, potravín ... s deťmi dopredu dohodla. Nezažili sme krik, ani hádzanie sa o zem, pritom hračiek mali aj tak do aleluja, aj si mohli vyberať, aj som im šila.
veď áno, ale ja som bola vždy skromné dieťa, ktoré sa nikdy ničoho nedožadovalo, nikdy som nepotrebovala byť v strede pozornosti a kde nič tu nič som si nakúpila najprv bicykel a potom kočík a tam to aj skončilo
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

To je aspoň vtipné "nakupovanie"..keby si sa hádzala o zem, tak ťa tam nechám a ani sa k tebe nepriznám
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať