Zavrieť

Porady

pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
alaya1
S takymito som dostavala po prstoch na hodinach klavira, ked som hrala chybny ton. Super pedagogicka to bola. Od ukoncenia ZUS som netukla na klaves
Mne na dlani učiteľka za pravopisné chyby rozmlátila drevené pravítka a po skončení ZDŠ píšem ďalej. Mala pravdu keď povedala : To aký má byť pravopis si zapamätáš do dôchodku
Ta ne? však číslo 54
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Terezia13
babka - ježibabka
Kto si šanuje, ten má. Pošlem?
no pier máme viac - plný šuplík a krabice - pochopiteľne už vypísané, ľahšie sa kúpi pero, tuhy väčšinou nepasujú a s perami do obchodu sa mi tiež nechce chodiť, aby sa našla správna náplň, a ten druhý "arzenál" peknota, s tou "koliečkovou" gumou som nevedela gumovať, ostala mi vždy poriadna šmuha
Šláger mojej mladosti bolo čínska prepiska. Mám taký dojem že stála okolo 29 Kčs a náhradná náplň 7,50. Potom som dostal k Vianociam čínsku sadu prepisku aj plniace pero. radšej som písal na prednáškach plniacim, to už dnešné deti nevedia ani z počutia. Dnes prepiska v ševte 1 náplň 0,7 či ako no šetri gumu musíš vygumovať nanečisto mimo na papieri a potom naostro, dnes používam tak málo že si ju najprv trocha zrežem nožíkom
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Terezia13
babka - ježibabka
Kto si šanuje, ten má. Pošlem?
no pier máme viac - plný šuplík a krabice - pochopiteľne už vypísané, ľahšie sa kúpi pero, tuhy väčšinou nepasujú a s perami do obchodu sa mi tiež nechce chodiť, aby sa našla správna náplň, a ten druhý "arzenál" peknota, s tou "koliečkovou" gumou som nevedela gumovať, ostala mi vždy poriadna šmuha
Aha! Staré, poctivé gumy...stále funkčné, nezničiteľnééé. Som sa poriadne nahľadala, našťastie som ešte jednu mala. Terajšie nestoja za nič, trochu postoja a už sa rozpadnú.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
Terezia13
babka - ježibabka
Kto si šanuje, ten má. Pošlem?
no pier máme viac - plný šuplík a krabice - pochopiteľne už vypísané, ľahšie sa kúpi pero, tuhy väčšinou nepasujú a s perami do obchodu sa mi tiež nechce chodiť, aby sa našla správna náplň, a ten druhý "arzenál" peknota, s tou "koliečkovou" gumou som nevedela gumovať, ostala mi vždy poriadna šmuha
Aha! Staré, poctivé gumy...stále funkčné, nezničiteľnééé. Som sa poriadne nahľadala, našťastie som ešte jednu mala. Terajšie nestoja za nič, trochu postoja a už sa rozpadnú.
presne, ale už ich toľko nepoužívame ako za mladi
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
afrikánka
Terezia13
babka - ježibabka
Kto si šanuje, ten má. Pošlem?
no pier máme viac - plný šuplík a krabice - pochopiteľne už vypísané, ľahšie sa kúpi pero, tuhy väčšinou nepasujú a s perami do obchodu sa mi tiež nechce chodiť, aby sa našla správna náplň, a ten druhý "arzenál" peknota, s tou "koliečkovou" gumou som nevedela gumovať, ostala mi vždy poriadna šmuha
Aha! Staré, poctivé gumy...stále funkčné, nezničiteľnééé. Som sa poriadne nahľadala, našťastie som ešte jednu mala. Terajšie nestoja za nič, trochu postoja a už sa rozpadnú.
presne, ale už ich toľko nepoužívame ako za mladi
no to sa mi podarilo
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Pali! ty si si pomýlil rubriku!
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pavol54
afrikánka
Terezia13
babka - ježibabka
Kto si šanuje, ten má. Pošlem?
no pier máme viac - plný šuplík a krabice - pochopiteľne už vypísané, ľahšie sa kúpi pero, tuhy väčšinou nepasujú a s perami do obchodu sa mi tiež nechce chodiť, aby sa našla správna náplň, a ten druhý "arzenál" peknota, s tou "koliečkovou" gumou som nevedela gumovať, ostala mi vždy poriadna šmuha
Aha! Staré, poctivé gumy...stále funkčné, nezničiteľnééé. Som sa poriadne nahľadala, našťastie som ešte jednu mala. Terajšie nestoja za nič, trochu postoja a už sa rozpadnú.
presne, ale už ich toľko nepoužívame ako za mladi
A ja stále používam, veď ešte stále niečo kreslím, zakresľujem, píšem...a mýlim sa, viac, ako za mladi
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Terezia13
Pali! ty si si pomýlil rubriku!
veď to, hneď som vedel čo z toho vyjde , ale dnes sa už toľko nepoužívajú, niekedy aj preklepy sa dali tvrdou odstrániť
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
veď to, hneď som vedel čo z toho vyjde , ale dnes sa už toľko nepoužívajú, niekedy aj preklepy sa dali tvrdou odstrániť
To boli na to gumy - dvojfarebné - červená (mäkká) na tuhu a modrá (tvrdá) na preklepy.

Dnes sú aj také
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja s bratom sme boli frajeri, mali sme versatilky, karisbloky a iných kvalitných písacích potrieb do alleluja, brata stavbára, ten nás zásoboval. Ovládam značky, vtedy ešte frajerovi som kúpila originál pentelku, rysovacie rotringy a podobne, nechce sa mi hľadať a fotiť, mňa ani moju princeznú netreba pustiť do papiernictva.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Veď, to boli časy, keď sa "fasovali" všetky tieto kancelárske potreby, vrátane kožených aktoviek. Každý mal doma šecko, ani neviem, či niekto kupoval
0 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Aj som ešte niečo našla...tiež od stavbára
IMG_20190131_110055.jpg  
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

No aleeee, mínuskár, čo si žilo inde? Každý sa k niečomu dostal, pochybujem, že sa v tých časoch našiel niekto, kto nemal niečo z toho spoločného, či vyfasovaného, alebo odpisového
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Aj som ešte niečo našla...tiež od stavbára
Tú rysovaciu sadu som mal aj ja... zostalo len pár kúskov z nej, používali to i moji potomkovia, tak sa potratilo (čo už, dostali satarmo, stratí sa, tato kúpi ).
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tie rysovacie sady mal aj môj brat aj rôzne tie "tuše". Originál pentelky detto a najviac sa mi ale páčili písacie a rysovacie potreby - sada Faber Castell.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
Aj som ešte niečo našla...tiež od stavbára
mám doma, kúpil som keď som išiel na strednú stála v roku 1969 195 Kčs na výšku som zháňal drahý rotring,ale predavačka ma presvedčila že nemajú aby som kúpil rovnako dobrý lacnejší Mars steadler alebo tak nejak. logáro som po polroku vyradil, jeden dedko ponúkal od kamionistov kalkulačku privileg za 2500 Kčs (1976)
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj toto pamätám
51045534_10156986550483670_1067912947788939264_n.jpg  
NUC79149c_bezdomovci1.png  
51300731_2486699571372255_5866537499379105792_n.jpg  
1/1
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

6 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..hihi ..ako dnešné puzzle. Mám kdesi odložené. Syn mal rád.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať