Zavrieť

Porady

uctovanie 1/2 osobomesacne za chov psa v domacnosti ?

Chcem sa spytat niekoho kto sa vyzna v BYTOVOM PRAVE ...


Totiz mali sme schodzu vlastnikov bytov kde zo 60 vlastnikov bytov sa jej zucastnilo 20 a z toho 18ti schvalili, ze za kadzeho psa v domacnosti sa bude uctovat 1/2 osobomesacne, 2ja sa zdrzali hlasovania.
Nam psickarom to bolo oznamene len ze od 1.1.2011 bude uctovane 1/2osobomesacne za kadzeho psa v domacnosti ale kolko presne to cini EUR a za co konkretne ake sluzby budeme platit sa neuviedlo Zalohovy predpis zatial nema nik zo psickarov zmeneny.

Tuto vec riesim so spravcom a to tak ze som mu poslala pisomnu ziadost o zrusenie tohto poplatku. V ktorom som poukazala na to ze: Pes nie je z právneho hľadiska osoba a preto na psa nemôžu byť v zálohovom predpise účtované osobomesiace (ani ½ osobomesiaca). Osobomesiace znamená sumárny počet osôb užívajúcich byt/nebytový priestor. Za osoby sa považujú len ľudia a nie zvieratá. Pes je klasifikovaný ako vec. Oprela som sa o Ústavu SR aj o zákon č. 202/2002 Z.z., ktorý upravuje podmienky držania a chovu psov presne vymedzuje podmienky držania psa teda povinnosť zaevidovať psa do evidencie obce. V súvislosti s tým sa platí miestna daň na psa a to je v mestskej časti vyrúbený poplatok vo určitej výške za kalendárny rok.
Taktiez som polozila otazku :Na základe týchto skutočností prečo by sme mali my majiteľia psov platiť duplicitne za chov našich domácich miláčikov ( dan zo zakona a este aj vlastnikom bytov )? Len preto, že pár ľudí v bytovom dome prejavuje veľkú nenávisť voči týmto spoločenským tvorom? Ide o čistú diskrimináciu z ich strany a nie ohľaduplnosť. Venčíme našich psov 2/3 denne ale čo potom iní susedia?
- nájomníci, ktorí majú časté navštevy známych, rodiny
- mamičky na materskej, ktoré chodia so svojimi ratolesťami tiež na prechádzky
- deti, ktoré častejšie chodia von a dnu
- chovatelia iných domácich zvierat taktiež používajú vodu a odpad
- ľudia, ktorí majú na chodbe kvety a tiež musia páliť svetlo, keď ich idú večer poliať a tým aj prejdú viac po schodoch
a takto môžem pokračovať ďalej...

Táto požiadavka diskriminujúca len psíčkarov je nezmyselná. Ak chce niekto spravodlivo vyhodnotiť pohyb ľudí v obytnom dome, nech navrhne turnikety na čip pri vchodových dverách. Podľa počtu vstupov by platili osvetlenie a podľa počtu hodín strávených doma ostatné poplatky, nakoľko človek, ktorý strávi celý deň v práci nemá takú spotrebu ostatných služieb ako niekto, kto je celý deň doma.
Týmto chcem len upozorniť na uplnú absurditu rozhodnutia zmeny zálohového predpisu, ktorá nebola schválená 2/3 väčšinou vlastníkov.


Vec sa ma tak mmt, ze odpoved od spravcu je, ze poplatok nezrusi a ze navrhne novu schodzu. Lenze nevie kedy ta schodza sa uskutocni a je otazne kolko zas sa tam ludi zide, nakolko vacsina ludi z domu tam nema chut chodit uz len z toho dovodu, ze sa tam vzdy preberaju sukromne zalezitosti a nie technicky stav domu.

Pomaly uplynie 3mesacna lehota od schvalenie tohto poplatku a ja som pevne rozhodnuta to postupit na sud.

Viete mi niekto poradit v tejto veci nieco viac? ten kto pozna bytove pravo ?


Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ufinka Ufinka

Ufinka je offline (nepripojený) Ufinka

dodatocne dakujem : )
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pravidelné kontroly, údržba a opravy výťahov sa hradia z FO. Spotreba elektrickej energie za výťahy sa rozpočítava na osoby.
0 0
Ufinka Ufinka

Ufinka je offline (nepripojený) Ufinka

doplnam nehadrkovala by soms a tu keby islo o male cistky ale u nas to vychadza tiez na 50-60EUR rocne
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

čo to u vás robíte ?. Veď u nás je vo vchode 32 bytov a náklady na elektriku výťahu nás stojí ročne 12 Eur na l osobu a osvetlenie 1,60 Eur. To čo, uvádzaš je strašne veľa.
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

tiež sa pýtam ako aj vierkaz - to sú vysoké náklady. Buď nám hovoríš ročný náklad na celý byt (teda napr. na 4-clennú rodinu), alebo tam máte čierny odber.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

verkaz Pozri príspevok
čo to u vás robíte ?. Veď u nás je vo vchode 32 bytov a náklady na elektriku výťahu nás stojí ročne 12 Eur na l osobu a osvetlenie 1,60 Eur. To čo, uvádzaš je strašne veľa.
My sme mali v roku 2009 náklady na elektrinu spoločných priestorov 21,86€ na osobu a na výťah 8,48€ na osobu. Máme 27 bytov, 8 poschodí. Vlani nám menili istič, takže už budú náklady za túto elektrinu zrejme v nižšej sadzbe.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Práve som sa pozrela na mesačný predpis. V roku 2009 som v ňom mala na spoločné osvetlenie 1,19 €, v tomto roku 6,09 €. To robia tie ističe?
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mária27 Pozri príspevok
Práve som sa pozrela na mesačný predpis. V roku 2009 som v ňom mala na spoločné osvetlenie 1,19 €, v tomto roku 6,09 €. To robia tie ističe?
Pozri sem, http://www.porada.sk/t137635-naklady...-r-2009-a.html
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

No áno, západoslovenská energetika. My sme stredokraj, nás sa to netýka, tak preto máme nižšie náklady. Ale niečo som počula, že to už padlo a náklady by ste mali mať rozpočítané v nižšej sadzbe. No nesledovala som to úplne, ale išlo tam o uznanie, či chodby domov a vstupné schodišťia patri k bytovému domu, lebo ZSE si to preklasifikovala a aj ministerstvo tvrdilo, že to nie je domácnosť. Aspoň toľko o tom viem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

workerka Pozri príspevok
No áno, západoslovenská energetika. My sme stredokraj, nás sa to netýka, tak preto máme nižšie náklady. Ale niečo som počula, že to už padlo a náklady by ste mali mať rozpočítané v nižšej sadzbe. No nesledovala som to úplne, ale išlo tam o uznanie, či chodby domov a vstupné schodišťia patri k bytovému domu, lebo ZSE si to preklasifikovala a aj ministerstvo tvrdilo, že to nie je domácnosť. Aspoň toľko o tom viem.
Nerozumiem celkom, ak by sa elektrina do spoločných priestorov a na používanie výťahu považovala za elektrinu dodanú niekomu inému ako domácnostiam v bytovom dome, tak by bola lacnejšia?? Ministerstvo tvrdilo, že to nie je domácnosť? Je to síce , ale skús trochu konkrétnejšie.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

No, pozerám sa do zákonov platných od 1.1.2011, nevidím to zmenené. Ale JASPI mešká, ešte nemá všetky úplné znenia.

Pre Kvaku: účtovali elektriku spoločnú vyššiu ako pre domácnosti o spotrebnú daň. Pozri prílohu. Ale elektrika nie je pes, je to mimo témy.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Od. 01.01. 2011 je možnosť platiť za elektriku v spoločných priestoroch lacnejšie (je to považované za domácnosť).
Je tu o tom otvorená aj téma.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

To viem, ale koľko papierov je k tomu treba poslať. Reagovala som preto, že v príspevku workerky bolo, že aj ministerstvo tvrdilo, že to nie je domácnosť. No nie je to pravda, inak by sa do domov nedala dodávať elektrina bez spotrebnej dane.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...spýtam sa len takto:..ak v byte sú trvale prihlásení 4 nájomníci,počet osobomesiacov je 48...môže byť počet osobovýťahov v tomto prípade 69?...

(pýtam sa preto, lebo prišla za mnou moja kamka riešiť problém s OSBD-nevedeli jej vysvetliť, prečo osobomesiacov má 48 a osobovýťahov 69...nie je to jasné ani mne)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To je nejaká somarina, predsa aj výťah užívali len štyri osoby 12 mesiacov. Nech dá písomnú reklamáciu a musia jej písomne odpovedať. To by som chcela vidieť, čo jej odpovedia.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no uvidíme..napísali sme, poslali,potom napíšem, čo odpovedali...
0 0
1468 1468

1468 je offline (nepripojený) 1468

My na prízemí musíme platit zálohovo na el.energiu výtahov,pričom výťah využijeme cca päťkrát v mesiaci.Týmto sa chcem opýtať či by nemali platit aj vlastníci domacich milačikov(venči ho päťkrat denne),kde by sa (milačik)rátal ako osoba
Naposledy upravil Dav : 13.02.11 at 18:39
0 0
1468 1468

1468 je offline (nepripojený) 1468

aj za dieta sa uctuje 1/2osobomesačne
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie! Celý!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať