Zavrieť

Porady

uctovanie 1/2 osobomesacne za chov psa v domacnosti ?

Chcem sa spytat niekoho kto sa vyzna v BYTOVOM PRAVE ...


Totiz mali sme schodzu vlastnikov bytov kde zo 60 vlastnikov bytov sa jej zucastnilo 20 a z toho 18ti schvalili, ze za kadzeho psa v domacnosti sa bude uctovat 1/2 osobomesacne, 2ja sa zdrzali hlasovania.
Nam psickarom to bolo oznamene len ze od 1.1.2011 bude uctovane 1/2osobomesacne za kadzeho psa v domacnosti ale kolko presne to cini EUR a za co konkretne ake sluzby budeme platit sa neuviedlo Zalohovy predpis zatial nema nik zo psickarov zmeneny.

Tuto vec riesim so spravcom a to tak ze som mu poslala pisomnu ziadost o zrusenie tohto poplatku. V ktorom som poukazala na to ze: Pes nie je z právneho hľadiska osoba a preto na psa nemôžu byť v zálohovom predpise účtované osobomesiace (ani ½ osobomesiaca). Osobomesiace znamená sumárny počet osôb užívajúcich byt/nebytový priestor. Za osoby sa považujú len ľudia a nie zvieratá. Pes je klasifikovaný ako vec. Oprela som sa o Ústavu SR aj o zákon č. 202/2002 Z.z., ktorý upravuje podmienky držania a chovu psov presne vymedzuje podmienky držania psa teda povinnosť zaevidovať psa do evidencie obce. V súvislosti s tým sa platí miestna daň na psa a to je v mestskej časti vyrúbený poplatok vo určitej výške za kalendárny rok.
Taktiez som polozila otazku :Na základe týchto skutočností prečo by sme mali my majiteľia psov platiť duplicitne za chov našich domácich miláčikov ( dan zo zakona a este aj vlastnikom bytov )? Len preto, že pár ľudí v bytovom dome prejavuje veľkú nenávisť voči týmto spoločenským tvorom? Ide o čistú diskrimináciu z ich strany a nie ohľaduplnosť. Venčíme našich psov 2/3 denne ale čo potom iní susedia?
- nájomníci, ktorí majú časté navštevy známych, rodiny
- mamičky na materskej, ktoré chodia so svojimi ratolesťami tiež na prechádzky
- deti, ktoré častejšie chodia von a dnu
- chovatelia iných domácich zvierat taktiež používajú vodu a odpad
- ľudia, ktorí majú na chodbe kvety a tiež musia páliť svetlo, keď ich idú večer poliať a tým aj prejdú viac po schodoch
a takto môžem pokračovať ďalej...

Táto požiadavka diskriminujúca len psíčkarov je nezmyselná. Ak chce niekto spravodlivo vyhodnotiť pohyb ľudí v obytnom dome, nech navrhne turnikety na čip pri vchodových dverách. Podľa počtu vstupov by platili osvetlenie a podľa počtu hodín strávených doma ostatné poplatky, nakoľko človek, ktorý strávi celý deň v práci nemá takú spotrebu ostatných služieb ako niekto, kto je celý deň doma.
Týmto chcem len upozorniť na uplnú absurditu rozhodnutia zmeny zálohového predpisu, ktorá nebola schválená 2/3 väčšinou vlastníkov.


Vec sa ma tak mmt, ze odpoved od spravcu je, ze poplatok nezrusi a ze navrhne novu schodzu. Lenze nevie kedy ta schodza sa uskutocni a je otazne kolko zas sa tam ludi zide, nakolko vacsina ludi z domu tam nema chut chodit uz len z toho dovodu, ze sa tam vzdy preberaju sukromne zalezitosti a nie technicky stav domu.

Pomaly uplynie 3mesacna lehota od schvalenie tohto poplatku a ja som pevne rozhodnuta to postupit na sud.

Viete mi niekto poradit v tejto veci nieco viac? ten kto pozna bytove pravo ?


Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Inak, moj nazor je, ze pes nikdy nechodi vytahom sam ani nepotrebuje sam zapalit svetlo na chodbe, nema co sam platit.
A majitela psa nemozes obmedzovat, ci chodi viac vytahom ako nemajitel psa ...lebo tym druhym to nevycitas

A co sa tyka platenia za vytah na prizemi ...pokial do bytu vytahom nechodite, nemate zan platit.
ak je to zvysene prizemie a mate moznost chodit aj vytahom, tak platte.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

1468 Pozri príspevok
My na prízemí musíme platit zálohovo na el.energiu výtahov,pričom výťah využijeme cca päťkrát v mesiaci.Týmto sa chcem opýtať či by nemali platit aj vlastníci domacich milačikov(venči ho päťkrat denne),kde by sa (milačik)rátal ako osoba
1/ nemusíte platiť

2/ nezakladaj zbytočne tému, ktorá sa tu omieľa donemoty. upozornila ťa Ivka70

1468 Pozri príspevok
aj za dieta sa uctuje 1/2osobomesačne
3/ to je blbosť, ......odpísal Ti Sito
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie je miláčik, ako miláčik!
0 0
1468 1468

1468 je offline (nepripojený) 1468

mate pravdu pes si sam nezasvieti ani sam nechodi vytahom ale štvorročné dieta ano,zaň platit môžme
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

1468 Pozri príspevok
mate pravdu pes si sam nezasvieti ani sam nechodi vytahom ale štvorročné dieta ano,zaň platit môžme
Však si prečítaj tú tému, kde sa to rozoberalo. V dome je strašne veľa vecí , ktoré sa musia riešiť, ale vždy je to na vlastníkoch ako sa rozhodnú. takže zbytočne budeš rozoberať Váš problém tu. Zvolajte si schôdzu, alebo zhromaždenie a určite si pravidlá./ aj tak sa nebudú dodržiavať.../ Tu ti nikto nedá presnú odpoveď, lebo zákon o bytoch je už beztak katastrofálne spracovaný, než aby riešil psíčkarov.
Kiežby to bol len jeden problém s nimi, že sa vozia výťahom..
Naposledy upravil Halli : 13.02.11 at 20:36
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
... a najmä na zasneženom chodníku bol ten nejeden problém viditeľný.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
1468 Pozri príspevok
mate pravdu pes si sam nezasvieti ani sam nechodi vytahom ale štvorročné dieta ano,zaň platit môžme
No my máme osvetlenie na fotobunku. A to vie rozsvietiť aj ten pes.

Ale ak by ste chceli "spravodlivo" rozdeliť tie výťahy, tak si zamestnajte liftboya a ten to bude všetko evidovať a podľa toho to rozpočítate.
Naposledy upravil marjankaj : 13.02.11 at 21:25
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

marjankaj Pozri príspevok
No my máme osvetlenie na fotobunku. A to vie rozsvietiť aj ten pes.

Ale ak by ste chceli "spravodlivo" rozdeliť tie výťahy, tak si zamestnajte liftboya a ten to bude všetko evidovať a podľa toho to rozpočítate.
Netreba liftboya, stačí zaviesť do výťahu DEK kľúč. Písal som o tom v téme.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
..Pekné, že to máte v domovom poriadku zakotvené, ale je to neplatné ustanovenie. Či existuje nejaký zákon, ktorý dáva právo ostatným vlastníkom bytov rozhodovať o tom, čo môžem vlastniť a mať v byte? ,,

Dovolujem si nesuhlasit ! Co ak sused bude prevadzkovat chovnu stanicu pre jedovate hady, tarantule a podobnu financne vyhodnu haved ??? Nepotrebuje suhlas ??? Chovatel to povazuje za bezpecne rovnako ako ja mozem povazovat za bezpecne zriadirt si ako pyrotechnik v byte municny sklad.
Nesuvisi to prave s osobomesiacmi ale byt je na byvanie a nie na chov. Ak mam psa ( v rodine ho mame ) kludne zaplatim za obtazovanie, spotrebu el. na chdbe, vytah atd.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Chobot Pozri príspevok
Netreba liftboya, stačí zaviesť do výťahu DEK kľúč. Písal som o tom v téme.
No neviem ako to presne funguje, ale ak je plný výťah, tak asi každý tam nedáva ten kľúč. A ak ich ide viac cez vchod, tak si každý neotvára individuálne. Čo ak zase toto začne niekomu vadiť? Keď pôjdu naraz trebárs pätnásti a bude sa to počítať ako za jedného.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

marjankaj Pozri príspevok
No neviem ako to presne funguje, ale ak je plný výťah, tak asi každý tam nedáva ten kľúč. A ak ich ide viac cez vchod, tak si každý neotvára individuálne. Čo ak zase toto začne niekomu vadiť? Keď pôjdu naraz trebárs pätnásti a bude sa to počítať ako za jedného.
marjankaj ty bývaš v paneláku na Manhattne?
Naposledy upravil Halli : 15.02.11 at 08:32
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mária27 Pozri príspevok
Fu, všeličo mi vadí na príspevkoch tejto témy, ale najviac to, že
sa deti porovnávajú so psami!

Ak sa psy kladú na úroveň detí, to sa už môžu aj zarátať do osobobomesiacov.
Mimochodom, ak vám vadí názov "osobomesiace", kludne si to zmeňte za čosi iné, priliehavé. Nie je to zákonom chránená značka.
Tiež si myslím, že osobomesiace sú iba technický termín, slúžiaci na rozpočítanie spoločných nákladov.
Asi bude najlepšie ak si v tom byte založíte s.r.o., potom budete právnická osoba a budú sa vám rozpočítavať náklady iba za jednu "osobu"
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Halli Pozri príspevok
Jani ty bývaš v paneláku na Manhattne?
Halli iba na dvanástom poschodí, ale v auguste to u nás vyzeralo ako v Bronxe.
Naposledy upravil marjankaj : 15.02.11 at 08:47
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Keby sme šli do takýchto detailov, tak sa nikdy nezhodneme.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Skoro ako v parlamente.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

verkaz Pozri príspevok
Keby sme šli do takýchto detailov, tak sa nikdy nezhodneme.
Toľko krát som tu už napísala, ale po pár minutach som to radšej zmazala, lebo ťažko písať takto do "sveta" niečo, čomu rozumie len pár ľudí, ktorí vedia o čom je táto práca a tak ak si stihnete prečítať môj postreh a potom ho už nenájdete je to len preto, že som mala potrebu niečo zo seba dostať...ale teraz už idem radšej makať na ročných vyúčtovaniach
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marjankaj Pozri príspevok
Tiež si myslím, že osobomesiace sú iba technický termín, slúžiaci na rozpočítanie spoločných nákladov.
Asi bude najlepšie ak si v tom byte založíte s.r.o., potom budete právnická osoba a budú sa vám rozpočítavať náklady iba za jednu "osobu"
Alebo si odsúhlaste kilogrammesiace. Raz za mesiac sa všetci odvážia pred nezávislou komisiou a podľa toho sa rozpočítajú spravodlivejšie náklady. Vedľajší efekt bude, že si budete strážiť líniu.
Alebo poschodomesiace. Tí na dvanástom poschodí budú trikrát viac poschodomesiacov ako tí zo štvrtého poschodia. Predsa viac spotrebujú energie tí, čo sa vozia na vyššie poschodia.

Otázka pre zadávateľa: Koľko robí ten rozdiel, ktorý zaplatíš navyše v €?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Mária27 Pozri príspevok
Fu, všeličo mi vadí na príspevkoch tejto témy, ale najviac to, že
sa deti porovnávajú so psami!

Ak sa psy kladú na úroveň detí, to sa už môžu aj zarátať do osobobomesiacov.
Mimochodom, ak vám vadí názov "osobomesiace", kludne si to zmeňte za čosi iné, priliehavé. Nie je to zákonom chránená značka.
Neviem, či to niekto tu už navrhol, ale navrhujem aby sa to volalo psomesiace: ale, nech to nie je 1/2 niečoho aby sa sabčky necítili menjcenné
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

A prečo ja mám platiť toľko čo ostatní za elektriku SP/ešte že výťah nemám v predpise/ keď ku mne nikto nechodí na návštevu, lebo som celý deň v práci...navrhujem návštevomesiace
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marjankaj Pozri príspevok
...Otázka pre zadávateľa: Koľko robí ten rozdiel, ktorý zaplatíš navyše v €?
Je to zadávateľka

Ufinka Pozri príspevok
doplnam nehadrkovala by soms a tu keby islo o male cistky ale u nas to vychadza tiez na 50-60EUR rocne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať