Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

babka - ježibabka
Bolo ich viacej druhov. Aj s vodou ako píšeš. Nejaké názvy, ale neviem, či správne mi chodia po rozume ..... Unito Herkules, Fiľakovo ..... Pavol a okolo platní naukladané dolky si pamätáš To bývala papa. Ani masso sme nepotrebovali.
Pocuvajte vy "starci", aj ja si pamatam lokse...natrhane vo vandliku, pomastene, ocukrene a posypane makom. Maminu, ako vymetala husacim kridlom, okraje drhla dratenkou a lestila Sidolom, v izbach kachle Peterky. Neskor sa vymenili za naftove. V lete sa varilo na elektrike.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka


A pamätám si také lokše!!!
Možno môj najstarší brat "zožral" všetok lekvár, aj dnes je na sladké, vyvláči mi hlavne malinové džemy
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí
Babka všade inak fraštáčania a hore robili zemiakové lokše potreté masťou s makom, pri Bratislave lokše s husacinou, tu dole na juhu lokše k nejakej fazuľovej polievke. ja len s makom, zapíjam mliekom.
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pavol54
babka - ježibabka
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí
Babka všade inak fraštáčania a hore robili zemiakové lokše potreté masťou s makom, pri Bratislave lokše s husacinou, tu dole na juhu lokše k nejakej fazuľovej polievke. ja len s makom, zapíjam mliekom.
Tak predsa
Lokše VYRIEŠENÉ
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Lokše sú vyriešené, ale na dolky Pavol neodpovedal. Tak aby ste vedeli čo to bolo zač. Z tuhšieho kysnutého cesta vykrojené kolieska ako šišky. Uložilo sa to po okrajoch šporáka, aby to na prudkom ohni nezhorelo a pomaly sa to z oboch strán opieklo.Tie si asi mala v tom vandlíku. U vás aj u Pavla sa to možno volalo ináč.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nerobte chute! idem si namascic lokše
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Keď máš, len si daj. Ja by som mala zošiť uštrikované papučky. Som tu namiesto zošívania spala
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Také dolko-šišky pečené na okraji sporáka sa kolo Trenčína asi nerobili, aspoň ja, ani mng si na také nespomíname, veď sme tu mali babky.
A tie natrhané lokše s makom sa u nás robili, zrejme slovenská obdoba viedenského cisárskeho trhanca.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A čo táto trojkolka...mal niekto?
IMG_20170904_140145.jpg  
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sidol bol na medené kľučky, na "blahu" bolo černidlo, alebo sa vytieralo slaninovou skurkou. U nás sú dolky z hustého liateho cesta pečené na dolkárni. Priamo na peci sa pieklo kysnuté, ale popri buchtách, alebo koláči, len okrajky a horúce s maslom, dobre posolené, veru sme si prsty oblizovali. Aj moje deti sa tých "kúskov" dosýta najedli.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Náš sporák mal "antikorové"? okraje a tie sa leštili onym Sidolom...
Aj dvierka boli olemované.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

El.sporák...šesťdesiate roky
IMG_20190302_100344.jpg  
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

My sme mali iba trúbu a dvojplatničku. U svokrovcov keď som bola chvíľu za nevestu tuším ani elektrický nemali. Veru si nespomínam. Ale stále spomínam najlepšie lokše som jedla od Trenčína Otec bývalej kolegyne bol autobusár a keď jej mama piekla a mal službu, tak jej doniesol. Tam nebolo ani cesto cítiť, len lekvar a mak. Paráda.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
babka - ježibabka
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí
Ja lokše netočím, šmalec, cukor mak, keď ku kačke tak len šmalec, dávam na seba a pod vandlíček aby sa sparili. Husacie krídlo nemám, to sa kua ťažko zháňa u nás. Hoci už sa na tom robí. Varím na fiľakovskej peci a ani som nevedela, že načo je ten dekel na platni vyberací. v návode nepíše a za mladi som u babky na čerešni alebo na hruške trávila návštevy a nie v kuchyni, to zato som sprostá v takých veciach.
Naposledy upravil bettylou : 03.03.19 at 03:26
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

bettylou
babka - ježibabka
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí
Ja lokše netočím, šmalec, cukor mak, keď ku kačke tak len šmalec, dávam na seba a pod vandlíček aby sa sparili. Husacie krídlo nemám, to sa kua ťažko zháňa u nás. Hoci už sa na tom robí. Varím na fiľakovskej peci a ani som nevedela, že načo je ten dekel na platni vyberací. v návode nepíše a za mladi som u babky na čerešni alebo na hruške trávila návštevy a nie v kuchyni, to zato som sprostá v takých veciach.
Takto si trávila?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Kovosmalt Trnava, Filakovo
Mali sme ruru na pecenie, dvojplatnicku
Aj takuto pracku, kachle Club, naftove kachle, v roku 1972 sme sa stahovali do panelaku. Nutene, domy asanovali...by to cert zobral, mali sme velku zahradu, aj domcek bol sikovny, stacilo spravit ustredne kurenie...cele sa to tahalo niekolko rokov. Je to mizerny pocit, vzdy mi tecu slzy, ked pridem a postavim sa tam, kde bola brana...
IMG_20190303_144904.jpg  
IMG_20190303_142420.jpg  
IMG_20190303_143626.jpg  
IMG_20190303_142547.jpg  
IMG_20190303_142513.jpg  

IMG_20190303_142645.jpg  
1/1
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Afri, v takej el.rúre som na chate chatičke piekla ešte pred dvoma rokmi. Ešte furt fungíruje ale už som ju poslala na oddych.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mne zostala iba dvojplatnička, stále hreje...práčku sme vyhodili iba nedávno, tiež bola funkčná. Držali sme ju, že ak by náhodou zlyhala Tatramatka, aby bolo na čom oprať, ale tá stále drží a drží. Nie, nevymením, pokiaľ neodíde sama!
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

tu máte k tomu aj "rendlík", aktuálne foto, nepoužitý
IMG_20180702_120535.jpg  
IMG_20180702_120601.jpg  
1/1
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať